Marzena Rogalska w towarzystwie Bernadety Sędrak-Legut i Sylwii Sajak. Foto. Przełom
Marzena Rogalska w towarzystwie Bernadety Sędrak-Legut i Sylwii Sajak. Foto. Przełom

Gwiazda telewizyjna Marzena Rogalska, znana m.in. z programu Kocham Cię Polsko, poprowadziła licytację podczas sobotniego turnieju charytatywnego na rzecz chorego na raka Igorka Bartosza, 4,5-latka z Oświęcimia.

– Przyjechała do nas z własnej inicjatywy. To zaszczyt, bo jak sama mówi, ma jedynie dwa wolne weekendy w roku – zdradza Michał Kaczmarczyk, dyrektor Powiatowego Zespołu nr 8 Szkół Technicznych i Ogólnokształcących w Chełmku. Przyjechała i przyciągnęła tłumy. Hala sportowa, w której zorganizowano imprezę, pękała w szwach.

– 20 złotych za koszulkę dają Patryk i Piotrek, kto da więcej, kto da 30 złotych? Pani Monika 30 złotych, chłopaki przebijacie… – płynęło z ust Marzeny Rogalskiej, koleżanki szkolnej Alberta Bartosza, ojca chorego Igorka.
Jednak licytacja to nie wszystko.

Długa kolejka ustawiła się po losy. Organizatorzy przygotowali ich aż dwa tysiące. Każdy wygrywał. Pieniędzy dla Igorka przybywało też na stoiskach z rękodziełami oraz jedzeniem. Uczennice szkoły sprzedawały napoje i drożdżówki. Jedli nawet ci, którzy na charytatywny turniej przyszli po obiedzie.

– Wydawało się, że logistycznie może nam się coś posypać, ale sprostaliśmy. To zasługa wielu osób, ale przede wszystkim Bernadety Sędrak-Legut i Sylwii Sajak, nauczycielek mojej szkoły, które od początku czuwały nad przygotowaniami – mówi Kaczmarczyk.

W sobotę wieczorem wciąż trwało zliczanie pieniędzy. Nie było jeszcze wiadomo, jaką sumę udało się zgromadzić dla Igorka.

Źródło: Przełom