Policjanci z Komisariatu Policji w Chełmku prowadzą czynności w sprawie kradzieży mieszkaniowej, której ofiarą padł 84 – letni mieszkaniec Chełmka. Jak ustalili funkcjonariusze do zdarzenia doszło w dniu 09.08.2012 ok. godz. 11:00 w Chełmku w jednym z bloków przy ul. Bocznej gdzie do mieszkania 84 – latka zapukało dwóch mężczyzn, którzy podali się za pracowników firmy telekomunikacyjnej. Mieli oni skontrolować linię telefoniczną. Jeszcze przed wejściem sprawcy pokazali właścicielowi białą legitymację z czerwonym paskiem, co miało uwiarygodnić ich działania. Następnie jeden z oszustów zajął właściciela rozmową, a drugi w tym czasie z jednego z pokoi skradł pieniądze w kwocie 7 tys. zł. Pokrzywdzony dopiero wieczorem zorientował się, że został okradziony.

W trakcie czynności policjanci dotarli już do kilku mieszkańców Chełmka do których oszuści zapukali, jednakże nie zostali wpuszczeni. W dalszym ciągu prosimy osoby, które posiadają informacje mogące pomóc w ustaleniu sprawców, o kontakt osobisty lub telefoniczny z policjantami z Komisariatu Policji w Chełmku pod numer 33 846 17 77.

Wszystkim natomiast przypominamy o zachowaniu szczególnej ostrożności w kontaktach z osobami obcymi, nie wpuszczaniu ich do mieszkania. Prosimy również powyższą przestrogę i rady przekazywać osobom starszym z najbliższego otoczenia.