Dzień Edukacji NarodowejDnia 13 października 2009 r . w Miejskim Ośrodku Kultury Sportu i Rekreacji w Chełmku odbyła się uroczysta akademia z okazji Święta Edukacji Narodowej z udziałem dyrektorów szkół, nauczycieli, pracowników oświaty i administracji szkolnej oraz rodziców i uczniów. Organizatorem uroczystości był Burmistrz Chełmka Pan Andrzej Saternus, a program artystyczny przygotował i zaprezentował Samorządowy Zespół Szkół w Gorzowie.

Akademię zaszczycili swoją obecnością; pani Halina Cimer dyrektor Delegatury Kuratorium Oświaty w Wadowicach, przedstawiciele Rady Miejskiej, Referatu Oświaty, Związków Zawodowych oraz nauczyciele emeryci. Oficjalną część uroczystości poświęcono na podziękowania, życzenia i wręczenie nagród nauczycielom z Gminy Chełmek. Prowadzący poinformował o przyznanych przez Ministra Edukacji Narodowej Medalach Komisji Edukacji Narodowej dla nauczycieli: Pani Celiny Rudyk i Pani Doroty Orzana.

Burmistrz Chełmka wręczył nagrody w dziedzinie oświaty Pani Lucynie Elżbieciak, Panu Markowi Idzikowi, Pani Ewie Piwowarczyk, Pani Ewie Roli, Pani Małgorzacie Wojdyła i Pani Lucynie Zamarlik. Następnie dyrektorzy nagrodzili wyróżnionych nauczycieli swoich szkół. W dalszej części uroczystości Dyrektor Delegatury Kuratorium Oświaty w Wadowicach Pani Halina Cimer oraz Burmistrz Chełmka przekazali nauczycielom Akty Nadania Stopnia Awansu Zawodowego.

Po uroczystym podziękowaniu za pracę nauczycielom, którzy odeszli na emeryturę oraz po wręczeniu uczniom stypendiów za wysokie wyniki w nauce, uczniowie Samorządowego Zespołu Szkół w Gorzowie przedstawili program artystyczny. Za sprawą bajkowo-muzycznego koncertu pt. „Królewna Śnieżka” udało się małym artystom przenieść widzów w krainę baśni i cudów.

Żródło: UM Chełmek, Referat Oświaty