Zwycięstwo na inauguracji rozgrywek

Udanie zainaugurowali rozgrywki nasi siatkarze. Na hali w Chełmku po dobrym i emocjonującym widowisku zawodnicy Grunwaldu pokonali Tarnovię Iskierkę 3:1.

Nie najlepiej rozpoczęli to spotkanie siatkarze Grunwaldu. Od początku w ich grze widać było nerwowość spowodowaną inauguracją sezonu. Goście z Tarnowa potrafili wykorzystać rozkojarzenie gospodarzy i w pewnym momencie prowadzili już 0:6. Jednak z każdą piłką zawodnicy Chełmka zaczynali łapać swój rytm gry i mozolnie odrabiali straty. Dzięki temu, na hali przy ulicy Krakowskiej mieliśmy emocjonującą końcówkę, w której ostatecznie górą byli goście.

Od początku drugiego seta na parkiecie pojawił się atakujący Marek Adamaszek i gospodarze zaczęli grać swoje. Bardzo dobrze zaczęła funkcjonować zagrywka, a doświadczeni Maciej Rzędzicki i Marek Nowak świetnie przyjmowali piłki. Te dwa aspekty gry spowodowały, że Grunwald ruszył do boju i po trzech kolejnych setach to zawodnicy z Zachodniej Małopolski mogli się cieszyć z pierwszej wygranej.

Jak na tak doświadczony zespół zanotowaliśmy zbyt dużo nieporozumień, dzięki czemu punktowali rywale. Jednak z każdym meczem powinno być lepiej i ta nerwowość z inauguracji na pewno zniknie – powiedział po meczu kapitan Grunwaldu, Michał Skrzypiński. – Warto odnotować pierwszy punkt debiutanta Adama Wabika oraz dobrą zmianę Marka Adamaszka.

Grunwald Chełmek – Tarnovia Iskierka Tarnów 3:1 (25:27, 25:19, 25:21, 25:18)

Skład: Michał Skrzypiński, Maciej Rzędzicki, Marek Nowak, Łukasz Sarna, Paweł Rejdych, Michael Ghantous, Michał Romański (libero) oraz Marek Adamaszek, Aleksander Słysz, Jakub Wabik, Adam Wabik.

Zdjęcia: Krzysztof Lonczak

Be the first to comment on "Zwycięstwo na inauguracji rozgrywek"