26 września obchodzimy Europejski Dzień Języków Obcych. Oprócz promowania nauki języków obcych, jest to również doskonała okazja do zabawy. Co roku w całej Europie organizowane są najróżniejsze wydarzenia związane z językami: spektakle, zabawy dla dzieci, koncerty, kursy językowe, audycje radiowe i programy telewizyjne, konferencje itp.

Powiatowy Zespół nr 8 również postanowił przyłączyć się do zabawy i promocji języków obcych. Uczniowie wraz z opiekunami przygotowali przedstawienie w języku angielskim na wesoło pt. A NEW STORY OF LITTLE RED RIDING HOOD. Młodzi aktorzy w składzie: Łukasz Bartosik, Radosław Wrona, Dawid Miłoń, Joanna Jagusz, Piotr Dura, Amadeusz Wichaj, Mateusz Wątroba, Dagmara Linowska, Adam Mańkut, Klaudia Raźniak, Adrian Hudzik, Bartłomiej Koczur oraz Krzysztof Krysta z wielkim przejęciem i zaangażowaniem odgrywali swoje role. Nad oprawą muzyczną przedstawienia czuwał uczeń Krystian Szklarczyk, a nad stroną merytoryczną nauczycielka języka angielskiego Marta Wilk.

Europejski Dzień Języków Obcych to wspaniała zabawa, do której zaprosiliśmy reprezentacje uczniów gimnazjum nr 1 i 2 w Chełmku. Gimnazjaliści wraz z opiekunami obejrzeli przedstawienie, a następnie, wraz z uczniami z Powiatowej „8”, wzięli udział w „Konkursie wiedzy o krajach anglojęzycznych i Niemczech.” Widać, że uczniowie gimnazjum bardzo dobrze znają się na kulturze i obyczajach innych krajów, gdyż przedstawiciele gimnazjum nr 2 zdobyli I miejsce w konkursie. Następnie zaprosiliśmy ich do napisania dyktanda z języka angielskiego oraz niemieckiego. Konkursy i dyktando przygotowały Anna Filipecka-Legut – nauczyciel języka niemieckiego oraz Marta Wilk – nauczyciel języka angielskiego.

Wspaniała zabawa, dobry humor, rywalizacja oraz nauka języków sprawiły, iż 26 września był niezapomnianym dniem w Powiatowym Zespole nr 8 w Chełmku.