XVIII finał WOŚP w ChełmkuMOKSiR oraz Gminny Sztab WOŚP w Chełmku zapraszają na XVIII Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. 10 stycznia 2010 r. godz. 18:00 Park Rodzinny w Chełmku. Na scenie wystąpią: Grupa „Mimim” czyli Elektro Akustyczne Okaleczenie, Grupa Krzywa Alternatywa, DJ Light. O godzinie 20:00 przewidziane jest  Światełko do Nieba, licytacje a przez cały dzień  zbiórki pieniędzy.

Przed nami XVIII Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, który odbędzie się w niedzielę, 10.01.2010 r. Postanowiono po raz drugi poświęcić go onkologii dziecięcej.

Kiedy rok temu mówiono o diagnostyce onkologicznej małych dzieci, okazało się, że „dotknęli” niezwykle ważnego, ale także trudnego tematu. W Polsce jest kilkanaście centrów onkologii dziecięcej z doskonałą kadrą, które to centra nie są dostatecznie wyposażone w najnowocześniejszy sprzęt potrzebny do diagnostyki i leczenia. Ambicją było stworzenie kilkudziesięciu dodatkowych miejsc w Polsce (po kilka w każdym województwie), gdzie rodzice – skierowani przez pediatrę – będą mogli spotkać się ze specjalistą i wykonać badanie w ramach wczesnej diagnostyki. I na ten cel zbierano pieniądze w czasie XVII Finału, który był ogromnym sukcesem (zebrano ok. 40 mln zł). Okazało się jednak, że zebrana kwota jest niewystarczająca i WOŚP nie był w stanie zrealizować w pełni swoich planów. Dlatego postanowiono kolejny finał poświęcić zbiórce na onkologię dziecięcą.

Chełmek.info

By admin

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *