W dniu 13 stycznia 2012 roku na stronie Urzędu Miejskiego pojawił się apel do mieszkańców Chełmka, znak AGK.7021.1.2012:

Do Zarządców i właścicieli obiektów budowlanych.

W związku z możliwością wystąpienia w okresie zimowym zagrożenia bezpieczeństwa użytkowania obiektów budowlanych, spowodowanego zalegającym na dachach śniegiem przypominam o obowiązku podejmowania działań mających na celu zapobieganie potencjalnemu niebezpieczeństwu.

Oczywiście warto przyłączyć się do apelu mając w pamięci tragedie spowodowane przez zalegający na dachach śnieg. Nie można jednak oprzeć się pokusie aby zaapelować także do zarządców dróg w gminie Chełmek podobnym apelem:

Do Zarządców dróg gminnych i powiatowych w gminie Chełmek.

W związku z możliwością wystąpienia w okresie zimowym zagrożenia bezpieczeństwa użytkowania obiektów drogowych, spowodowanego zalegającym na jezdniach śniegiem przypominam o obowiązku podejmowania działań mających na celu zapobieganie potencjalnemu niebezpieczeństwu poprzez odśnieżanie dróg i chodników.

Zdjęcia chełmeckich nieodśnieżonych dróg zrobione w dniu 14.01.2012 ok. g. 15.30 (ponad doba po opadach śniegu). U góry ul. Oświęcimska, niżej ul. Chrobrego.