Woda w Chełmku ciągle drożeje
Woda w Chełmku ciągle drożeje

Mieszkańców gminy Chełmek czeka kolejna podwyżka opłat. Tym razem Miejski Zakład Gospodarki Komunalnej w Chełmku przygotował nowy taryfikator, w którym mieszkańcom za wodę i ścieki przyjdzie zapłacić blisko po 10 procent więcej.

Obecnie za metr sześcienny wody surowej, wody pitnej i ścieki mieszkańcy gminy Chełmek płacą odpowiednio 2,46 zł, 4 zł oraz 5,47 zł. Od lipca woda surowa podrożeje o 0,24 zł (9,76 procent), woda pitna o 0,38 zł (9,50 procent) i ścieki o 0,53zł (9,69 procent).

Nowa taryfa wejdzie w życie mimo, iż nie zaakceptowali jej chełmeccy radni, z których czterech było przeciw a 11 wstrzymało się od głosu. Nieprzyjęcie uchwały o podwyżce cen za zbiorowe zaopatrzenie w wodę i odprowadzanie ścieków skutkowało jedynie tym, że zmieniony taryfikator wejdzie w życie w ciągu 70 a nie 30 dni.

Materiał pochodzi ze strony:

fakty_logo_pionowe

Radni, którzy wyrazili sprzeciw podwyżce to: Legut, Sędrak- Legut, Sajak, Urbańczyk. Radni, którzy nie sprzeciwili się podwyżce to: Dworniczek, Kapusta, Kądzior, Kotowska, Kowalski, Ostrowska, Palka, Radwańska, Rybak, Szewczyk, Wiśniewski.

By admin

18 thoughts on “Drożeje woda”
 1. Dworniczek, Kapusta, Kądzior, Kotowska, Kowalski, Ostrowska, Palka, Radwańska, Rybak, Szewczyk, Wiśniewski.
  Ciekawe co kierowało tymi radnymi ??? – aby w dalszym ciągu obciążać finansowo mieszkańców Chełmka – przecież wielokrotnie ponad inflacje… Czy tylko przynaleznośc do klubu pana Burmistrza – czy dobro CHEŁMKA i ich mieszkańców ?????
  ps. poproszę o wypowiedzi – najlepiej radnych – o ile mają odwagę osobistą ?

 2. a za co mamy tyle placic?zwykle siki z chlorem.. jak goscie przyjezdzaja to sie pytaja czy ta woda z basenu jest pompowana bezposrednio czy z przydroznego rowu wymieszana z domestosem? zwykly szajs nadajacy sie moze do podlewania ogrodka.. chociaz tez nie bo chlor nie jest zdrowy..

 3. Zapomnial Pan,Panie Adamie o jeszce trzech nazwiskach osob, ktore za wasze pieniazki radza w Radzie / nadzorczej/ jakby tu Wam sie zylo lepiej.
  Rada Nadzorcza:
  ——————————————————————————–
  Przewodniczący Rady Nadzorczej: Krzysztof Gąska
  Z-ca Przewodniczącego Rady Nadzorczej: Henryk Pisarek
  Członek Rady Nadzorczej:Zofia Kaleta
  Pan chyba z ta osobista odwaga w dyskusji z plebem to chyba zartuje. Tyle Oni maja wspolnego z Wami co w dzien wyborow.
  A teraz do rzeczy:
  Pan Wisniewski Henryk, dochod rodzinny za 2010 – 183.870 zl + dieta Radnego 10.957 zl
  Pani Szewczyk Helena, dochod rodzinny za 2009 – 60.693 = dieta Radnej i Soltysa 19.987 zl
  Pani Radwanska Jadwiga, dochod rodzinny tylko do 12.09.2010 – 21.601 zl + dieta Radnego 8.428 zl
  Pan Palka Marek, dochod rodzinny za 2009 – 148.260 zl + dieta Radnego i Soltysa 17.981 zl
  Pani Ostrowska Jozefa, dochod rodzinny za 2009 – 49.996 zl + dieta Radnej 8.804 zl
  Pan Kowalski Henryk, dochod rodzinny za 2009 – 69.198 zl + dieta Radnego 13.666 zl
  Pan Kadzior Stanislaw, dochod rodzinny za 2009 – 48.671 zl + dieta Radnego 9.034 zl
  Pani Kapusta Dorota, dochod rodzinny za 2009 – 140.930 zl + dieta Radnej 11.637 zl
  Pan Saternus Andrzej, dochod rodziny za 2009 – 205.111 zl
  Jak Pan mysli, Wasi Wybrancy beda sie przejmowac tymi co retke maja 900 zlociszow na niesiac. Jak Im braknie na wode to se diety podniosa .
  pozdrawiam.

 4. słyszałem ze Chełmek miał ofertę wody uzdatnianej na
  Sląskim gamrocie .Wody uzdatnianej najnowoczesniejszymi
  metodami i taniej .
  Chciałbym aby wyjaśniono nam dlaczego tego tematu nie podjeto.
  Wystarczyło wybudowc pod gamrotem kawałek rurociagu i podłaczyc
  go z obecnym nas zasilajacym .
  jakie względy przeważyły i dlaczego i czy w ogóle była taka
  oferta .
  Może nam ktoś zorientowany odpowie .??? .

 5. Panie Janie zza wielkiej wody – pomarzyć nie można. Panie „z Chełmka” nie badź pan taki naiwny z tymi pytaniami – władza tylko czyta i kontroluje – radni w strachu głosują jak im się każe – przeczytaj pan mój blog co napisała dziennikarka „Rzeczpospolitej” o CHEŁMKU – aż się wierzyć nie chce – tak mi sie wydaje, że PRL i ta „wredna komuna” to „pikoś” w stosunku do tego co się teraz dzieje…. i jeszcze czekamy na obiecane rewelacje z Chełmek info—- co pan na to panie „z Chełmka”….

 6. Uważam, że podstawą komentowania jest nauczyć się czytać ze zrozumieniem, i tu cytuję „Nowa taryfa wejdzie w życie mimo, iż nie zaakceptowali jej chełmeccy radni, z których czterech było przeciw a 11 wstrzymało się od głosu.”
  Panie Adamie proszę pamiętać że oprócz tego że są` to Radni to oni też mają swoje rodziny, dom i pracę. Zauważyłam że ma Pan czas na bieżące komentowanie tego co dzieje się w Chełmku odpowiedź Radnych nic tu nie da, żadna nie będzie zadowalająca. Żeby być sławnym nie trzeba być Radnym.
  Pozdrawiam serdecznie życząc miłego dnia

 7. Popieram w wypowiedzi „Kukułkę”. Nikt chyba nie czyta tych artykułów ze zrozumieniem, inną sprawą jest to, że kopiowane są one z innych portali. Wracając do dyskusji ” ….Nieprzyjęcie uchwały o podwyżce cen za zbiorowe zaopatrzenie w wodę i odprowadzanie ścieków skutkowało jedynie tym, że zmieniony taryfikator wejdzie w życie w ciągu 70 a nie 30 dni”. Jednoznacznie z tego wynika gdyby Radni zagłosowali za to podwyżka weszła by w życie za 30 dni, ale sytuacja jest inna więc wejdzie za 70 dni.

 8. 11 radnych wstrzymało się od głosu. Ich sprzeciw nie opóźniłby wprowadzenia podwyżki. Ale proszę zobaczyć jaka jest teraz sytuacja.
  Wodociągi tłumaczą się teraz „polityce cenowej sprzeciwia się wyłacznie 4 radnych. należy więc kontynuować podwyżki cen w latach następnych”.
  Gdyby cała rada się sprzeciwiła, tegoroczna podwyżka i tak miałaby miejsce, ale zarząd musiałby się tłumaczyć radzie nadzorczej ze swojej polityki cenowej odrzuconej w 100% przez radę miejską i byćmoże została by zmieniona ta polityka. Teraz mają przyzwolenie na kontynuowanie złej polityki cenowej i na podnoszenie cen w latach następnych.
  Radni Dworniczek, Kapusta, Kądzior, Kotowska, Kowalski, Ostrowska, Palka, Radwańska, Rybak, Szewczyk i Wiśniewski tym głosowaniem zapewnili nam podwyżkę również i za rok.
  To nie była kwestia nieistotnego głosowania nad nowym cennikiem, które to głosowanie i tak nic nie zmienia. Każde głosowanie jest celowe w krótszej bądź dłuższej perspektywie.

 9. Cytuję:
  Panie Adamie proszę pamiętać że oprócz tego że są` to Radni to oni też mają swoje rodziny, dom i pracę. Zauważyłam że ma Pan czas na bieżące komentowanie tego co dzieje się w Chełmku odpowiedź Radnych nic tu nie da, żadna nie będzie zadowalająca. Żeby być sławnym nie trzeba być Radnym.
  Pozdrawiam serdecznie życząc miłego dnia
  Pani Kukułka 🙂 Ze mną to już tak jest – jak zaprzestanę komentować to zaraz odezwią się – moi „wielbiciele” iż coś musi być na rzeczy, że tego nie robię – pani natomiast jest odmiennego zdania – „coś czuję pismo nosem, że pani radna” – nie bardzo w to wierze, że radni są tak zajeci rodziną, że nie mają czasu napisac kilka słów w internecie.
  A co do głosowania nad tą podwyżką wody – to też nie bardzo w to wierze, że akurat wszyscy 11-stu radnych byli tak „ochoczo” jednomyślni – aby wstrzymać się do głosu – nie ma co ściemniac – daliście ciała – jak mówi młodzież – tylko w imię czego ?
  ps. Obiema rękami podpisuje się pod tym co napisał Romario – i pamietajcie władzy nigdy nie jest dana na zawsze – to taka drobna rada od „Wujka dobra rada” 🙂

 10. Proponuję jeszcze jeden wgląd do gazety krakowskiej pt:”Chełmek: woda zdrożeje, choć radni byli przeciwni” warto zasięgnąć opinii innego źródła. Trzeba dać szansę a nie oceniać z góry,niestety nosek Pana zawiódł;-)) widząc Pana mówię dzień dobry!Ja chciałabym choć raz przeczytać że nasi Radni zrobili coś dobrego a zapewniam ze tak jest małe kroczki ale są, tego się nie pisze dlaczego???????proponuje przerobić dokładnie lekturę co dzieje się w danej komisji, sesji! Mnie nie interesują nazwiska przez Państwa wymieniane, kto za a kto przeciw, mnie interesują fakty.Bo oni tworzą całość i to rzutuje na wszystkich Radnych a nie pojedynczo wytykanych palcami.Tak jest wszędzie w trójkach klasowych, w Radzie Rodziców, Radach Zarządu itd….Ten ma coś do powiedzenia, kto nic nie robi a dyskutować będzie.
  Oczywiście Panie Adamie z całym szacunkiem to moje zdanie ogólne dotyczące Chełmka.Na koniec napiszę :pewna Pani do drugiej Pani słyszałam,że………….

 11. Z całym szacunkiem dla wszystkich forumowiczów,ale komentarz Romario wydaje się być trafiony i logiczny.Pozostaje jednak pytanie,dlaczego to rada gminy ma decydować poprzez głosowanie o czymś, na co tak naprawdę nie ma wpływu.To ma być demokracja?Coraz częściej widzę że utrata zdrowego rozsądku,to jest właśnie demokracja,a skoro tak to ja się z tego wypisuję i mam to głęboko w boku.

 12. do p. Kukułki, widać że wstrzymała się od głosu, czyli jest jej obojętne czy zdrożeje za 30 czy za 70 dni,(a nie podpierać się gazetą krakowską że i tak zdrożeje bo my wiemy o tym) jak jest kukułce obojętne to zapłać za nas za te 40 dni, co do małych kroczków na komisjach to chciałbym je zobaczyć bo radni nawet już swojego kręgosłupa nie mają, dalej nie wiecie od czego jesteście jaka władze macie, WY a nie burmistrz, ale jak się pracuje w jednostkach podległych burmistrzowi lub pracowało albo praca załatwiona przepraszam po konkursie to się inaczej nie głosuje…

 13. Szanowny panie Woda, przepraszam za moja obojętność ale byłam w lesie trzeba było swoje od-kukać;-))) Obojętność wynika z naszego podejścia do sytuacji, które są dla nas niewygodne i problemów, którym boimy się stawić czoła. Ja stawiam czoło i pisze co myślę.Proszę czytać ze zrozumieniem zwłaszcza wypowiedź jednego z forumowiczów w sprawie terminu wejścia nowej taryfy za wodę! Jak Pan szuka darmowej studzienki to pomylił adres. A może ma Pan wpływ na zmianę ceny gazu, prądu a może podwyżki cen żywności…………….. no tak znowu należy winę zwalić na Radnych.A może tak rozmowa twarzą w twarz Radni nie ukrywają się żyją normalnie wśród nas;-))))))
  pozdrawiam serdecznie Kukułka

 14. Jeżeli radnym jest obojętne czy podwyżka wejdzie za miesiąc czy dwa to ja takim radnym DZIĘKUJĘ…(wiem stać was płacić od razu bo doszła wam dodatkowa pensja) też proszę czytać ze zrozumieniem, pytałem o te małe kroczki? proszę się pochwalić, a na pewno przekaże je dalej!!!spotkanie -tak przy tej darmowej studzience…

 15. Znowu afera. Znowu radni winni. Widać kto popiera te stronki. Pozostali radni chociażby dużo robili dobrego o tym nie piszecie. Znowu emocje? Ci 4 radni to ideały? Czy może to być ,że 11 się wstrzymało? Co w tym dziwnego. Czyli też im się to nie podoba. tak to rozumiem. Czytajcie uważnie artykuły. Może przypatrzcie się bliżej. Z tego co wiem, to możecie brać udział w sesjach. Nie zabronione.
  Czytam dokładnie wypowiedzi „kukułki”. Rozsądnie,przynajmniej nie podgrzewa. A reszta? Macie czas i siedzicie przy komputerach i oczerniacie ludzi. Byli tacy co krytykowali, dostali się do władzy i spuścili z tonu. Z pustego nie nalali.To róbcie coś. Działajcie.Każdy potrafi krytykować. Każdy.A Pan Matlak jaki mądry za granicą.Pamiętam go w Chełmku.Co nawojowaL?

 16. Kochani może i ja przyłącze się do tej drużyny leśnej , kukułka wpadła na genialny pomysł że żartem i dowcipem dużym poczuciem humoru ożywiła wasze komentarze które niejednokrotnie są jak ujadanie psa na łańcuchu.
  Ostatnie komentarze są miłe, już wiosna w naszym lesie rozkwita.
  Z okazji zbliżających się Świąt Wielkanocnych wszystkim leśnym ptakom dobrych, pogodnych Świąt -zaglądnijcie do Naszego lasu podczas świątecznego spaceru życzy Stara Sowa

 17. Co z tego, że radni w obawie o swoje dietki i w strachu przed P. Burmistrzem wstrzymali się tylko w głosowaniu a jedynie niezależni radni byli przeciw. Pan Burmistrz lekceważąc demokrację i tak zrobi co mu się podoba. Koszty złej gospodarki w gminie poniesiemy my mieszkańcy. Czas by może ogłosić konkurs na największą ściemę burmistrza i na niespełnione obiecanki.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *