Po zaciętym spotkaniu w Brzeszczach siatkarze Grunwaldu Chełmek przywieźli do domu punkty dające im pierwsze miejsce w tabeli!

– Wygraliśmy 3:2 po naprawdę ciężkim boju – relacjonuje kapitan zespołu Michał Skrzypiński. Gospodarze niczym nie zaskoczyli. Grali swoja siatkówkę i nie przestraszyli się wyżej notowanego przeciwnika. Po pierwszym secie wygranym przez Grunwald do 19 wydawało się, że pójdzie z górki. W drugiej odsłonie jednak goście zaprezentowali się słabiej i przegrali zdobywając zaledwie 16 punktów.

Od tego momentu spotkanie stało się bardzo zacięte, a prawdziwa wisienką na torcie były emocje zaserwowane publiczności w tie-breaku. Przy stanie 14:13 siatkarze Brzeszcz zmarnowali piłkę meczową. W chwilę później pierwszą okazje do zakończenia spotkania mieli goście i od razu ja wykorzystali. Dzięki temu siatkarze Grunwaldu Chełmek co najmniej do najbliższego weekendu otwierają ligową tabelę.

UKS Brzeszcze – Grunwald Chełmek 2:3 (19:25, 25:16, 19:25, 25:18, 15:17)

Grunwald Chełmek : Skrzypiński, Nowak, Adamaszek, Rejdych, Ghantous, Wabik A., Romański (libero) oraz Rzędzicki, Sarna, Słysz.