Kategorie
Aktualności z Chełmka Ciemna Strona

Fałszywy wnuczek znów oszukał

Oszustwo metodą "na wnuczka"
Oszustwo metodą "na wnuczka"

Policjanci z Komisariatu Policji w Chełmku poszukują sprawców oszustwa metodą na wnuczka. Do zdarzenia doszło w dniu 20.10.2011 o godz. 16:30 w Chełmku w jednym z mieszkań przy ul. Wojska Polskiego. Sprawca telefonicznie skontaktował się z 85 – letnią mieszkanką Chełmka, podał się za jej wnuka, który pilnie potrzebuje pożyczki gdyż miał wypadek drogowy. Kobieta sądząc, że rozmawia ze swoim wnukiem obiecała pożyczyć pieniądze, po które miała zgłosić się jego znajoma. Oszust cały czas rozmawiał z pokrzywdzoną przez telefon. Kiedy jego wspólniczka była już przed blokiem kazał staruszce spojrzeć przez okno, a następnie wyjść przed blok i dać jej pieniądze. Staruszka zastosowała się do polecenia i wręczyła nieznajomej ponad 7 tys. zł.

Podajemy rysopis kobiety: wiek około 30 lat, szczupła, 163cm wzrostu, ciemna karnacja, czarne włosy upięte w kok, kolczyk najprawdopodobniej na nosie.

Osoby, które posiadają informacje, mogące pomóc w identyfikacji sprawców proszone są o kontakt osobisty z policjantami z Komisariatu Policji w Chełmku lub telefoniczny pod numer 33 846 17 77 lub z najbliższą jednostką Policji pod numer alarmowy 997 lub 112.

5 odpowiedzi na “Fałszywy wnuczek znów oszukał”

Róbta co chceta!. Jednocześnie pierwszy milion trzeba ukraść. Skoro rządzącym za kradzieżę, malwersacje i oszustwa włos nie spada z głowy to dlaczego i samemu nie spróbować? A nuż się uda!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *