Woda w Chełmku ciągle drożeje
Woda w Chełmku ciągle drożeje

Mieszkańców gminy Chełmek czeka kolejna podwyżka opłat. Tym razem Miejski Zakład Gospodarki Komunalnej w Chełmku przygotował nowy taryfikator, w którym mieszkańcom za wodę i ścieki przyjdzie zapłacić blisko po 10 procent więcej.

Obecnie za metr sześcienny wody surowej, wody pitnej i ścieki mieszkańcy gminy Chełmek płacą odpowiednio 2,46 zł, 4 zł oraz 5,47 zł. Od lipca woda surowa podrożeje o 0,24 zł (9,76 procent), woda pitna o 0,38 zł (9,50 procent) i ścieki o 0,53zł (9,69 procent).

Nowa taryfa wejdzie w życie mimo, iż nie zaakceptowali jej chełmeccy radni, z których czterech było przeciw a 11 wstrzymało się od głosu. Nieprzyjęcie uchwały o podwyżce cen za zbiorowe zaopatrzenie w wodę i odprowadzanie ścieków skutkowało jedynie tym, że zmieniony taryfikator wejdzie w życie w ciągu 70 a nie 30 dni.

Materiał pochodzi ze strony:

fakty_logo_pionowe

Radni, którzy wyrazili sprzeciw podwyżce to: Legut, Sędrak- Legut, Sajak, Urbańczyk. Radni, którzy nie sprzeciwili się podwyżce to: Dworniczek, Kapusta, Kądzior, Kotowska, Kowalski, Ostrowska, Palka, Radwańska, Rybak, Szewczyk, Wiśniewski.