Zapewne zaskoczę Państwa jak powiem, że na miejscu byłej apteki w budynku SG ZOZ w Chełmku powstanie… apteka., propozycje słyszałem różne, od salonów kosmetycznych przez restauracje, sklepy z tania odzieżą czy bary, choć w przypadku baru, jestem pewien że miał by nie mniej klientów od samego ośrodka zdrowia. Zmartwić muszę jeszcze wszystkich miłośników szybkich śniadanioobiadokolacji, drugiego lokalu z tureckim jedzeniem w mieście nie będzie, za to będzie ku całkowitemu zaskoczeniu wszystkich apteka.

Apteka w Chełmku SGZOZ

Z właścicielami poprzedniej apteki jak powiedziała na jednej z sesji Rady Miasta pani dyrektor nie przedłużono umowy. Z tym, że teraz wyszło, iż sprawa nie jest taka prosta. Na drzwiach remontowanej apteki wywieszono komunikat mający na celu usprawiedliwienie przedłużającego się otwarcia nowej apteki podając jako przyczynę tu cytat “celowe utrudnianie otwarcia apteki przez dotychczasowych najemców”. I tak zarzucając byłym właścicielom apteki obstrukcję można usprawiedliwić poślizg w remoncie. Zastanawia mnie jak wyglądało to “celowe utrudnianie”, może dotychczasowi właściciele, najpierw przez miesiąc oblegali lokal, barykadując drzwi szafkami, i rzucając w próbujących się dostać do środka robotników strzykawkami, gdy barykada nie wytrzymała naporu sił robotników oraz personelu ZOZ wysłanego na pomoc, przywiązali się do szafek z lekami bandażem elastycznym. Nie dziwne, w końcu byli z tym miejscem związani od lat. Najkrócej rzecz ujmując sytuacja wygląda następująco, SG ZOZ dokonał podboju terytorialnego zajmując aptekę, i po wielu tygodniach zaciętych walk (które teraz przedłużają prace remontowe) udało się zapanować nad sytuacją na nowym terenie, sprawa prosta, jak informacja na aptecznych drzwiach, choć żeby zrozumieć całkowity sens tego wszystkiego, człowiek musiał by się nałykać sporej ilości leków usprawniających myślenie.

Mnie osobiście gnębi pytanie czy nie mogło by w tym miejscu powstać coś innego? bo w sumie to aptek już mamy trochę, ale coś czego nie ma jeszcze w Chełmku. Kostnica odpada, jej funkcję może spokojnie pełnić budynek dworca PKP w Chełmku, za tą lokalizacją przemawia wnętrze budynku w zakresie funkcjonalności jak i zewnętrzne walory estetyczne. Laboratorium? już jest, z tym, że takie laboratorium jak jest w przychodni ma przeciętny mieszkaniec naszej gminy w piwnicy bąć na strychu. Blok operacyjny też odpada, jakoś dziwnie to brzmi, poza tym u nas się nie takie operacje przeprowadza i jakoś blok operacyjny nigdy nie był potrzebny, u nas jak trzeba to drobne operacje na sercu pielęgniarka przeprowadza w gabinecie zabiegowym. Specjalistyczny odział ratunkowy z karetką to już całkiem odpada, raz że miejsca za dużo tam nie ma a dwa karetka kursowała by tylko w ustalonych godzinach na lini SG ZOZ turecka biedronka.

Jednak apteka jest najlepszym wyborem, niech zostanie jak było, a my pacjenci poczujemy różnicę zaraz po wejściu do wyremontowanego lokalu, czując woń świeżej farby. Życzę każdemu z Państwa by nie było konieczności odwiedzania żadnej apteki, a jak już to po witaminy.

Z pozdrowieniami, z gminnego podwórka, Robert