Andrzej Saternus z premierem. Źródło:www.andrzejsaternus.pl
Andrzej Saternus z premierem. Źródło:www.andrzejsaternus.pl

Wiadomo jakie nazwiska zobaczymy na listach wyborczych Platformy Obywatelskiej w jesiennych wyborach do Sejmu. Zatwierdziły je w niedzielę Zarząd i Rada Regionu Małopolskiej PO. W naszym okręgu wyborczym (nr 12) listę otwiera Paweł Graś, rzecznik prasowy rządu Donalda Tuska. O poselski mandat zamierza także walczyć burmistrz Chełmka Andrzej Saternus. Zajmuje 10 miejsce na liście Donalda Tuska. Ten doświadczony chełmecki samorządowiec próbował już swych sił w wyborach (poza wyborami samorządowymi) w ostatnich wyborach do Europarlamentu (0,58% poparcia). W nadchodzących wyborach będzie najprawdopodobniej jedynym reprezentantem gminy Chełmek.

By admin

4 thoughts on “Burmistrz w drodze do parlamentu”
 1. Czy ten gość coś wniesie do parlamentu poza głośnym gadaniem i nie najlepszymi pomysłami?
  Panie Saternus już mamy Pana dość w gminie. Niudolnych nie potrzeba. Wystarczy remont Mickiewicza za popis możliwości organizacyjnych.

 2. u nas nieudacznioków pchających się do władzy można się pozbyć tylko poprzez awans
  jak to wielokrotnie można było zobaczyć na podwórku naszje gminy. oczywiście nie wszystkie awanse ale jednak

 3. nic straconego !
  nalezy iśc przebojem do SUKCESU !
  W eurowyborach 0,58% poparcia.
  a do SEJMU x 100…CZYLI 58%!
  A droga ..będzie !ministrowie tez maja wpadki z autostradami na EURO-2012!
  i co z tego? MISTRZOWSTWA i TAK ODBĘDĄ SIĘ !

 4. Poseł Tadeusz Arkit będzie wiceliderem listy PO do Sejmu w okręgu chrzanowsko-oświęcimskim – powiedział PAP szef małopolskich struktur tej partii poseł Ireneusz Raś. W niedzielę o zmianach na listach debatował Zarząd Krajowy PO i nanosił poprawki.
  Liderem listy w okręgu chrzanowskim pozostaje Paweł Graś. Poseł Janusz Chwierut, który był drugi, nie będzie kandydował, gdyż według nieoficjalnych informacji wojewoda małopolski Stanisław Kracik ma w najbliższym czasie wystąpić do premiera z wnioskiem, by pełnił on obowiązki prezydenta Oświęcimia. (Zwycięzca wyborów samorządowych w Oświęcimiu Jacek Grosser, związany z komitetem Oświęcimianie Oświęcimianom, z powodu choroby nie był w stanie złożyć ślubowania, a miastem rządzi dotychczasowy prezydent Oświęcimia – Janusz Marszałek, który przegrał wybory w I turze.
  Jak powiedział PAP Raś, zmiany dotyczą także dalszych miejsc na liście chrzanowskiej: szef PO w powiecie wadowickim Stanisław Kotarba jest czwarty (był szósty), a BURMISTRZ CHEŁMKA ANDRZEJ SATERNUS został przesunięty z miejsca 10 na 6.
  Należy zaznaczyć, że Burmistrz Chełmka startował bez powodzenia do sejmu 4 lata temu z 5-tej pozycji .

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *