W najbliższą sobotę, o godzinie 17, na hali widowiskowo-sportowej przy ulicy Krakowskiej w Chełmku, trzecioligowy zespół siatkarzy rozpocznie zmagania w III lidze. Czy podobnie jak w zeszłym sezonie zawodnicy Grunwaldu okażą się czarnym koniem rozgrywek?

Przypomnijmy, że ubiegły sezon drużyna z Chełmka zakończyła na wysokim, trzecim miejscu. Zawodnicy Grunwaldu jako jedyni w sezonie pokonali triumfatora rozgrywek MKS Andrychów. Jakie cele stawia przed zespołem trener Maciej Rzędzicki? – Planem minimum jest awans do czołowej szóstki, która po pierwszej części sezonu będzie walczyła o baraże do II ligi. Potem zobaczymy – podsumowuje szkoleniowiec Grunwaldu.

W zespole z Zachodniej Małopolski w porównaniu do ubiegłego zespołu zaszło niewiele zmian. – Szkielet naszego zespołu pozostał niezmieniony – mówi trener trzecioligowców z Chełmka. – Odszedł od nas jedynie środkowy Łukasz Boroń. Pozyskaliśmy natomiast uniwersalnego Adama Wabika – podsumowuje Rzędzicki.

W sobotę o 17, zespół Grunwaldu zainauguruje rozgrywki na hali w Chełmku. Siatkarze Grunwaldu podejmą zespół Tarnovii Iskierki. W 1 kolejce drużyna z Tarnowa po zaciekłym boju przegrała z faworyzowanym Hutnikiem. Mecz rozstrzygną się jednak dopiero w tie-breaku. – Zespół z Tarnowa, nieważne pod jaką nazwą występuje, zawsze jest groźny – mówi Michał Skrzypiński, zawodnik Grunwaldu. – Mają zdolną młodzież i zawsze się trzeba mocno postarać aby z nimi wygrać. Nie lekceważymy nikogo i zawsze gramy z pełnym zaangażowaniem – dodaje kapitan zespołu.

Zapowiada się więc dobre spotkanie, na które serdecznie zapraszamy wszystkich kibiców siatkówki!

Rozgrywki III Liga Siatkówki Mężczyzn:
Grunwald Chełmek – Tarnovia Iskierka Tarnów
Sobota, 13 października, godzina 17
Hala Widowiskowo-Sportowa w Chełmku
ul. Krakowska 18
WSTĘP WOLNY