Każdy marzy o tym, by jego wakacyjny wyjazd był spełnieniem marzeń i dobrym wykorzystaniem odłożonych pieniędzy. Jakie są najbardziej atrakcyjne turystycznie miejsca w 2020 roku? Miejsca takie są wybierane nie tylko ze względu na atrakcyjne krajobrazy, ale także ze względu na odbywające się w nich wydarzenia kulturalne, czy sportowe. Oto trzy z propozycji wartych do rozważenia:

1. Japonia

2020 jest wielkim rokiem dla Japonii, ponieważ stolica Tokio będzie gospodarzem letnich igrzysk olimpijskich. Ale jeśli sport nie jest twoją ulubioną rzecz, ten wyjątkowy kraj nadal warto umieścić na liście, którą musisz zobaczyć. Podczas gdy jasno oświetlone wieżowce Tokio będą się dobrze czuć, dzielnice Harajuku i Akihabara pokazują bardziej dziwaczną stronę Japonii, oferując sklepy z grami wideo, manga i anime, a także wózki z herbatą. Poza miastem jest też wiele do zrobienia. Podziwiaj kultową górę Fudżi, dowiedz się o zniszczeniach spowodowanych przez bombę atomową, która uderzyła w Hiroszimę, i zrób zdjęcia świątyń i wodospadów. Chcesz poznać japońskie krajobrazy gotowe do fotografowania, ultranowoczesną scenę technologiczną i fascynującą historię – zacznij już dzisiaj planować swoje wymarzone wakacje w Japonii.

2. Jamajka

Pewien sławny szpieg skończy 25 lat w 2020 roku, a ponieważ nadchodzący film o Bondzie zostanie częściowo nakręcony na Jamajce, przewiduje się wzrost liczby odwiedzających tę przyjemną wyspę w nadchodzącym roku. Jamajka to piękne plaże otoczone kołyszącymi się palmami i chatami z jedzeniem oraz górzyste, pokryte dżunglą wnętrze wyspy, w którym znajdują się wodospady i plantacje bananów. Brzmi dobrze? To dopiero początek tego, co ma do zaoferowania Jamajka. W stolicy Kingston możesz zwiedzić ulice pełne kolonialnych budynków i muzeów.

3. Izrael

Izrael może być znany ze swojej historii religijnej i świętych miejsc, ale to dopiero początek tego, co ten kraj ma do zaoferowania turystom. Tutaj znajdziesz słynne Morze Martwe, które tak naprawdę jest jeziorem i jest znane z rzekomych właściwości leczniczych. Możesz również zobaczyć Masadę, która jest wpisana na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO, starożytną fortecę oferującą imponujące widoki aż do gór w pobliskiej Jordanii. Inne ciekawe miejsce to Tel Awiw, miasto pełne modnych barów i restauracji i ruchliwych targowisk. Spodziewaj się, że zobaczysz tradycyjne budynki sąsiadujące z nowoczesnymi drapaczami chmur i bogate nocne życie. A jeśli masz ochotę odświeżyć swoją wiedzę historyczną, Jerozolima jest miejscem, do którego należy się udać.