Zasadzili drzewo ŚDM

Echo Chełmka

Burmistrz Chełmka Andrzej Saternus zaprosił do Urzędu Miejskiego w Chełmku przedstawicieli dwóch grup pielgrzymów – z Porto i Lizbony, aby wspólnie zasadzić drzewo Światowych Dni Młodzieży. Kasztanowiec czerwony „Briotti” ma upamiętnić pobyt blisko 1200 młodych osób w naszej gminie. Dla niektórych z naszych gości był to pierwszy raz w życiu, gdy sadzili drzewo. Na zakończenie pielgrzymi wspólnie pomodlili się o pokój na świecie oraz za wszystkich wolontariuszy i mieszkańców naszej gminy.

– Zaprosiłem Was tutaj, abyśmy razem, wspólnymi siłami, zasadzili drzewo upamiętniające Światowe Dni Młodzieży, czyli wyjątkowe wydarzenie nie tylko dla nas, ale także dla całej Polski. Dziękuję Wam za to, że przyjechaliście do nas i przywieźliście ze sobą nie tylko młodość i radość, ale także entuzjazm i swoją kulturę. Dzisiaj to drzewo wspólnie sadzimy. A za kilka lat, gdy znów przyjedziecie do naszej gminy, będziecie w jego cieniu mogli chronić się przed słońcem i odpocząć. Życzę Wam dobrego przeżycia Światowych Dni Młodzieży – tego wyjątkowego Waszego święta i radosnego spotkania z Papieżem Franciszkiem – mówił Andrzej Saternus, Burmistrz Chełmka.

Drzewo Światowych Dni Młodzieży rośnie obok urzędu, tuż przy Placu Reprezentacyjnym.

Źródło: Echo Chełmka – Październik | nr 7, 8  (154, 155) / 2016

Wszystko to, co jest wytworem instytucji państwowych różnego szczebla – opracowania, poradniki, artykuły, wzory i inne- nie korzystają z ochrony praw autorskich. Chełmek.info nie rości sobie praw do ww. materiałów a treści z działu „Echo Chełmka” wyłączone są spod ochrony treści publikowanych na portalu.

Be the first to comment on "Zasadzili drzewo ŚDM"

Leave a comment

Your email address will not be published.


*


*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.