Rada Miejska w Chełmku
Rada Miejska w Chełmku

Połączona komisja budżetu i zdrowia nie podjęła żadnej decyzji w sprawie patowej sytuacji w SGZOZ. Wśród wszystkich punktów obrad komisji zabrakło tego o sytuacji w chełmeckiej służbie zdrowia. Dopiero na wniosek opozycyjnego radnego Mariusza Sajaka zdecydowano się poruszyć tą palącą kwestię. Burmistrz Chełmka, jak twierdzi, nic o sprawie nie wie. Był to jego pierwszy dzień pracy po powrocie z urlopu. Natomiast zdaniem przewodniczącego rady Marka Palki, sprawą powinien zająć się sąd pracy co może sugerować, że sprawa zostanie przemilczana również na dzisiejszej sesji Rady Miejskiej.

Na milczenie nie pozwolą jednak mieszkańcy Chełmka, którzy licznie zapowiadają przybycie na dzisiejszą sesję rady i głośną obronę doktora Hani Youssefa oraz czterech innych lekarzy związanych z Chełmkiem od dziesięcioleci.

Wywiad z burmistrzem Saternusem do poczytania na stronie Przełomu tutaj.

Informacje o konflikcie w SGZOZ przestała być sprawą lokalną. O dramatycznej sytuacji można poczytać na stronie Gazety Krakowskiej tutaj i na stronie Radia Kraków do poczytania tutaj.

Relacja z wtorkowej sesji Rady Miejskiej wraz z personalnymi stanowiskami radnych klubu burmistrza i radnych opozycji dostępna będzie w środę w godzinach porannych.

By admin

9 thoughts on “Brak rozstrzygnięć po komisji”
  1. Mieszkańcy Chełmka i okolicy, z wywiadu przeprowadzonego z Saternusem winniście wywnioskować, że ten facet z Wami gra w przysłowiowe kulki. Teraz udaje, że się nic nie stało i on także nic o niczym nie wie. W pobliżu jego domu w Gorzowie jest wywieszony protest. Wiedzą o tym wszyscy w Chełmku i w Gorzowie ale on jeden o niczym nie wie. Jeśli nie zostanie pozytywnie rozwiązana sprawa lekarzy oraz służby zdrowia w Chełmku oraz nie zostanie usunięty Bochenek powinno się utworzyć komitet, który doprowadzi do referendum i dążyć do odsunięcia ze stanowiska burmistrza Saternusa. – Ten facet kpi z Was w żywe oczy!

  2. Zawsze twierdziłem, że ten stary komuch wyprowadzi mieszkańców Chełmka na manowce. Wzorem swego braciszka na publicznym majątku się uwłaszczy (sprywatyzuje) a swoją chodzącą i węszącą krowę uczyni właścicielką.
    W wyborach parlamentarnych pokażmy temu czerwonoarmijcowi gdzie jego miejsce!

  3. Ale numer nie było p. Burmistrza w pracy bo był na urlopie odcięty od świata. Nie ma telefonu komórkowego. Biedactwo nic nie wie o zawierusze jaką sam zrobił. Teraz udaje głupiego. Ciekawe czy naiwni ludzie z Chełmka znowu uwierzą w jego i kliki krętactwa. Prewodniczący rady miasta z Gorzowa i wszystkie ważne stołki w radzie obsadzone swoimi wasalami. Tak dalej trzymać. A długi w gminie rosną.

  4. Ale się tym wstydzę!. Tępaki rzadzą Chełmkiem. Chełmkowianie wstańcie z kolan. Pograda i poniżanie już mineły – odwagi! – Wstyd, nawet dla mnie, po dzisiejszym spotkaniu – ponownie, lumpenproletariat u władzy!!!!

  5. Bonifacy, „byk” to jest z Ciebie dlatego przed Twoim nosem pomachuję czerwoną płachtą. Jeszcze raz jak otworzysz buzię to zapakuję cię do słoika z formaliną i po stadionach będę ciebie obwoził. A od Pana Jana Matlaka i Janusza Januszewskiego odwal się, albo „s…..j dziadu”!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *