Znamy już cennik wywozu śmieci w gminie Chełmek i w pozostałych gminach powiatu oświęcimskiego i powiatów sąsiednich. Cena za posegregowane śmieci (czyli znacząca większość jak nie całość gospodarstw domowych w Chełmku) kształtuje się na poziomie 9,50 zł. W powiecie oświęcimskim to najdroższe śmieci ex aequo z cennikiem śmieci w mieście Oświęcim. W powiecie oświęcimskim ceny rozkładają się jak poniżej (od najdroższych):

 1. Chełmek i miasto Oświęcim – 9,50 zł za posegregowane odpady
 2. Brzeszcze- 8,50 zł za posegregowane odpady
 3. Osiek, Zator, Polanka Wielka, Przeciszów – 8,00 zł za posegregowane odpady
 4. Kęty – 7,00 zł za posegregowane odpady
 5. gmina wiejska Oświęcim – 6,00 zł za posegregowane odpady

Biorąc pod uwagę okoliczne powiaty, również jesteśmy negatywnymi liderami. Dla przykładu w powiecie olkuskim najdrożej jest w gminie Bukowno (9,00 zł za posegregowane odpady), w powiecie wadowickim najdrożej jest w Brzeźnicy (8,50 zł za posegregowane odpady). Drożej jest tylko w jednej gminie w okolicznych powiatach. W powiecie chrzanowskim w Babicach (11 zł za posegregowane odpady – drożej niż w Chełmku).

Biorąc pod uwagę natomiast cenę za nieposegregowane odpady w powiecie, również Chełmek z miastem Oświęcim są liderami z ceną 12,50zł. Wyprzedza nas wyłącznie Osiek z ceną droższą o 0,50 zł czyli 13,00 zł lecz w Osieku posegregowane odpady odbierane będą za 8,00 zł (czyli 1,50 zł taniej niż w Chełmku).

Na podstawie danych Gazety Krakowskiej

By admin

2 thoughts on “Chełmek znowu liderem… w opłatach”
 1. Bo my mieć taka władza która musi być
  najlepsza we wszystkich sondażach .
  We wszystkich !.
  A poza tym nasza ludzia też być najbogatsza w
  okolica i trza ich golić .
  Niech żyje PO-PIS i „Solidarność” Wasi zbawcy .

 2. KIEDY wybory KIEDY tej drożyzny wam mieszkańcy Chełmka nie WYBACZĄ i prędko do koryta znów się nie dostaniecie!!! ,woda i śnieci mamy najdroższe
  w okolicy,dużej OKOLICY ZŁODZIEJE!!!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *