Jak dowiedzieliśmy się nieoficjalnie, wniosek Chełmka o dotację z Unii Europejskiej w ramach programu rozwoju infrastruktury województwa małopolskiego na budowę obwodnicy miasta, przeszedł weryfikację z wynikiem pozytywnym.

Korporacja LEXIS

Chełmek wnioskował o pozyskanie 80% środków na budowę obwodnicy Chełmka i przebudowę drogi 780. Obwodnica ma mieć swój początek na skrzyżowaniu ulicy Piastowskiej z Mieszka I i Oświęcimskiej (przy zjeździe z mostu nad Przemszą), ma biegnąć południową częścią miasta przy ulicy Leśnej, dalej lasem w stronę Libiąża. Ma się łączyć ze starą drogą DW780 w lesie pomiędzy Chełmkiem a Libiążem. Dodatkowo będzie połączona ze starą drogą 780 na wysokości linii kolejowej przy strefie przemysłowej. Prace projektowe rozpoczną się jeszcze w 2009 roku. Za kilka tygodni, Zarząd Dróg Wojewódzkich ogłosi przetarg na wykonanie prac projektowych.  Jak donosi Urząd Miejski, maszyny wjadą na budowę wiosną 2010 roku. Planowane zakończenie inwestycji to połowa 2012 roku. Całość inwestycji to 27 milionów złotych z czego 0,4 mln dołoży gmina Chełmek, 2 mln powiat oświęcimski a 3 mln województwo małopolskie.

Obwodnica Chełmka

 

DODANO 02/04/2009: Chelmek.info pragnie poinformować, że powyższą informację, napisaną 1 kwietnia 2009 roku, należy traktować z przymróżeniem oka.