XVIII finał WOŚP w ChełmkuMOKSiR oraz Gminny Sztab WOŚP w Chełmku zapraszają na XVIII Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. 10 stycznia 2010 r. godz. 18:00 Park Rodzinny w Chełmku. Na scenie wystąpią: Grupa „Mimim” czyli Elektro Akustyczne Okaleczenie, Grupa Krzywa Alternatywa, DJ Light. O godzinie 20:00 przewidziane jest  Światełko do Nieba, licytacje a przez cały dzień  zbiórki pieniędzy.

Przed nami XVIII Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, który odbędzie się w niedzielę, 10.01.2010 r. Postanowiono po raz drugi poświęcić go onkologii dziecięcej.

Kiedy rok temu mówiono o diagnostyce onkologicznej małych dzieci, okazało się, że „dotknęli” niezwykle ważnego, ale także trudnego tematu. W Polsce jest kilkanaście centrów onkologii dziecięcej z doskonałą kadrą, które to centra nie są dostatecznie wyposażone w najnowocześniejszy sprzęt potrzebny do diagnostyki i leczenia. Ambicją było stworzenie kilkudziesięciu dodatkowych miejsc w Polsce (po kilka w każdym województwie), gdzie rodzice – skierowani przez pediatrę – będą mogli spotkać się ze specjalistą i wykonać badanie w ramach wczesnej diagnostyki. I na ten cel zbierano pieniądze w czasie XVII Finału, który był ogromnym sukcesem (zebrano ok. 40 mln zł). Okazało się jednak, że zebrana kwota jest niewystarczająca i WOŚP nie był w stanie zrealizować w pełni swoich planów. Dlatego postanowiono kolejny finał poświęcić zbiórce na onkologię dziecięcą.

Chełmek.info