Portal Chełmek info ponownie zagości w internetowej przestrzeni Chełmka. Właśnie rusza jego reaktywacja. Przypomnijmy zatem krótką historię portalu.
Strona internetowa wystartowała w 2006 roku. Był to „złoty czas” chełmeckiego internetu. Wówczas większość internautów z Chełmka skupionych było wokół „Forum Chełmka” mieszczącego się pod adresem chelmek.org. Brakowało jednak wydawnictwa z aktualnościami. Jedyne informacje z gminy serwowane były przez Urząd Miejski i MOKSiR w postaci gazetki „Echo Chełmka”.

Chełmek.Info w poprzednich latach

Tak właśnie zrodził się pomysł na powstanie Chełmek.Info, które to wydawnictwo od zawsze było prowadzone za darmo przez pasjonatów niezależnych od Urzędu Miejskiego. Poruszaliśmy szereg trudnych tematów takich jak:

  • Rozrzutność przy budowie fontanny w Chełmku. Koszt na ówczesne czasy przewyższał koszt budowy kilku domów jednorodzinnych w stanie surowym
  • Niekompetencję ówczesnego dyrektora SGZOZ Michała Bochenka, który swoimi decyzjami doprowadził do największego kryzysu w chełmeckiej służbie zdrowia w historii miasta;
  • Wprowadzanie prohibicji w Chełmku w czasie Dni Miasta aby uzyskać wyższe stawki i wpływy od firm zajmujących się serwowaniem piwa podczas uroczystości;
  • Jako pierwsi podaliśmy informację o skażeniu wody w Chełmku, która to informacja była zatajana przed mieszkańcami. Dodać należy, że to wtedy przedstawiciele wodociągów w oficjalnym stanowisku napisali o nas, że „wzbudzamy niepokój mieszkańców”. Wtedy to właśnie powstało hasło Chełmek.Info „kto prawdę mówi, ten niepokój wszczyna”.
  • Likwidację chełmeckiej szkoły średniej i likwidację miejskiego przedszkola
  • Niszczenie kamieniołomu w Chełmku wpisanego na listę Geologicznego Dziedzictwa UNESCO poprzez zasypywanie go odpadami po budowie kanalizacji;

To tylko niektóre tematy (ale cieszące się największym zainteresowaniem) spośród ponad 1700 opublikowanych na stronach Chełmek.Info, które cieszyły się największym zainteresowaniem czytelników.
Chełmek.Info od zawsze prowadzony był społecznie, bez wynagrodzenia, nie zawodowo i nie profesjonalnie. Tak też będzie nadal. Oczywiście postaramy się informować o wydarzeniach z Chełmka na bieżąco, lecz prosimy o wyrozumiałość. W najbliższych dniach trwać jeszcze będą prace serwisowe.
Jeśli masz jakieś informacje, wiadomości, ciekawostki, ogłoszenia czy też inne z gminy Chełmek, skontaktuj się z nami. Chętnie opublikujemy Twój tekst.