Kategorie
Aktualności z Chełmka Rozrywka w Chełmku

Dni Chełmka

Przedszkolaki z chełmeckiej "jedynki"
Przedszkolaki z chełmeckiej "jedynki"

Święto gminy rozpoczęło się na sportowo, a finałem było zwycięstwo miejscowych piłkarzy nad rywalami z Malca, które dało nam awans do piątej ligi! W niedzielę ciąg dalszy zabawy i wyczekiwany przez wszystkich zespół Myslovitz.

– W Chełmku jeszcze nie grali. A w końcu to chłopaki z południa, z Mysłowic – mówił redakcji Przełomu, patrona medialnego  Stanisław Patyk z Chełmka. Zapewnia, że niedzielnego wieczoru będzie w parku miejskim, by wysłuchać koncertu. Przyjdzie z całą rodziną.

Zawody siatkówki plażowejDni Chełmka rozpoczęły zawody wędkarskie na chełmeckich stawach. Przyciągnęły tłumy miłośników moczenia kija. Dwie godziny później rozpoczął się Otwarty Turniej Tenisa Ziemnego na chełmeckich kortach. Możliwe, że to już ostatni turniej przed ich wyburzeniem. Były też zawody siatkówki plażowej, koszykówki i piłki nożnej dla dzieci, i dorosłych na chełmeckim stadionie sportowym. Po południu na murawę wyszli oldboje z Chełmka i Jaworzna. Zwycięzcami tego pojedynku byli nasi niezawodni seniorzy.

Zawiedli się ci, którzy o 16.00 przyszli na stadion sportowy, by obejrzeć pokaz wyszkolenia oraz wyposażenia policji i wojska. Mundurowi nie dopisali. Doczekali ich jedynie najwytrwalsi, bo uzbrojone służby pojawiły się w mieście dopiero o 18.00. Waldemar Rudyk, dyrektor Miejskiego Ośrodka Kultury, Sportu i Rekreacji w Chełmku informuje, że nie byli w stanie przyjechać wcześniej. Konkretnych powodów spóźnienia nie przedstawił. Mieszkańcy byli rozczarowani brakiem pokazu.

– Z roku na roku Dni Chełmka są coraz słabsze – ocenił. – Jedyną atrakcją soboty miał być pokaz wojska i policji. I nie przyjechali – dodał Stanisław Patyk.

Jednak i on, i wielu innych mieszkańców Chełmka mieli powody do radości wieczorem. Sprawili to piłkarze miejscowego klubu. Po pięknej walce pokonali Zgodę Malec 3-0 i tym samym zapewnili sobie awans do piątej ligi.

W niedzielę odwołano również zapowiadany pokaz modeli latających na miejscowym stadionie. Jak zawsze niezawodne okazały się jednak miejscowe zespoły śpiewacze z Chełmka, Bobrka i Gorzowa. Zadebiutowała również Młodzieżowa Kapela z Nowopola, tuż przed występami dzieci z miejscowych szkół. Dzieciaki kolorowymi strojami, pięknymi tańcami i śpiewem zabawiały tłumy zebrane w Parku Miejskim.

"Krakowiak" w wykonaniu przedszkolaków z chełmeckiej "jedynki" poderwał tłumy
"Krakowiak" w wykonaniu przedszkolaków z chełmeckiej "jedynki" poderwał tłumy

Na zakończenie imprezy wystąpiła Krzywa Alternatywna z trzema piosenkami i gwiazda wieczoru – grupa Myslovitz, która jak zawsze wykonała świetny koncert.
Grupa Myslovitz - gwiazda wieczoru Dni Chełmka 2010
Grupa Myslovitz - gwiazda wieczoru Dni Chełmka 2010

Nie obyło się również bez organizacyjnych wpadek. Przybyłych na święto miasta mieszkańców przywitały okaleczone przez organizatorów drzewa w Parku Rodzinnym. Kilkadziesiąt drzew zostało okaleczonych przybitymi tablicami rozgraniczającymi strefę imprezy masowej. Ciągłe apele kierowane ze wszystkich stron o nie przybijanie do drzew różnego rodzaju ogłoszeń i plakatów nie wpłynęły na postępowanie organizatorów. Widocznie świadomość ekologiczna i dbanie o własne otoczenie nie dotyczy przedstawicieli Chełmka, którzy nie rozumieją, że ogłoszenia, plakaty i tablicę do drzew można przywiązać bądź przykleić chwilowo na około taśmą i nie trzeba ich okaleczać.

Organizatorzy Dni Chełmka: Burmistrz Chełmka, Rada Miejska, Miejski Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji w Chełmku.

Współorganizatorzy: Szkoły Podstawowe, Gimnazja, Przedszkola Samorządowe, Powiatowy Zespół nr 8 Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących w Chełmku, Ochotnicze Straże Pożarne, Polski Związek Hodowców Gołębi Pocztowych, Polski Związek Wędkarski – Koło Miejskie, Kluby Sportowe, Rady Sołeckie, Robotnicze Stowarzyszenie Twórców Kultury.

18 odpowiedzi na “Dni Chełmka”

Zgadzam się w zupełności z autorem tekstu.
Można w inny sposób zabezpieczyć teren i powiesić ogłoszenia. Ale widocznie nie chce się iśc na łatwiejsze roziwązanie…

W przyszłym roku lub podczas innej imprezy kulturalnej powinno się pomyślec o tymianie ochrony, która niemal rzucała ludźmi, którzy podczas pogo lądowali za barierką. Poza tym ochrona powinna zgarniac nawalonych ludzi a nie ich olądac. Takie moje zdanie

Chełmek info napisał:
Dwie godziny później rozpoczął się Otwarty Turniej Tenisa Ziemnego na chełmeckich kortach. Możliwe, że to już ostatni turniej przed ich wyburzeniem
———I co?? ma tam być Rynek z dużą fotanną ? a wokół budynki dwu-trzypietrowe ? Przeciez od 20 lat w Chełmku nie wybudowano żadnego budynku o takich gabarytach – kto je zbuduje ??? – to wszystko skończy się tak jak – sławetny DOM Kultury i Budynek Mieszkalmy przy Domu Rencisty – wystarczy podejść i zobaczyć………..

A mnie tam sie wszystko podobało ;a najbardziej od kilku lat -piękna pogoda .
Zespół Myslowitz moze był troche za głosny ,za mało melodyjny ,ale widac że ludzie długo czekali na takie wydarzenie ;było full .Nastepnym razem napewno trzeba zaspokoić inne oczekiwania moze cos w rodzaju discopolo -dla omiany .
Takie euwagi dla organizatorów i tylko uwagi a moze podpowiedzi .
Należało by zacząć integrować społeczeństwa Bobrka ,Gorzowa i Chełmka a nawet Chełma ; w tym celu podstawic kilka autobusów w dwie strony dla mniej i bardziej wytrzymałych . Jak wiadomo spotkania sa przy piwku i dobrze ,ale to wyklucza jazdę samochodem ,a bez piwka nie ma zabawy -więc ……. !.
Podobnie dożynki ;po co organizować osobno w Gorzowie ,Bobrku i Chełmku ??,
połączyć to w jedno i raz na trzy lata oraganizować w innej miejscowości ,z podobnym dowozem i odwozem ,takie rowiązanie pomoże choć może z oporami przełamac stereotypy i podziały a imprezy moga stac się waznym integratorem
i moga byc bardziej dopieszczone .
Ba moze stac sie pewnego rodzaju konkurncja z niespodziankami .
Dziekuję oraganizatorom !
do nastepnego !

za dico polo to raczej bym podziękowała..to serwowały od lat nasze rodzime zespoły
co do reszty jestem jak najbardzie za!! integracja w gminie jest potrzebna bardzo!! ale już z tym podstawianiem autobusów to przesada!! zabawa jest zawsze jak jest dobra impreza!! nie konieczne jest piwo…

Nie myslałem o zespole typu Chełmkowianki,Malwy ,czy tez Bobrowianki
choc i te zespoły którym nalezy sie szacunek ,za to że Im się chce!!.
Powinny nieco przemodelowac swój repertuar odmłodzic się tak aby Ich wystepy były bardziej żywe i porywajace .
Ja sie na tym nie znam ,ale sa przecież w MOKSIRze ludzie albo powinni być, od takich spraw i powinni modelowac kulture ludową ,a urząd ją wspierać .
Pewnie sa w Gminie ludzie z wykszatłceniem muzycznym i z dziedziny kultury masowej ;trzeba Ich znaleźć i wyciagnąc może nawet z bezrobocia ,dać szansę Także IM ,troche przeciagu by sie niektórym przydało !!!!!!!!!!
Powinni też; mówie o MOKSIRze ,prowadzic zespoły taneczno-muzyczne wśród młodych ludzi ,dzieci .MOKSIR powinien pracowac po szkole jak to sie mówi i po
pracy ,tam powinno tętnić zycie kulturalne ,tam powinno sie dzieciom chciec chodzić ,powinien przyciagać .Nie tak jak teraz ,do południa pusto lub pustawo a po poludniu pozamykane .
Nie wspomne o DOMu Baty i innych placówkach -to szeroki temat do dyskusji ale i do (((((((Przebudzenia ))))) ,niektórych !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!.
Ja co do autaobusów i do piwa tak tylko sobie piszę,strzelam ;;;;ale ,ale to nie jest tak ,że zabawa to przy herbatce i oranżadce ;nie te czasy .
Piwo to sponsoring ,to kasa bez której zabawy nie MA !!!! .
I nie ma sie co łudzić ??? ,że my ,to tutaj w Chełmku zmienimy .

Oj obserwatorze
Obserwować a widzić i coś z tego rozumieć! Tak sobie myślę, że do wysublimowanych odbiorców kultury nie należysz. Dom Baty możesz zwiedzać nawet w nocy (patrz „Noc Muzów”)tańczyć, skakać, grać, wędrować, jeździć możesz do woli. Pytanie Tylko czy to robisz i czy czujesz potrzebę bycia aktywnym człowiekiem. Zerknij na stronę http://www.moksir.chelmek.pl Myślę, że tam każdy coś znajdzie dla siebie. Problem polega tylko na tym czy mu się zechce wybrać na spektakl czy wystawę.
Ciekawy jest Twóje zdanie o zespołach ludowych. Cały dowcip polega na tym, że folklor powinien zostać zachowany w stanie naturalnym. Sam dziś widziałem jak pewien pan w masarni prosił o „szyneczkę” bez konserwantów.

No popatrz ;nie mozna nic krytkować nic wiecej wymagać ,nie dotykać ;bo wszystko w naszym Chełmku jest oki .
Wypada tylk chwalić ,chwalic i wynosic pod niebiosa .
Tak ,wysublimowanym znawca nie jestem , nie byłem i nie aspiruję tez zeby było jasne Sz.raf . Jako obywatel i potencjalny podatnik moge i mam prawo byc niezadowolony ,a nawet marudny ,a najlepiej wymagajacy (więcej ),a ludzie odpowiedzialni powinni sie czuc przed nami własnie odpowiedzialni ,przede mna też .Takie jest nasze niezbywalne prawo .
Moze nie ?? ,jezeli tak to wypada mi sie kajać przed Chełmecką palestrą od kultury .
Moja aktywnośc jest sprawa prywatną ,zas aktywnośc urzednika podlega ocenie ,w kazdym momencie Szanowny znawco/czyni/.
Folklor ;w stanie naturalnym -najlepiej na fotografiach i starych filmach ???.
A jest w Chełmku masarnia ?? ,szyneczka bez konserwantów ,ha ha,sama szynka to Parmeńska i Ardeńska nacierane tylko sola i suszone wiele miesiecy.
Szynka bez konserwntów to jak kultura ludowa ,folklor ,wg Ciebie w stanie naturalnym czyli – dzisiaj utopia .
Pozdrawiam ;miło jest dyskutowac z aktywnym i mądrym adwersarzem .
p.s ; a jak widzisz ;dozynki ,czy choc tu mam rację ?.

ja też nie myślałam o Malwach bo folklor od disco polo to jeszcze potrafię odróżnić..miałam na myśli wszelkie zespoły typu bajer ful, nie pamiętam nazw naszych rodzimych zespółów które grały na przestrzeni lat naszych dni chełmka.
co do tętniącego życiem moksiru to trochę przesada…znaczy się tak
jak ktoś chce to sobie znajdzie coś dla siebie zwłaszcza dla dzieci!! moje dzieci np. chętnie uczestniczą w proponowanych zajęciach..chętnie brałyby udział w plastycznych niestety godzina 16 jest dla nas nierealną godziną…zbyt wcześnie!! 17-18 to może bym się wyrobiła z zadaniami i obiadem… natomiast parę lat wstecz gdy miały jakieś 4-5 lat chciałam je zapisać na zajęcia plastyczne..niestety nie dało się??!! Pani powiedziała że dla tak małych dzieci nie mają stolików..że porozmawia z dyrektorem.. kazała dzwonić…dzwoniłam przez kilka miesięcy…musiałam poczekac aż dzieci dorosną..tylko że teraz nie wyrabiamy na czas
podsumowując
w Chełmku i tak sporo się dzieje!!

w pierwszej kolejności wymagajmy od siebie (więcej)
bardzo „lubią” osoby które tylko krytykują i obserwują a same nic nie robią.
zachwycona nie jestem
ale ty obserwatorze wyglądasz mi na narzekacza bez wiadomości…takiego który by wszystko chciał mieć w Chełmku a w niczym i tak by nie uczestniczył
zróbmy w końcu ten basen w Chełmku nad którym większość społeczeństwa tak się rozpływa…będzie świecił pustkami, tak jak kino…jak to nasz gminny budżet udźwignie..
nalezy przyznać rację obserwatorowi…zapaleńców to u nas w gminie niestety brakuje!! ludzi z pasją i chęcią zrobienia czegoś mimo że zarabiają mało…ale czy na to co robią to nie jest i tak zbyt dużo???!!!

jaki tam ze mnie narzekacz ;trzy może cztery wpisy ,troche krytki ,trochę marzeń ,trochę ironii i tyle .
Ja widzę inaczej role interentu niż Wy (z całym szacunkiem !),jest to medium
które nalezy wykorzystac do szybkiej informacji ,ale i szybkich ocen .
Mozna tez artykułowac swoje potzreby ,swoje widzi mi sie ,swoje mazrenia nawet te nie do spełnienia przez Urzędy .
Ale jest to tez forma nacisku ,presji na zasatne układy ,zastane urzedy i samych urzedników w szerokopojetym zakresie .
Oni muszą czuc nasz oddech na plecach że sa obserwowani i oceniani ,tak jak my w dzisiejszym kapitalistycznym otoczeniu -czy tak nie jest ?? .
Czy urzednik nie ma mieć takiego dyskomfortu ?? ,czy nie powinien sie starać,
dokształcać ,my zwykli obywatele jestesmy codziennie w pracy pod taka presja .
Ja tez wiem że jest grono ludzi (pań) które swoim zaanagażowanie, staraja się jak moga ,aby nas raozruszać i ja to doceniam ,nie zwalnia mnie to jednak od obsrewacji i własnych ocen ,jak ich od stałego pdnoszenia swej aktywności zawodowej .
Jeżeli ktos sie podjął takiej pracy,to nic Go nie zwalnia od maxymalnego wysiłku ; i tyle ,zawsze mozna odejść .
Wydac sie moze niektórym zbyt twarde moje zstanowisko ; ale to nie ja tak swiat urządziłem ,nam urządzili ,mysmy sami sobie taki wybór zafundowali .
Trzeba sie z tym pogodzić ,inaczej nie będzie .

i owszem..należy się zgodzić
ale nie lubię gdy ludzie tylko narzekają i oceniają innych
teraz twoja wypowiedź jest pełniejsza i bardziej mnie zadowala 😀
od swojego szefa oczekujemy również żeby nas chwali nie tylko ganił i wymagał
więc zapraszam do chwalenia jeśli się podoba i do narzekania jeśli się nie podoba…można też połączyć te 2 opinie dla zwiększenia efektu
ja np. lepiej pracuję jak mnie szef chwali a nie tylko narzeka
co bym nie zrobiła i tak będzie źle to po co się starać 😀

daga 27 ,nie wiem czy do mnie te uwagi ;a jezeli to odsyłam do mojego wpisu
z 15-06-2010 g10.01 .W dośc oczywisty sposób pochwaliłem Ciebie i oraganizatorów czyli pewnie Ciebie i Twojego szefa .Zamieściłem tez kilka uwag i propozycji do których sie nie odniesliście .
Ale to tylko ,takie moje przemyslenia ;więc ??.
A narzekanie rzecz ludzka ;jeszcze wiele takich ocen Cie czeka i choć byś nie wiem jak sie starał/a/,;tak bedzie ,zwłaszcza w obecnych czasach .
Wytrwałosci i duzo pracy(dla nas) rzyczę ,oraz dobrej oceny /szefa też/.

nie wiem skąd taki wniosek
cynicznie stwierdzę „niech będzie”
przecież nikt spoza moksiru nie mógł napisać czegoś takiego
tak to własnie jest
ocenia się innych a samemu w danej syt. nie potrafi się postawić
narzekać rzecz ludzka …ciekawe co na to amerykanie odpowiadający na co słychać..dobrze, nawet leżąć prawie w trumnie odpowiada „fajn”
zazdrościmy im…może to jest cały ich klucz do sukcesu
mniej narzekania więcej radości bardzo proszę

daga27g11.09
cosik Ci sie zdania pomerdały i nijak nie wiem , co chciałeś/aś/powiedzieć .
Az sie prosi aby osoby zarządzajace INFO Chełmek troche poprawiły technikę
,rozszerzajac mozliwości dla wpisujacego chocby mozliwośc podgladu wpisu i poprawienie .

nic mi isę nie pomyrdało
znaczy się że internet nie jest najlepszą „platformą” do wyrażania zdań
zawsze zostają jakieś niedomówienia i ktoś czegoś nie rozumie
więc kończę swój udział w tej dyskusji
pozdrawiam
i życzę wszelkiego zadowolenia

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *