11 listopada w gminie Chełmek
11 listopada w gminie Chełmek

Program obchodów 93 rocznicy odzyskania niepodległości w gminie Chełmek w 2011 roku:

9 listopada

 • Godz. 10.00 – Samorządowy Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 2 w Chełmku. Uroczysta Akademia z okazji odzyskania niepodległości.
 • Godz. 12.00 – XXV Bieg Niepodległości. Park Rodzinny w Chełmku. Organizatorzy: Miejski Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji, Powiatowy Zespół Nr 8 Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących im. J. Kilińskiego w Chełmku oraz Starostwo Powiatowe w Oświęcimiu.

10 listopada

 • Godz. 9.00 – Samorządowy Zespół Szkół im. Kardynała Adama Sapiehy w Bobrku. Uroczysta akademia z okazji Święta Niepodległości.
 • Godz. 10.00 – Powiatowy Zespół nr 8 Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących w Chełmku. Uroczysta akademia z okazji Święta Niepodległości.
 • Godz. 11.00 – „Drogi do Wolności” – uroczysta akademia przygotowana przez młodzież i nauczycieli z Samorządowego Zespołu Szkół w Bobrku. Sala widowiskowo-kinowa MOKSiR w Chełmku, Plac Kilińskiego 3.
 • Godz. 11.40 – Samorządowy Zespół Szkół im. Adama Mickiewicza w Chełmku. Uroczysta akademia upamiętniająca 93 rocznicę Niepodległości Państwa Polskiego.

11 listopada

 • Godz. 10.00 – Amatorski Turniej Siatkówki z okazji Święta Niepodległości. Sala gimnastyczna przy ulicy Brzozowej 7-9 w Chełmku.
 • Godz. 8.30 – Kościół pw. Trójcy Przenajświętszej w Bobrku. Uroczysta Msza Św. w intencji Ojczyzny, uroczyste złożenie kwiatów pod pamiątkową tablicą w Kościele w Bobrku.
 • Godz. 11.00 – Kościół pw. N.M.P. Królowej Polski w Chełmku. Uroczysta Msza Św. w intencji Ojczyzny z udziałem przedstawicieli stowarzyszeń, organizacji i władz samorządowych oraz asysty wojskowej.
 • Godz. 12.00 – przemarsz delegacji i pocztów sztandarowych na wzgórze „Skała”. Ceremonia złożenia hołdu pod „Pomnikiem „Grunwaldzkim” przez młodzież szkolną, harcerzy, kombatantów i władze samorządowe.
 • Godz. 13.00 – „Spotkanie Pokoleń” – biesiada patriotyczna – Dom Pamięci Baty, ul. Staicha 3.
 • Godz. 16.00 – Przegląd polskich filmów – Kino Iluzja w Chełmku, Plac Kilińskiego 3. Prezentacja archiwalnych zdjęć Chełmka i okolic, „Akcja pod Arsenałem” reż. Jan Łomnicki, czas trwania: 93 min., „Kanał” reż. Andrzej Wajda, czas trwania: 95 min,

14 listopada

 • Godz. 11.40 – Samorządowy Zespół Szkół im. Marii Konopnickiej w Gorzowie. Uroczysty Apel z okazji Święta Niepodległości.

By admin

23 thoughts on “11 listopada w gminie Chełmek”
 1. Szkoda, że w Chełmku np. w Urzędzie nie umieszczą jakichś pamiętników z czasów walki burmistrza o niepodległość Polski, a zasługi jak wszyscy wiedzą miał przeogromne. Przyszłym pokoleniom można byłoby go pokazywać i obwozić tak jak Lenina zakonserwowanego i umoczonego w formalinie.

 2. Panie Juan, mam nadzieję, że Jegomość żartuje a nie o drogę pyta!. Bo cóż by można było tam umieścić: legitymacje PZPR-owskie i ORMO-wskie, szturmówki i krawaty krasnaje?. No może jeszcze znalazłyby się jakieś cięte kabelki w Zakładach Chemicznych z którymi „niepodległościowi” chełmkowscy rycerze udawali się na rozmowy przy rozpędzaniu demonstracji studenckich.

 3. juan+bukowski=zero…0….!!!!
  to co wy piszecie .a orientuje sie .KACZYNSKI JAROSŁAW -prezes PiS-u ,by was wy….j….bał !
  pomimo IMPOTENCJI !

 4. – Co mnie obchodziła Polska! Co to było – Polska? (Gunter Grass)
  – Czasami mi się wydaje, że ten kraj jest chory psychicznie. (Wisława Szymborska zwana córą stalinizmu)
  – Mówimy o Polsce. Tam nic i nigdy nie jest normalne. (Andrzej Sapkowski)
  – Największym problemem Polski jest zły stosunek do samego siebie: podejrzliwość, kłótliwość, swarliwość, nienawiść, kompleksy, brak pewności siebie i negatywny stosunek do własnej historii. I aby jeden drugiemu mógł dojechać dobrze, gotów jest przy okazji popełnić samobójstwo. ( samozwańczy profesor bez matury – Władysław Bydłoszewski)
  – O take Polskę zawsze walczyłem. ( Lech Wałęsa)
  – Polska niepodległa jest bardzo niebezpieczna dla Rosji. Stanowi zło! ( Włodzimierz Lenin)
  – Zniszczenie Polski jest naszym pierwszym zadaniem. ( Adolf Hitler)
  – Polskość to nienormalność (Donald Tusk zwany dziadkiem z Werchmachtu)
  No cóż, wszystko chyba jasne drogi LEŁONIE!.

 5. Myślę,że” LEŁON „by cie ucałował za profesorski krótki ‚WYKŁAD”
  Ale to ,że obrażasz PROFESORA BARTOSZEWSKIEGO ! to jest z ciebie KUPA DZIADA i HAMA !
  /myślę,że masz wykształcenie WUML-owskie !/

 6. zapomniałem…. ******** PIS-owskie ,jak ma okazje to POLAKA skłóci z „PRAWDZIWYM POLAKIEM”/patrz co sie dzieje z PIS-em/
  prof.BARTOSZEWSKIEGO /staruszka/jak by mógł zrówna z ****** !
  A ty J.bukowski ! jesteś tym ****** na terenie CHEŁMKA ! OJ !!!! TY….BARDZO…SMIERDZISZ !!!!!!
  Od admin: Ocenzurowano wulgaryzmy. Troszkę kultury językowej. Czytają Państwa również dzieci. Czy przy dzieciach (w cztery oczy) też takiego języka mają Państwo w zwyczaju używać?

 7. Zdaje się, że na wykształcenie WUML-owskie uwagę – zresztą bardzo słuszną – zwrócił administrator strony (wulgarny jezyk lumpenproletariatu spod budki z piwem to nie moja domena). Zarazem Ciebie pouczę niedouczony człowieku, że pisze się „cham” a nie „ham”. Ham to po angielsku szynka, którą można nakarmić głodnego chama. 🙂 Jednocześnie przypomnę, że p. Bratoszewski nigdy nie był profesorem a nazwali jego tym tytułem tylko tak ci, którym zależało aby dorobił im życiorysy oraz historię ich życia (Niemcy w tym celowali). Bartoszewskiego znałem już w czasach kiedy zdaje się, że Zenek boso latał za orkiestrą trzymając spodnie w zębach.

 8. oficjalnie przepraszam „starszego” p.burakowskiego/BUKOWSKIEGO/ też PROFESORA !
  „HAM” napisałem po to abyś swoją złośc pis-owską wyładował na klawiaturze ! a nie bił ZONY/podobno jesteś cichym TYRANEM domowym !!/

 9. PS.PROFESOR to jest tytuł naukowy.P.Wałęsa ma ich kilka ,po mimo ,że jest naszym SYMBOLEM i tylko ELEKTRYKIEM .Z prof.Bartoszewskim może byc podobnie ! Ja GO bardzo lubię i poważam . A ty BURAKOWSKI jesteś HOŁOTĄ pisowską,która już dogorywa !

 10. Przyjaciele i idioci oraz różne „pany Zenki”
  (niedziela, 13 listopada 2011 r.)
  Guten tag polniszen bandit…, znaczy sze nasze liebe freinszaft. Było gut, a nawet zier gut. Razem z unsere polnisze kamraten dalyszmy odpór faszisten und banditen, które niosla taka flaga – dwa kulor, faszystowsky haslosz barwa – biala und czerwona. Uuuu, my mogliszmy przyjechacz do Warschau na Tygrys lub dwa gros Tygrys, ale my jezdeźmy wasze gut – jak to sze szprecha po waszemu – przyjaczczele. Ale (achtung, achtung) w pszyszly rok jako kinder SS my przyjechacz nasze wiencej i wiencej. Także nasze i wasze damy odpór nacjonalismus und faszisten zu banditen. Słyszeliszmy, że niedaleko Warschau jest taka szein plac – Plamiry, gdzie nasza grosfater szprechał, że jest milo i arbeit idzie – jak to sze sprecha po waszemu – jak po buter. Tam trzeba pojechać z polnisze nacjonalismus i…No nie bedziemy hoite zdradzać nasza plan. Tylko wy nasza kamraten muszycie nas wider zaproszycz, a my wam przyjedziemy udzielicz nasza bratnia pomoc. Jak to jusz robiliszmy wiele, wiele raza w nasza przeszłoszcz.
  No więc jak, zaproszycze?
  No to gut! Dobre polacken idioten, o paron – nasze gros przyjaczele!
  Aha,
  PZPN gut, orzelek – nein gut! Orzelkowi szprechamy nein!

 11. FACIO BUKOWSKI! czytając twoje wypociny jestem zdumiony ,ze taki SPECJALISTA coś takiego napisał !!!! MYŚLĘ ,ŻE SPEC. SŁUŻBY POWOŁANY do izolowania NIEBEZPIECZNYCH OSOBNIKÓW przeanalizują twój teks i dadza ci pałą po ***** ! A w szczególnie za wstęp twoich wypocin”
  Guten tag POLNISZEN bandit”
  jesteś skończone ******* PiS-OWSKIE !
  Od admin: Jak zawsze ocenzurowano wulgaryzmy i przyznano ostatnie ostrzeżenie. Łamanie regulaminu dyskusji skutkować będzie blokadą.

 12. PRZESYŁAM POZDROWIENIA DLA PANA ADM.PORTALU !!!
  ZA KOMENTARZE TAKICH ZBOCZEŃCÓW POLITYCZNYCH jak Bukowski i Juan, PAN PUBLIKUJE !BRAWO !

 13. PANIE Administratorze !Idioci , polniszen bandit w tekscie Bukowskiego to OK !
  a; że Bukowski dostanie pałą w ********** to BE ! TAK ?
  niech mnie PAN wyłączy,zablokuje z dniem dzisiejszym tj14.11.2011r..DZIĘKUJE !
  Zostaną Panu prawdziwi POLACY-Bukowski i juan ! i Jan Matlak,którego ktoś USPOKOIŁ !
  Od admin: Ponownie ocenzurowano wulgaryzmy. Nikt nie ingeruje w treść komentarzy, z którymi często się nie zgadzamy. Jednak notoryczne łamanie zasad – w tym przypadku kultury słownictwa, zgodnie z ostrzeżeniem skutkuje blokadą.

 14. Panie Zenonie, dopóki nikt nikogo wulgaryzmami nie znieważa oraz nie wzywa do rękoczynów i stosuje przemocy fizycznej to wszystko jest w porządku. Osobiście Panu współczuję, że pewnych rzeczy nie wie, badź nie rozumie. Jeśli kiedyś znajdę trochę wolnego czasu oraz będzie dobra wola strony przeciwnej to pewne rzeczy mogę Jemu wytłumaczyć. Jednak na początek proponuję kolejną lekcję z dnia dzisiejszego, którą Pan Zenek winien odrobić. 🙂
  Nowy wspaniały świat z kastetem i pałkami
  Melina prowadzona przez „Krytykę Polityczną” ciekawie realizuje projekt „Nowy Wspaniały Świat”. Ksztaltując działalność społeczno-kulturalną „w duchu otwartości na różne środowiska i poglądy” udzieliła azylu i poparcia dla chyba swoich bratnich ulubieńców w tym „Centrum Kultury”. No i przykłady owej „kultury” przedstawionej podczas zatrzymania w niej „kulturnych inaczej” objawiły się w PO-staci znalezionych „kilkadziesiąt drewnianych pałek, gazy pieprzowe, petardy, czapki bejsbolówki ze wzmocnieniami, ochraniacze na kolana, tarcze zrobione z płyt i styropianu oraz kastety”.
  Piękne to przykłady ducha otwartości od importowanych obcokrajowych siewców – tym razem, z drugiej strony granicy zza Nysy i Odry. Ich ojcowie i pra-ojcowie już o wiele lepiej tą „kulturę” tu krzewili, ale początki już są. Szczegolnie gdy gleba na ten POsiew jest w procesie przygotowania i nawieziona.
  I kto tu mówi o faszyźmie? Zachowują się jak dawne bojówki SA, a szukają faszystów na patriotycznym wiecu. A w bajce było tak: ” Lis Przechera w owczą skórę się ubiera”.
  Żeromski wciąż aktualny!
  Do KP i GW doskonale pasują następujące słowa Żeromskiego z jego opowiadnia „Na probostwie w Wyszkowie”: „Kto na ziemię ojczystą, chociażby grzeszną i złą, wroga wiecznego naprowadził, zdeptał ją, stratował, splądrował (…), ten się wyzuł z ojczyzny. Nie może ona być dla niego już nigdy domem, ni miejscem spoczynku”. W ten sposób po Bitwie Warszawskiej w 1920 roku bliski PPS (sic!) pisarz ocenił internacjonała Marchlewskiego . Słowa wciąż aktualne. Nic dodać, nic ująć…

 15. Panie Januszu i Juanie, widać, że Zenek z życia nie zbyt wiele rozumie skoro się oburza nie na tych co potrzeba za słowa o polskich bandytach. Zachowanie, wychowanie i wiedza „Pana Zenka” raczej przypomina i się ogranicza do tego intelektualisty Zenka ze skeczów Laskowika i Smolenia z kabaretu TEJ w latch ’80, który mawiał „tjaktoj” zamiast „traktor”.
  Pozdrawiam – Jerzy B. posługujący się: „flaga – dwa kulor, w faszystowsky barwa – biala und czerwona, który jeździ po Chełmku na Tygrys a czasmi dwa gros Tygrys”.

 16. Panie Jaśnie coś tam Bukowski….mam wrazenie czytając wiele Pana komentarzy ,że sam jesteś Pan idiota ….hhmmmm no to by było na tyle jeśli chodzi o meritum kazdej wiadomości na Ch.info

 17. P.S. to było na temat pisania Jaśnie coś tam Pana Bukowskiego,nie na temat….kurcze płytkie to to jest co napisałem ,ale co do idiotyzmów w odpowiedzi trzeba pisać tak żeby odbiorca(J.B) był w stanie rozumieć co się do niego pisze etc.etc….

 18. Profil psychologiczny pana „Falkona” jest podobny do profilu „pana Zenka” i jest bardzo wyrazisty: wierny czytelnik „Gazety Wyborczej” i telewidz TVN zwłaszcza widz – wielbiciel Szkła Kontaktowego. Ponieważ tak, jak morderca działacza PiS Ryszard Cyba nienawidził inaczej niż on sam myślących do tego po Polsku, dlatego, to jest wielce prawdopodobne, że jest byłym lub obecnym członkiem PO albo co najmniej sympatyzuje z partią POlitycznych oszustów.

 19. Panie Bukowski… przykro mi bardzo że jesteś pan niedorajdą życiowa i w odpowiedzi na swoje silne poczucie krzywdy opluwasz Pan wszystko i wszystkich .Znajdz Pan sobie pomysł na życie inaczej wylądujesz Pan w wariatkowie.Co do telewizji niestety nie oglądam…..,a co do prasy codziennie przeglądam różne tytuły nawet takie g….jak” Nowy Ekran”,a co do opcji politycznych ,równiez Pan nie trafił Panie psychologu Bukowski…..,a więc sumując; nie potrafisz Pan racjonalnie myśleć dletego komentując rzeczywistość polityczną czy jakąkolwiek zawsze bedziesz Pan wypisywał idiotyzmy….a tyle jest pieknych dziedzin,którymi mógłby się Pan zająć ….np.pszczelarstwo.Serdecznie pozdrawiam.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *