W dniu 20 lipca 2012r. został rozstrzygnięty plebiscyt „Euro-gmina”, „Euro – powiat” i „Euro-partner” województwa małopolskiego, organizowany pod honorowym patronatem Ministra Gospodarki, Wicepremiera Waldemara Pawlaka, Marszałka Województwa Małopolskiego Marka Sowy oraz regionalnych rozgłośni radiowych z terenu małopolski. Celem plebiscytu jest promocja i reklama najlepszych jednostek samorządowych, liderów w kategoriach: prezydent roku, wójt roku, gmina roku, miasto roku, burmistrz roku. Miło nam poinformować, że w kategorii „Burmistrz Roku” zwycięzcą został Pan Andrzej Saternus – Burmistrz Chełmka.

„Nagroda ta jest naszym wspólnym sukcesem, wyróżnieniem przede wszystkim dla Naszej Gminy i mieszkańców. Została doceniona pracowitość naszych mieszkańców i aktywność moich współpracowników, w tym mojej skromnej osoby”– powiedział Burmistrz Andrzej Saternus.

Nagroda przyznawana jest przez kapitułę, w skład której wchodzą profesorowie ekonomii, przedstawiciele izb rzemieślniczych i stowarzyszeń biznesowych województwa małopolskiego, eksperci z urzędów: Marszałkowskiego i Wojewódzkiego oraz przedstawiciele mediów, którzy ocenili sposób zarządzania, aktywność w pozyskiwaniu środków unijnych, rozwój miast, gmin oraz starostw powiatowych w latach 2009-2012 w rożnych kategoriach życia społecznego, od rolnictwa, oświaty, przez służbę zdrowia, kulturę, infrastrukturę i ekologię.

Informacja i fotografia: UM Chełmek

Chełmek.Info pragnie przyłączyć się do gratulacji dla pracowników Urzędu Miejskiego i oczywiście laureata z okazji wyróżnienia w tym prestiżowym plebiscycie.