W trosce o poczucie przynależności lokalnej do pięknego miasta Chełmek, portal Chełmek.Info podejmuje działania mające na celu zwiększenie dumy mieszkańców Chełmka z miejsca ich zamieszkania.

W dobie sukcesu mieszkańców Chełmka, zarówno w życiu zawodowym, edukacyjnym jak i sportowym przygotowano serię materiałów mających na celu promocję dumy z Chełmka. Materiały będą udostępniane sukcesywnie.

Pierwszym materiałem jest logo „I Love Chełmek”, które nawiązuje do znanego od lat siedemdziesiątych dwudziestego wieku logo „I Love NY”. Logo I Love New York powstało w 1970 roku. Zostało wymyślone przez Miltona Glasera na zlecenie władz miejskich. Powstało jako część akcji promocyjnej na początku samego miasta Nowy Jork a w późniejszym czasie również i stanu Nowy Jork. Po latach logo stało się jednym z najbardziej rozpoznawalnych znaków po takich markach jak Coca-Cola, Pepsi, MacDonalds.

Bazując na pomyśle Miltona Glesera Chełmek.Info stworzył logo „I Love Chełmek”. Logo udostępniane jest wszystkim chętnym na licencji Creative Commons (BYNC) czyli: zezwala się na kopiowanie, dystrybucję, wyświetlanie i użytkowanie obrazu i wszelkich jego pochodnych (BY) oraz zezwala się na kopiowanie, dystrybucję, wyświetlanie i użytkowanie obrazu i wszelkich jego pochodnych tylko w celach niekomercyjnych (NC). Opis licencji.

Obraz „I Love Chełmek” można pobrać w wysokiej rozdzielczości DPI w rozmiarach 550x150px z transparentnym tłem pod linkiem kliknij aby zobaczyć obraz.

Obraz można publikować i wyświetlać we wszystkich materiałach, jakie przyjdą tylko do głowy. Zarówno na materiałach drukowanych jak i w internecie, na stronach, blogach i w internetowych publikacjach. Zapraszamy również jednostki miejskie i urzędowe do przyłączenia się do akcji „I Love Chełmek” dając przykład mieszkańcom gminy, że jesteśmy dumni mieszkając i pracując w tym pięknym mieście.

Zapraszamy również do polubienia „I love Chełmek” na naszym profilu facebook i udostępnianie loga na swoich tablicach. Link do I Love Chełmek na facebooku.