Mała Nikolka z mamą Agnieszką Chwastarz
Mała Nikolka z mamą Agnieszką Chwastarz

Funky Beegos, Krzywa Alternatywa i Jack Band zagrają dla Nikolki. Największe przeboje lat 70., alternatywny rock, swing, pop i jazz. Wszystkie te muzyczne rytmy będzie można posłuchać już 10 grudnia na niezwykłym koncercie charytatywnym w chrzanowskim MOKSiR-ze dla chorej na wodogłowie i padaczkę Nikoli Chwastarz. Wstęp na imprezę za to „co do puszki”.

Na scenie teatralnej chrzanowskiego ośrodka kultury jako pierwsi, o godz. 18, wystąpią Funky Beegos, po nich Krzywa Alternatywa, którą chełmkowianie znają m.in. z koncertu dla Igorka Bartosza czy tegorocznego święta miasta. Gwiazdą wieczoru będzie zaś Jack Bandu, który na scenie wystąpi w osiemnastoosobowym składzie. To będzie prawdziwa uczta dla wszystkich miłośników dobrej muzyki. Podczas imprezy będzie można również wspomóc rehabilitację i leczenie czteroletniej chrzanowianki.

Nikolka Chwastarz urodziła się z wodogłowiem i padaczką lekooporną, co oznacza, że leczenie farmakologiczne nie jest pomocne. Każdy dzień dziewczynki wypełniony jest intensywną i kosztowną rehabilitacją. Jednak jest to zdecydowanie za mało, by mogła samodzielnie stać, siedzieć czy chodzić.

– Naszym marzeniem jest kupno sprzętu do rehabilitacji w domowym zaciszu, a także opłacenie czternastodniowego pobytu córeczki w ośrodku dla dzieci w Złotowie nad jeziorem Zaleskim – podkreśla Agnieszka Chwastarz, mama Nikolki. Dodaje, że ośrodek ten gwarantuje kompleksową rehabilitację ruchową i intelektualną, zabiegi z kinezoterapi czy hipoterapii.

Organizatorami koncertu są: oświęcimska fundacja Mała Orkiestra Wielkiej Pomocy oraz Miejski Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji w Chrzanowie. Ponadto patronem imprezy jest Fundacja Dzieciom „Zdążyć z Pomocą”, której Nikolka jest podopieczną.

Paulina Łysak

jack-band-plakat-jpeg

W rehabilitacji i leczeniu Nikoli Chwastarz można pomóc wpłacając datki na konto udostępnione przez fundację „Zdążyć z Pomocą”.

Fundacja Dzieciom „Zdążyć z Pomocą” , ul. Łomiańska 5 01-685 Warszawa, 41 1240 1037 1111 0010 1321 9362
Koniecznie z dopiskiem:  darowizna na leczenie i rehabilitacje Chwastarz Nikoli

A także przekazując 1% swojego podatku na rzecz fundacji:

Nazwa OPP: Fundacja Dzieciom ,,Zdążyć z Pomocą”, KRS 0000037904 , Imię i nazwisko podopiecznego: 11239 Nikola Chwastarz  

logokolor1

By admin

One thought on “Dla Nikoli”
  1. Wspaniałe te imprezy wspomagające chore dzieci – to odruchy serca – widać jak na dłoni, że państwo Polskie nie radzi sobie z tymi problemami. Nietety chorych dzieci na różnego rodzaju choroby jest w Polsce dziesiątki tysięcy i tylko niektóre mają „zaradnych medialnie” rodziców – wszystko to jest coraz bardziej smutniejsze i wskazuje niezbicie na słabość państwa, które nie radzi sobie – zresztą nie tylko z chorymi dziećmi – ale również z chorymi osobami dorosłymi……

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *