Lato w pełni, upały i spacerujący po parku ludzie. Jedni spieszą się na dworzec do pracy, inni przyszli odpocząć z dziećmi. Mijają po drodze chełmecką fontannę – kilka drucianych sześcianów wypełnionych kamieniami, parę ławeczek, kilka dysz wyrzucających wodę na metr w górę. W nocy zobaczą również kilka kolorowych światełek. Nikt nie zastanawia się jednak, ile taka przyjemność nas kosztowała?

Fontanna w Parku Rodzinnym w Chełmku kosztowała nas 646.000,00 zł (sześćset czterdzieści sześć tysięcy złotych)

To tyle, ile budowa dwóch domów jednorodzinnych z instalacjami i wykończeniem – czyli pod klucz.

 

To tyle, ile kosztuje 10 nowych samochodów średniej klasy prosto z fabryki.

 

To tyle, ile zarobi osoba otrzymująca minimalne wynagrodzenie przez 36 lat pracy – czyli często przez całą karierę zawodową do emerytury.

Następnym razem, gdy będziemy przechodzić obok chełmeckich wodotrysków, doceńmy ich walory (bądź zastanówmy się nad gospodarnością w wydawaniu środków pochodzących z naszych podatków – według uznania). Taka oto chwila refleksji do działu „humor”.

Proponujemy zabawę. Prosimy o wpisywanie w komentarzach, ile sztuk czego można kupić za 646.000,00 zł. Zapraszamy do zabawy!

[quote]Wszystkie teksty opublikowane w dziale „humor” mają przesłanie satyryczne. Ich celem nie jest obrażanie nikogo w żaden sposób. Należy je traktować z przymrużeniem oka.[/quote]