Fatalny stan dróg w Chełmku
Fatalny stan dróg

Kierowcy poruszający się po drogach okolicznych powiatów i województw stwierdzają jednogłośnie. W Chełmku są najbardziej dziurawe drogi w okolicy. I to dużej okolicy. Nie sposób znaleźć miejscowość, w której 99% nawierzchni wymaga natychmiastowej wymiany. Taką miejscowością jest jednak Chełmek. Nie pomogą doraźne łatania dziur, gdyż przez lata zaniedbań i cięć w wydatkach drogowych stan nawierzchni jest taki, że zarówno technicznie jak i ekonomicznie uzasadnionym jest budowa nowych nawierzchni a nie remont starych.

Tymczasem w przyjętym w styczniu budżecie obcięte zostały wydatki gminy na remonty dróg w porównaniu z rokiem 2010. Przypomnijmy, że już w 2010 roku jak i w latach wcześniejszych wydatki na remonty dróg były na tak skandalicznie niskim poziomie, że nie wystarczały na utrzymanie obecnej jakości dróg nie wspominając o ich poprawie. Drogi więc z roku na rok stawały się bardziej dziurawe a remonty coraz bardziej pobieżne. Przez lata zaniedbań chełmeckie drogi doprowadzano do niespotykanie nigdzie indziej fatalnego stanu.

Pocieszeniem może być fakt, że mieszkaniec Chełmka Andrzej Skrzypiński w zarządzie powiatu oświęcimskiego stał się odpowiedzialny m. in. za inwestycje drogowe powiatu. Mieszkańcy Chełmka chórem mówią, że to ciężka próba dla nowego członka zarządu powiatu, lecz będzie miał okazję dotrzymać swoich obietnic składanych na łamach Echo Chełmka, w których zapewniał, że będzie dbał o interes mieszkańców Chełmka.

Z powodu zaniedbań władz miejskich, które głuche są na coraz głośniejsze apele o poprawę stanu dróg w Chełmku, chelmek.info przygotował poradnik jak ubiegać się o odszkodowanie za uszkodzenie samochodów dla mieszkańców Chełmka. Poradnik już wkrótce opublikowany będzie na chelmek.info.

Przypomnijmy osobom decyzyjnym, że nie żyjemy w XIX wiecznej wiosce w puszczy biebrzańskiej. Możliwość poruszania się samochodem po mieście to nie luksus a konieczność. Prosimy więc mieszkańców Chełmka o podsyłanie na chelmek.info@gmail.com zdjęć największych chełmeckich dziur. Przygotujemy dla nich specjalną galerię.

By admin

15 thoughts on “Dziurawy Chełmek”
 1. Nie trzeba daleko szukać tych dziur – wystarczy przejść się ulicą STRUGA – na Nowopolu/dziura na dziurze – szczególnie przy kratkach ściekowych/ – ulica nie remontowana od około 30 LAT – co prawda jakieś 10 lat wydano „podobno” – około 10 tysięcy złotych na plany modernizacji, ale te plany „szlak trafił” bo oczywiście są one ważne tylko jakiś okres czasu.

 2. Chełmek to jedna wielka dziura w asfalcie. Slalom gigant między dziurami. Ciekawe czy ktoś weźmie się za to.

 3. ja napisał(a):
  09-02-2011 o godz. 15:45
  gdzie to zdjęcie jest zrobione?
  Zapraszam drogi kombatancie na mój blog – zrobię zdjęcia ul. STRUGA – wczoraj sympatyczna pani roznosiła polecenia podatkowe na ten rok – a że nie ma tu chodników bałem sie, że wpadnie w jakąś dziurę, a nie daj Boże do kanalizacji i będzie po podatkach 🙂

 4. Już ponad pół roku minęło jak ulica Mickiewicza jest opuszczonym placem budowy. Ciekawe jak długo wystarczy mieszkańcom cierpliwoścoi. Ja już straciłem i dlatego piszę. Jak można to tolerować. Panie burmistrzu kpi sobie pan z ludzi a może pan ich lekceważy?.

 5. Dróg powiatowych jest wiele. Teraz bedzie cudownie! Pan Warzecha T. Pan Pyrek I Wielce mogący Pan Skrzypiński obiecywali wiele. Czekamy!!!!!! Nie wierzę !!!!!Kochani drogi będą ok.Wybraliśmy, cierpliwości.

 6. Drogi powiatowe to co pamietam : Mickiewicza, Jaworznicka, Kosciuszki, Broniewskiego,Reymonta i pewnie jeszcze jakieś – corocznie na te wszystkie ulice powiatowe przeznaczana jest kwota około 100 tysięcy złotych i chyba nic się nie zmieni. Kaju” wl „Damian” dla Twojej i innych info – przy władzy w powiecie są Panowie Skrzypiński i Pyrek – a Warzecha jest w opozycji i może sobie tylko zaglosować przeciw i nic więcej/a to tak nic nie da/ – tak wybrał powiat Oświęcimki i CHEŁMEK ….

 7. Opozycja i nie. Wspólny cel nie łaska? Zobaczymy czy będzie aktywny, czy się chociaż będzie wypowiadał na temat Chełmka.Było też tak ,że radni powiatowi całą kadencję i nie mieli wiedzy , które drogi są powiatowe w Chełmku.

 8. „Kaju” znam takich co byli radnymi powiatowymi przez dwie, a nawet trzy kadencje i żadnej incjatywy !!! i dostali medale – państwowe 🙂 – może teraz się zmieni – chociaż watpię …

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *