Bezdomność zimąAtak zimy i mrozu, który nawiedził Polskę, nie tylko paraliżuje ruch drogowy, ale stanowi śmiertelne zagrożenie dla osób bezdomnych. W Oświęcimiu w nocy z soboty na niedzielę zmarła pierwsza ofiara mrozu w powiecie oświęcimskim. Oświęcim i Brzeszcze dysponują odpowiednimi placówkami, ułatwiającymi przetrwanie osobom, które nie mają gdzie mieszkać. Chełmek takich placówek niema i osoby bezdomne z Chełmka nie mają miejsca aby skryć się przed mrozem. Funkcjonariusze policji sami nie mogą sobie z problemem poradzić.

Jest wiele miejsc w których bezdomni próbują przetrwać zimowe noce. Opuszczone budynki i ogrody działkowe nie zapewniają jednak odpowiednich warunków przy niskich temperaturach.

Dlatego policja apeluje o pomoc do społeczeństwa, by widząc takiego człowieka powiadomić służby mundurowe. Taka postawa może uratować niejedno życie, zwłaszcza w obliczu sytuacji o której ostrzega wojewoda.

By admin

2 thoughts on “Bezdomność zimą”
  1. Orientuje się ktoś jak wygląda sprawa bezdomności w Chełmku? Tzn czy na terenie gminy przebywają osoby bezdomne, gdzie szukają schronienia, ilu ich mniej więcej jest, czy MOPS im w jakiś sposób pomaga itd?

  2. Kosciol oplywa w bogactwa, dlaczegoz nie pomoze?
    UWAGA: Caritas nie sprawozdaje swoich dochodow! Nigdy nie przekazujcie tej organizacji pieniedzy!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *