Kategorie
Aktualności z Chełmka

Dziury pod śniegiem

Stan dróg w Chełmku
Stan dróg w Chełmku

Zima jak co roku zasypała chełmeckie drogi. Pokryła je kilkucentymetrową warstwą śniegu i lodu. Jak co roku również, jedyne czarne drogi w gminie Chełmek to droga wojewódzka (ulica Piastowska i Krakowska). Drogi gminne i powiatowe są białe.

Przy okazji zasypanych dróg przypominamy, że pod białą warstwą śniegu, lodu i błota nadal znajdują się niebezpieczne dziury i nierówności, które są równie niebezpieczne jak lodowa nawierzchnia.

Przedstawiamy poniżej mapkę dróg w Chełmku z podziałem na ich stopień dewastacji. Zielonym kolorem zaznaczono drogi o dobrej nawierzchni, pomarańczowym zaznaczono drogi o złym stanie nawierzchni a czerwonym drogi o fatalnym stanie, drogi po których jazda grozi wizytą u mechanika w celu kosztownej naprawy zawieszenia.

Apelujemy więc do kierowców o ostrożną jazdę a do urzędników o przyjrzenie się mapce i uwzględnienie w wiosennych planach napraw zaznaczonych poniżej dróg. Niestety wieloletnie zaniedbania sprawiają, że na dzień dzisiejszy natychmiastowej wymiany wymaga blisko 100% dróg gminnych (poza ul. Przemysłową).

12 odpowiedzi na “Dziury pod śniegiem”

A ULICA MICKIEWICZA POWINNA BYĆ KOLOREM CZARNYM PO KTÓREJ NIE POWINNO SIĘ NAWET NA NOGACH CHODZIĆ LUB BYĆ DODATKOWO UBEZPIECZONYM „NW”

Brawo! Oto genialny redaktor odkrył, że śnieg jest na tyle bezczelny że pada równo, nie zważając na to czy to droga, czy łąki. Wali równomiernie… A do tego mróz też cholera jakoś nie chce ominąć dróg.
Gdyby się Pan redaktor, lub Pani redaktorka uczyła fizyki w szkole, wiedziała by ile energii w postaci ciepła wytwarza przejeżdżający samochód (w szczególności ciężarowy) ile energii (w postaci ciepła) wytwarzają opony samochodowe wskutek zjawiska tarcia. Wtenczas nie dziwowała by się że najmniej śniegu znajduje się na drogach o dużym natężeniu ruchu samochodów, przede wszystkim ciężarowych. Bo gwoli wyjaśnienia, śnieg topnieje w temperaturze 0 stopni celsjusza, przy ciśnieniu tzw normalnym (1013 hPa) ( i tutaj niespodzianka dla redaktora/redaktorki) w takiej samej jak lód!! Nie do wiary, prawda.

Panie vice burmistrzu.
Człowiek całe życie się uczy. Ja głupi przez kilkadziesiąt lat swojego życia myślałem, że śnieg znika z jezdni gdy jest odśnieżany. A tu niespodzianka. Tym oto naukowym wywodem uświadomił mi Pan, że ulice w Chełmku są białe bo mieszkańcy za mało po nich trą.
Apelujemy więc do mieszkańców Chełmka. Wspólnie z Andrzejem Skrzypińskim: DRODZY MIESZKAŃCY. TRZYJCIE WIĘCEJ PO JEZDNIACH. KIEROWCY, JEŹDZIJCIE Z WIĘKSZYM TARCIEM. PIESI, SZURAJCIE BUTAMI! KU CHWALE CHEŁMECKICH WŁODARZY!
Albo inny pomysł. Poza apelem do mieszkańców o większe tarcie wzorem innych miast, może podejmijmy rezolucję: nieprawdą jest, że chełmeckie drogi są białe. I po problemie.
Bo gdzie to w tak nowoczesnym Chełmku będziemy usuwać śnieg z jezdni za pomocą XX-to wiecznych piaskarek, pługów i soli…

Dokładnie. Pięknie powiedziane, najlepiej niech napiszą rezolucje i będzie po problemie 😀
Przecież po co śnieg zgarniać, niech ludzie się cieszą zimą.
Chcieli ludzie Saternusa to mają władze jak zawsze. narzekają a i tak na niego głosują, taki o to rozum maja nasi mieszkańcy, a pan S. dalej będzie traktował Chełmek jak dojną krowę dla swojego portfela. a mieszkańcy niech noszą ze sobą dodatkowo worek z piaskiem aby sobie drogę podsypywać.

mieszkańcu. NIe chce mi się w kółko tego samego powtarzać. Już mnie Wasz główny śledczy ( z którym łącznie zdobyłeś chyba ze 120 głosów) tropi i nic mu nie wychodzi.
Po drugie naprawdę trzeba Ci uczyć się nie tylko fizyki….. Starsi, szacowni ludzie z młynów mówią, że na naukę nigdy nie jest za późno, warto by ich było posłuchać.
Uspokój się poza tym, prawie wszystkim gorączka wyborczej nocy opadła. Prześpij się. Sen naprawdę koi nerwy. Następną szansę będziesz miał za cztery lata.

Panie vice burmistrzu.
Po pierwsze nie przypominam sobie, żebyśmy przechodzili na „ty” a mając około 20 wiosen więcej od Pana nie życzę sobie takiego zwracania się do mnie. Po drugie cytuje Pan ludzi z młynów – całkiem możliwe, że mnie, bo sam tak powtarzam. Na naukę nigdy nie jest za późno. Może zdobędzie Pan wkońcu jakieś przyzwoite wykształcenie, zrobi jakieś kursy, dla Was młodych świat stoi otworem. Ponadto nie wiem o kim Pan mówi „wy” bo nie ma żadnych „nas”, do żadnych wyborów nie startowałem i nie mam zamiaru się w tym babrać.
Panie viec burmistrzu. „Uspokój się” to może Pan sobie mówić do kolegów, nie do osoby starszej, która trochę więcej w życiu osiągnęła niż Szanowny Pan. A jeśli nie ma Pan nic do powiedzenia, to niech Pan zamilknie. Taka rada od starszego mieszkańca.
Proszę tylko nie zamilknąć przypadkiem. Jest Pan takim Jackiem Kurskim chełmeckiej polityki i dla zabawy warto sobie czasami Pana poczytać.

dla obserwujących forum ;forumowicz „Mieszkaniec” który teraz
pisze powyzej np.05.12.2010g 18.37 .to inna osoba (choc z tym
samym nickiem” niz moja, która uczestniczyła we wcześniejszych
dyskusjach .

A tak, przepraszam. Nie zauważyłem, że ktoś tej nazwy już używa. Nieumyślnie. Od dziś ze względu na podeszły wiek będę się podpisywał po prostu „Stary”.
Stary

Najwidoczniej tak przecież dziury to normalka. Panie V-ce burmistrzu proszę teraz przejechać drogą Mickiewicza !! Jak zepsuje mi się samochód na tej drodze, a mieszkam przy niej gwarantuje panu, że pierwszy pójdę do sądu o odszkodowanie z gminy !!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *