W ubiegłym roku gmina pozyskała 58 mln 951 tys.
W ubiegłym roku gmina pozyskała 58 mln 951 tys.

W Chełmku wiedzą, jak pisać wnioski, by dostać unijną kasę. W ubiegłym roku na różnego rodzaju programy gmina pozyskała 58 mln 951 tys., co daje 4587 zł w przeliczeniu na jednego mieszkańca. Tak dobry wynik, plasuje gminę na wysokim, 16. miejscu w rankingu funduszy unijnych na mieszkańca gminy miejsko-wiejskiej w skali kraju.

Pieniądze popłyną szerokim strumieniem na budowę kanalizacji sanitarnej i wymianę fragmentów sieci wodociągowej. Dzięki unijnym funduszom w sercu Chełmka powstanie rynek wraz z zapleczem rekreacyjnym.

W ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich, nowoczesna baza kulturalno-rekreacyjno-sportowa powstanie w sołectwach: Gorzów oraz Bobrek. Przebudowane zostaną drogi powiatowe nr 1907 i 1902, na odcinku od drogi wojewódzkiej nr 780 do autostrady A4. – Jestem zadowolony z wyniku, jaki osiągnęliśmy w krajowym rankingu – mówi Andrzej Saternus, burmistrz Chełmka. – To efekt ciężkiej pracy i wysiłku wielu ludzi – dodaje.

źródło:  gazeta krakowska

By admin

One thought on “Chełmek liderem”
  1. Gratulacje !!!!! Tylko do tego trzeba wyłożyć jeszcze swoją/gminną/ kasę , a o tym wstydliwie się nie mówi – no i w końcu załatwią IKONĘ CHEŁMKA czyli korty tenisowe– ale osobiście w to nie wierzę— bo kto przyłóży do tego „ŁAPĘ” będzie w Chełmku „wyklęty” 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *