Znęcał się nad rodziną i spalił altanę

Policja Chełmek

W dniu 10 marca 2017 policjanci zatrzymali 39 – letniego mieszkańca Chełmka, podejrzanego o stosowanie przemocy wobec swoich rodziców. Mężczyzna, odpowie również za podpalenie, gdyż chcąc zemścić się na rodzicach, spalił ich altanę działkową.

Do zdarzenia doszło w ubiegły piątek rano, gdy policjanci otrzymali zgłoszenie dotyczące awantury domowej, którą wszczął nietrzeźwy mieszkaniec Chełmka. Policjanci natychmiast pojechali pod wskazany adres, gdzie zastali mieszkankę Chełmka, która potwierdziła, że doszło przemocy fizycznej oraz gróźb karalnych ze strony syna. Następnie policjanci przystąpili do zatrzymania 39 – latka. Mężczyzna został obezwładniony, a następnie trafił do policyjnego aresztu. Badanie stanu trzeźwości wykazało blisko 2 promile alkoholu.  W międzyczasie funkcjonariusze otrzymali informację o pożarze jednej z altan na terenie ogródków działkowych w Chełmku. Jak się okazało altana była własnością mieszkańców Chełmka, którzy wcześniej zgłosili fakt przemocy. Policjanci potwierdzili, że pożar altany nie był przypadkiem i ze zdarzeniem ma związek zatrzymany 39 – latek.

Na podstawie zebranych materiałów policjanci postawili podejrzanemu zarzut znęcania się oraz podpalenia. Ponadto prokurator przychylił się do wniosku funkcjonariuszy i zastosował wobec 39 – latka nakaz opuszczenia miejsca zamieszkania oraz zakaz zbliżania się do rodziców.

Be the first to comment on "Znęcał się nad rodziną i spalił altanę"

Leave a comment

Your email address will not be published.


*


*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.