Kategorie
Aktualności z Chełmka

Film "Mgła"

Film Mgła
Film Mgła

„Mgła”- film o katastrofie w Smoleńsku został zrealizowany przez Joannę Lichocką i Marię Dłużewską, a jego producentem jest „Gazeta Polska”. Film pokazuje pierwsze chwile po katastrofie, ale również analizuje to, co działo się przed 10 kwietnia. Chcieliśmy też oddać atmosferę wokół lotu prezydenta, jak i tego, co działo się po katastrofie. Film jest dokumentacją zarówno faktów jak i emocji – przyznaje Tomasz Sakiewicz, redaktor naczelny „Gazety Polskiej”. Jak mówi Tomasz Sakiewicz, w filmie znajdą się wypowiedzi ministrów Lecha Kaczyńskiego, którzy nie uczestniczyli w locie do Smoleńska. – Relacjonują oni jak wyglądały przygotowania do uroczystości w Katyniu i jak obniżano rangę lotu prezydenta – mówi Sakiewicz.

Na dzień 30 marca 2011 zaplanowano pokaz filmu „Mgła” w kinie Iluzja w Chełmku na godz. 18. Po projekcji widzowie mieli mieć szansę spotkania z p. Andrzejem Dudą, ministrem w Kancelarii Prezydenta RP śp. Lecha Kaczyńskiego, który udzielił wypowiedzi do filmu. Informacja na ten temat znalazła się m.in. na stronie Miejskiego Ośrodka Kultury, Sportu i Rekreacji, przy którym funkcjonuje kino. Z niejasnych przyczyn pokaz filmu został odwołany a wyjaśnień odwołania seansu organizatorzy nie uzyskali do dnia dzisiejszego.

Gdy polityka wkracza w kulturę, należy powiedzieć zdecydowane stop. Mimo iż redakcja Chełmek.Info nie popiera walorów „dokumentalnych” ww. filmu, poniżej przedstawia całość filmu do obejrzenia z serwisu YouTube w ramach zaprotestowania przeciwko dyskryminacji jakichkolwiek środowisk politycznych w gminie Chełmek.

Link do filmu „Mgła” w youtube.com

3 odpowiedzi na “Film "Mgła"”

„nad filmem krąży widmo polityki .uważam że MOKSiR postąpił słusznie i nie mnie sądzić czy to było za sprawą Burmistrza .Wy już ferujecie wyroki
i osądy ,a film podobno obiektywnym nie jest i powstał na określony cel i zamówieenie .
MOKSiR jako apolityczna jednostka samorządowa od polityki powinna się trzymać z daleka – jeszcze by tego brakowało .
I choć mam wiele uwag do działalnosci MOKSiRu w tym przypadku tę decyzję uważam za słuszną .”
Panie Czeslawie.
Nie wiem jak pozniej , ale przynajmniej do 1983r. /o 1983 wyjechalem/ za posiadanie niewielkiej broszury o Katynskiej Zbrodni, PZPRowskie wladze wsadzaly swoich obywateli do wiezienia. Pan po prawie 30 latach uwaza, ze Pan Waldemar Rudyk postapil slusznie, bo odwolal pokaz filmu „Mgla”. 30 lat minelo , a Pan dalej PRLem zyje. Przebudz sie Kolego, zyjesz w Wolnym , Demokratycznym Kraju. W Demokratycznym Kraju NIE MA miejsca na polityczna CENZURE. Zaden demokratycznie wybrany samorzad i zaden jakis tam biurokrata z Urzedu NIE MA prawa decydowac co Obywatel Panstwa moze,a co nie. Obywatele nie sa glupsi od urzedasow i Wlodarzy i po ogladnieciu nawet najbardziej tendencyjnego filmu,potrafia wyciagnac dla siebie wlasciwe wnioski. Slusznie Pan pisze ze MOKSiR powinien trzymac sie z daleka od polityki, ale wlasnie ta decyzja Pan Rudyk udowodnil, ze jest INACZEJ. Duzo mlodsi od Pana, redagujacy Chelme Info potrafili zaprotestowac. Nie wstyd Panu??
p.s.
Napisal Pan :
„film PODOBNO obiektywnym nie jest i powstał na określony cel i zamówieenie”
Mam pytanie :
Na jaki okreslony cel i czyje zamowiemie Pan pisze??
pozdrawiam

panie Matlak żyjemy w demokratycznym kraj!
z tego co widzę jest Pan sympatykiem PiS-U!
Nie wiem czy pan widział DEMOKRACJĘ w WARSZAWIE w wydaniu chorego człowieka-prezesa PiS-u w rocznicę smoleńska ? może w USA Polonia nie pokazuje takich HANIEBNYCH obrazków z życia Prawdziwych Polaków ? napisz Pan cos na ten temat ,jak to Pan widzi z oddali !?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *