Chodnik w GorzowieW Gorzowie przy ulicy Oświęcimskiej nareszcie powstaną chodniki. Gmina otrzymała 200 tysięcy złotych dotacji z Urzędu Marszałkowskiego w Krakowie. Z własnego budżetu ma dołożyć dodatkowe 400 tysięcy. Samorządowcy liczyli na więcej. Wnioskowali o 300 tysięcy. Cieszą się jednak i z tego. To wcale niemało. Trzecią część potrzebnych pieniędzy mamy z zewnątrz – wyliczał w czwartek Andrzej Saternus, burmistrz Chełmka.

Dzięki temu nareszcie uda się doprowadzić chodnik z Chełmka do Gorzowa, w rejon skrzyżowania ulic Oświęcimskiej i Gorzowskiej. Nie udało się tego zrobić przez ostatnie wiele lat. Przez ostatnie dwa lata przy wspomnianej szosie gmina budowała pieszy trakt odcinkami. Rocznie wydawała od 150 do 200 tysięcy złotych. Ale czy chodnik powstanie w całości? Pojawia się pytanie co z pozostałą częścią Oświęcimskiej, fragmentem, którym administruje Starostwo Powiatowe w Oświęcimiu.

Ulica Oświęcimska łączy Chełmek z Oświęcimiem. Biegnie przez środek Gorzowa. Połową tej drogi administruje gmina, drugą połową powiat. Jest jednym z bardziej niebezpiecznych traktów w gminie.

By admin

2 thoughts on “Czy powstanie nowy chodnik?”
  1. Hmmm Dlaczego Gmina Chełmek Ma droge co jest w Gorzowie a starostwo powiatowe w Oświęcimiu ma ul.Oświoęcimską w Chełku?
    Jak i o ile powstanie Chodnik w Chełmku i Gorzowie na ulicy Oświęcimskiej to za ile lat doczekamy się nowej nawirzchni asfaltowej i jakiś pasów jezdni bo niema ich od niepamiętnych czasów. W Gorzowie na lu. Oświęcimskiej pasy są a w Chełmku na tej samej ulicy ich niema.
    i ostatnie pytanie jak już wszystko porobią i w Chełmku i w Gorzowie z tą oświęcimską to jakie mają plany na piratów drogowych?

  2. Jest już osiemnasty a efektu oddzewu niewidać. Ciekawe czy to czytają doraccy burmistrza bo sam burmistrz czasu niema na pewno.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *