Wypadek i włamanie

Policja Chełmek

Policja Chełmek

W dniu wczorajszym, 5 maja 2011 roku o godzinie 16:45 w Chełmku na ulicy Krakowskiej doszło do wypadku drogowego w którym został potrącony pieszy. Jak wynika ze wstępnych ustaleń policjantów 63–letni mieszkaniec Chełmka wtargnął wprost pod nadjeżdżający samochód marki Opel Corsa, którym kierował 23 – letni mieszkaniec  Katowic. W wyniku potrącenia pieszy doznał obrażeń ciała i został przewieziony na leczenie do szpitala.

Ponadto policjanci z Komisariatu Policji w Chełmku poszukują sprawcy włamania do pomieszczeń biurowych jednej z firm. Do zdarzenia doszło w nocy z wtorku na środę (3/4 maja 2011 roku) w Chełmku na ul. Przemysłowej. Jak ustalili policjanci sprawca wyważył okno do pomieszczeń biurowych, a następnie z wnętrza skradł laptopa.

11 Comments on "Wypadek i włamanie"

 1. stefan | 18/05/2011 at 20:06 |

  :) Jak widać obwodnice same się robią. Można to opatentować!

 2. MarkoPolo | 16/05/2011 at 07:09 |

  A więc to o to chodzi! To dlatego dopuszczono do tak złego stanu drogi oświęcimskiej w Gorzowie. Ale fakt, działa to. Sam po 20 latach jeżdżenia zmieniłem trasę i z Oświęcimia wracam już nie przez Gorzów lecz przez Bobrek bo szkoda mi zawieszenia na Gorzów. Faktycznie, działa.

 3. stefan | 15/05/2011 at 20:11 |

  Proponuję posadzić drzewa na drodze i posiać trawę. Obwodnica poprowadzi się sama. Prawdopodobnie przez Bobrek lub Libiąż. Wszyscy zyskają. Nie wiem czy ktoś to zauważył.

 4. mieszkaniec | 15/05/2011 at 10:37 |

  leje i tak nic nie robię to Ci Marco Polo odpowiem .Te działki z punktu widzenia innych inwestorów niż droga nic nie są warte ,znajdują sie w strefie przeznaczonej na tę inwestycję .Gmina może włascicielom dać tez inne ciekawsze działki w zamian ;tylko musi chcieć .Rzeczywiści jaak piszesz władza sprytnie podziaałala windując ceny dziaałek w Chełmku aż do granic smieszności .Ale skoro byli tacy kupcy ,to ……. .
  Jak pisałem wyżej województwo cały czas ma te sprawwę w planach ,pomógł by ulzyc Chełmkowi marszałek Sowa i inni tylko że opcja basenowa ma przewagę .A obwodnica Chełmka ulżyła by temu miastu ,podobnie jak innym .Trzeba tylko chcieć i drązyć temat .
  Myślę tez że najwazniejszzymi inwestycjaami powinny być kanalizacja i rozwój budownictwa bo Chełmek się dusi ,nie ma napływu nowej krwi .Potrzebne tez jest wsparcie i rozwoj przemysłu naszego ,a on jest duszony najwiekszymi w województwie i okolicy podatkami ,a to juz zasługi naszej władzy .Dzieki za polemikę .

 5. MarkoPolo | 14/05/2011 at 08:37 |

  Czy wy jesteście zdrowi na umyśle? Wiecie ile grunt w Chełmku choćby pod lasem kosztuje? Orientujecie się ile trzeba zapłacić za ar? W Chełmku mamy krakowskie ceny nieruchomości (tak, wiem, absurd ale taką politykę nieruchomości mamy, że rzuca się na rynek rocznie kilka działeczek i niech ludzie się zabijają o nie windując ceny, zamiast cywilizowanie wytyczać działki według popytu). Ale nie o tym w temacie. Budżet Chełmka to w sumie około 32mln zł. Zastanawiam się tak, czy gdyby kupić po cenie rynkowej działkę pod drogę o szerokości dla łatwego rachunku 10m i długości 4000m to czy z 40-50mln zł by wystarczyło – na samą działkę pod budowę. Pomysł obwodnicy budowanej przez samą gminę jest tak absurdalny, że aż dziwię się, że jest podnoszony.

 6. mieszkaniec | 13/05/2011 at 19:49 |

  rzeczywiście ;dość łatwo ,albo inaczej dość niefrasobliwie nasza władza odpuściła temat obwodnicy .Byłem na jednym ze spotkań z władzami wojewodztwa i tam jeden z nich powiedział ;sprawa jest w rekach Chełmka -trzeba wykupić grunty na obwodnicę .Wiele to nie kosztuje (chyba mniej niż fontanna)z otoczeniem a dla wielu rodzin Chełmka ulga oczekiwana długo ,a przecież ruch coraz wiekszy i większy, nie do zniesienia -chorror .Tego nie zrozumie nikt kto nie mieszka 10m od ulicy lub mniej ,tego nie rozumie nasza wierchuszka.
  Mam nadzieję że opozycja nie pozwoli gminnej władzy pochować tematu w piwnicach Urzędu .
  Oczekuję też od radnych większej w tej sprawie determinacji ,obiecuje dać WAM czadu ,nie odpuszczę ,dość Waszego tumiwisizmu ,wygodnictwa i popierania bezkrytycznego, parkowo fontannowych wygłupów..Popatrzcie tylko kto z tego korzysta i jak długo .O wykorzystaniu tego nawet nie wspomnę ,dwie potańcówki piwoszy w roku i basta (jak deszcz na to pozwoli i nie popada ale przewaznie wtedy leje .Czas przejżęć na oczy Panie Kowalski ,Pani Kapustowa ,Panie Sajak ,Warzecha ,Urbańczykowa ,Panie i panowie Radni -nie odpuścimy .
  Nie tym razem ,mam nadzieję że redakcja INFO tez się zmobilizuje jak też mam nadzieję moi szacowni ziomkowie .
  Czas na demokrację a nie urzędokrację i jej dyktat ,to nasze podatki są Ich pokarmem a nie odwrotnie ,to nasze pieniadze nasze podatki są w ich reku ,czAS O TYM IM ZAKOMUNIKOWAĆ
  cHCEMY RACJONALNEGO WYKORZYSTANIA NASZEJ cięzko zapracowanej kasy ,naszego potu i naszego wysiłku.
  To WY jesteście na naszym utrzymaniu a nie odwrotnie !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 7. stefan | 13/05/2011 at 19:13 |

  Proponuje dołożyć jeszcze progi zwalniające najlepiej co 100 metrów lub gęściej.

  „Mariusz Sajak – pomysł sygnalizacji świetlnej przed przejściem dla pieszych (chyba drogi wojewódzkie nie wyrażają zgody z uwagi na zagrożenie nagłego hamowania przed czerwonym światłem – w zimie przy oblodzeniu jezdni)”
  To Pan Sajak już zakończył działanie w tej sprawie ? Ja bym zaproponował przeniesienie dalej przejścia dla pieszych i tam zamontowanie świateł. W ogóle to nie wiem ile jeszcze trzeba stawiać barierek, fotoradarów, wysepek, świateł i obwodnic w 9 tysięcznym mieście, żeby przejść w jednej strony ulicy na drugą ? Ilu jeszcze radnych różnych szczebli za najważniejszy punkt kampanii propagandowej wpisze walkę o przejście dla pieszych ?

 8. zainteresowany | 12/05/2011 at 10:44 |

  Witam,

  z tego co wiem, 2 panów z Chełmka interesowało się tym problemem –
  Mariusz Sajak – pomysł sygnalizacji świetlnej przed przejściem dla pieszych (chyba drogi wojewódzkie nie wyrażają zgody z uwagi na zagrożenie nagłego hamowania przed czerwonym światłem – w zimie przy oblodzeniu jezdni)
  Jacek Pyrek – 2 pomysły: 1 fotoradar i informacja o nim przy wjedździe do miasta od strony Libiąża, oraz barierka ograniczajaca do samego przejścia dla pieszych.

  Temat obwodnicy chyba umarł

 9. gostek | 11/05/2011 at 20:10 |

  właśnie -dobre pytanie .Może w końcu władza wyjaśni nam co jest w tej sprawie grane.
  Chyba mamy prawo uzyskać jakiekolwiek informacje ,ważne dla nas .
  Może nie wszystkich ten temat intersuje ,ale jest on dla wielu ważny a nawet zyciowy.
  Jednym słowem ważniejsza jest fontanna czy obwodnica ,a może sa inne ważniejsze
  inwestycje .
  Panie i Panowie radni odezwijecie się w końcu -nie chcę być brutalny -ale ktos w końcu takim będzie ,i to Wam będzie pzrykro ,czasy się zmieniaja !!.
  Czy nasz Burmistrz prowadzi politykę informacyjną ,jaką kolwiek ;czy też nas olewa ?.
  OTO jest PYTANIE !!!.

 10. A może by tak władze gminy wreszcie pomyślały o obwodnicy to w miescie spadnie ruch i będzie bezpieczniej. Tiry rozpędzone to zagrożenie dla pieszych.

 11. Jakies przeprosiny by sie przydaly pismaki.

Leave a comment

Your email address will not be published.


*


*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.