Ferie z Fantastyką. Fot. J. lorekDziałające w OCK Oświęcimski Klub Fantastyki oraz Oświęcimski Klub Anime zapraszają na drugą edycję „Ferii z Fantastyką”!

Z pewnością nie zabraknie atrakcji dla fantastów, ale też miłośników japońskiego komiksu i animacji.

Wstęp bezpłatny, choć udział w niektórych turniejach może wiązać się z niewielkim wpisowym w całości przeznaczonym na nagrody.

Plan imprezy prezentuje się następująco:

Piątek

17.00 – wernisaż prac plastycznych i zdjęć osób związanych z Oświęcimskim Klubem Fantastyki i Oświęcimskim Klubem Anime.

W godzinach popołudniowych odbędzie się LARP. Jeśli ktoś będzie szukał chętnych osób do zagrania w ulubione gry (RPG, bitewne, karciane, planszowe), na pewno znajdzie dobre miejsce i kompanów.

Chętni będą także mogli wziąć udział w turnieju wybranieckim „Veto!” lub nauczyć się grać.

Sobota – ruszamy o 10.00.

W tym czasie rozpoczną się zapisy na turnieje Magic: the Gathering (dla chętnych także booster draft) oraz Warhammer Fantasy Battle.

Przez cały dzień będzie można zagrać lub nauczyć się grać w różnego typu gry bitewne, planszowe, karciane, znaleźć osoby chętne do zagrania sesji RPG.

W holu OCK znajdziecie stoiska zaprzyjaźnionych z nami sklepów i wydawnictw, między innymi bielskiego „Gnoma”, katowickiego sklepu „Battletable”, oświęcimskiego „Model – Hita” oraz gliwickiego „Portalu”. Każdy będzie mógł zakupić gry, zobaczyć ich prezentacje, a początkujący m.in. odebrać darmowe talie.

Wszystko wskazuje na to, że towarzyszyć będą nam w ten dzień także reprezentanci grup kostiumowych Star Wars „Polish Garrison” (ciemna strona mocy) oraz „Eagle Base” (jasna). Nie zabraknie prelekcji i pokazów związanych z Gwiezdną Sagą. A chętni będą mogli sprawdzić swą wiedzę w konkursie i wygrać m.in. wejściówki na powracające do kin, zrealizowane w technice 3D, „Mroczne Widmo”!

W ten dzień zachęcimy także do udziału w LARP–ie. Mało tego, postaramy się, by nie przeszkadzał w korzystaniu z innych atrakcji.

Do tego przez cały dzień fani mangi i anime będą mogli wziąć udział w konkursach, prelekcjach i temu podobnych zabawach. Pewnie nie zabraknie też cosplayu, karaoke i DDR.

Niedziela – start o 10.00

Zaraz na początku powinny ruszyć turniej Veto!. Miłośnicy M:tG i L5K też znajdą coś dla siebie.

Cały czas będzie można próbować swych sił w różnego typu fantastycznych grach.

Nie zabraknie konkursów z nagrodami (między innymi dotyczącego wiedzy o świecie Warhammera).

Przez cały dzień także konkursy, zabawy i prelekcje w bloku dla fanów mangi i anime.

Na zwieńczenie imprezy LARP.

Planowane zakończenie 19.00 – 20.00

Plan konwentu może ulec nieprzewidzianym modyfikacją.