Gramy dla PatrykaPiłkarze ręczni – młodzieżowi mistrzowie Polski i ich koleżanki z ekstraligowej drużyny z Olkusza, zagrają w niedzielę, 20 grudnia, w chełmeckiej hali sportowej na rzecz Patryka Chełczyńskiego, chłopca, który ratując kolegę, uległ wypadkowi. Obecnie wymaga kosztownej rehabilitacji. “Gramy o uśmiech dla Patryka” – zachęca do przyjścia na turniej Michał Kaczmarczyk, dyrektor Powiatowego Zespołu nr 8 Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących w Chełmku.

Z inicjatywą zorganizowania charytatywnej imprezy wyszli rodzice Krystiana Wilczaka – Barbara i Jarosław. To właśnie na ratunek ich syna podczas ubiegłorocznych wakacji Patryk Chełczyński wskoczył do rzeki. Sam przegrał z żywiołem. Młodzi chłopcy bawili się nad Wisłą w Broszkowicach. Z wody wyciągnęli ich bracia, Jan i Mirosław Taraskowie, mieszkańcy tej podoświęcimskiej wsi.

Niedzielna impreza nie będzie biletowana. Jednak przy drzwiach będą czekali wolontariusze z puszkami.
– Ponadto może uda nam się przeprowadzić jakąś aukcję, podczas której zlicytowane m.in. zostaną koszulki sportowe – zapewnia dyrektorCałość dochodu przeznaczona zostanie na pomoc Patrykowi.

Rozgrywki odbędą się w hali widowiskowo-sportowej w Chełmku, 20 grudnia. Początek o godzinie 16. Obok ekipy młodzieżowych mistrzów Polski w piłce ręcznej z Chełmka i kobiecej drużyny ekstraligi SPR Olkusz w turnieju weźmie udział “drużyna niespodzianka”, która będzie się składała z kibiców – zdradza Kaczmarczyk.

plakat

Dla wszystkich, którzy chcieliby pomóc w rehabilitacji Patryka podajemy numer konta na które można wpłacać pieniądze: Bank PKO SA, numer konta: 14 1240 4256 1111 0010 1987 3805, Patryk Chełczyński

Źródło: Przełom