Zawody jeździeckie w Ikarionie

 

W ostatni dzień maja w ośrodku Ikarion w Bobrku zorganizowano towarzyskie zawody jeździeckie. Wzięli w nim udział zawodnicy z 10 stajni, którzy wykonali w sumie 100 przejazdów. W konkursie liczyła się nie tylko szybkość, ale także precyzja wykonywania poszczególnych konkurencji.

Zawody jeździeckie w Ikarionie

Zawody rozpoczęły się tak zwanym konkursem tatarskim, w którym wzieli udział najmłodsi adepci jeździeccy. Konkurs polegał na przenoszeniu kubeczków oraz rzucie do celu. Wszyscy zawodnicy bez większych problemów poradzili sobie z tym zadaniem.

Kolejnym wyzwaniem była konkurencja mini LL w skokach. Kilku zawodników zaliczyło niegroźne upadki, kilka par pomyliło trasę przejazdu, jednakże zdecydowana większość osób ukończyła przejazd. Podobnie było w klasie LL, najliczniej obsadzonej konkurencji.

Następną konkurencją było ujeżdżanie, gdzie liczyła się nie szybkość i skoczność, ale precyzja i harmonia z koniem. Konkurs wygrała Nikola Tataruch na koniu Artax ,która przyjechała z Bolęcina. Pozostałe miejsca na podium przypadły dwum reprezentantkom gospodarzy: Idze Mojsie na koniu Flamenco i Katarzynie Tiffert na koniu Cygan.

Po konkursie ujeżdżenia zawody wróciły na parkur, rozegrano ostatnie, najwyższe konkursy – L oraz P, w których wysokość przeszkód wyniosła ponad 100 cm. Obie konkurencje padły łupem Kingi Gołąb na koniu Herubin, która przyjechała ze stajni Gold Cavallo w Lędzinach. Wspaniałe zgranie tej pary pozwoliło na zostawienie konkurencji w tyle i na zasłużoną wygraną.

Wśród sponsorów zawodów znalazła się firma Końskie Smaczki związana z wydawnictwem chelmek.info, która przekazała koniom pyszne ciasteczka dla koni.

/za UM Chełmek/

 
 
 

0 komentarzy

Bądź pierwszym, który skomentuje.

 
 

Zostaw komentarz

Zasady komentowania:
Aby dodać komentarz, należy podać nick (pseudonim) oraz poprawny adres e-mail. Każdy użytkownik, który publikuje swój komentarz, przejdzie proces moderacji (sprawdzenia komentarza przez moderatora). Komentarze zostaną odrzucone tylko i wyłącznie jeżeli: zawierają treści wulgarne, zawiera wyzwiska, w treści pojawiają się linki (odnośniki) do innych stron niż chelmek.info, używa się języka innego niż język polski, pisany jest w całości wielkimi literami, pojawiają się nazwiska osób, które nie pełnią funkcji publicznych lub jeśli adres e-mail podany w komentarzu jest nieprawidłowy. Jeśli komentarz spełnia powyższe warunki, zostanie dopuszczony do dyskusji. Proszę pamiętać, że moderator nie ma dyżurów 24/7. Sprawdzenie komentarza zazwyczaj zajmuje chwile czasu, chyba że moderator akurat pracuje nad komentarzami. Więcej o zasadach komentowania.

 
 
 

*