Klub Seniora w Chełmku istnieje już przeszło rok. Rozwija się dynamicznie dzięki staraniom wolontariuszek i seniorów. Klub jest miejscem gdzie spotykają się seniorzy, przyjazny osobom, które chcą być razem z innymi ludźmi. Tam zawsze coś się dzieje.

W listopadzie świętowaliśmy I rocznicę wraz z „andrzejkami”. Oczywiście było baaaardzo wesoło i sympatycznie. Zabawom, śmiechom oraz oczywiście wróżbom nie było końca.Miłość, egzotyczne podróże, przypływ gotówki, konteplacja zakonna to wskazówki co przydarzy nam się w nadchodzącym roku. Taneczne wygibasy, to także ulubione zajęcie seniorek, bo w tańcu szybko się zapomina, że coś boli i „strzyka”. Taniec i dobra zabawa to bardzo przyjemna forma rehabilitacji,z której chętnie się korzystamy.

Grudzień to czas przygotowań do świąt. Także nasze panie przygotowały mnóstwo ozdób i kartek świątecznych, które jak co roku były prezentowane były na świątecznym kiermaszu. Śpiew to ulubione zajęcie seniorek, dlatego bardzo chętnie wzięły udział 20 grudnia W spotkaniu kolędowym, które odbyło się na Placu Reprezentacyjnym.

Wolontariuszki Halina Liszka, Dorota Pietrzyk, Marianna Sitek, Ewa Kielar, Rozalia Żurawik, Marianna Ziółkowska i Janina Wieczorek poświęcaja klubowi swój czas oraz dużo serca i energii, dlatego czasami zostają docenione. W Krakowie 9 stycznia 2014r. odbyła się Senioriada. Jest to coroczne spotkanie przedstawicieli klubów seniora. Na tym spotkaniu nastąpiło zakończenie proseniorskiego projektu „Lokalny Senior-Aktywny Europejczyk” i roztrzygnięcie konkursu na hymn malopolskich klubów seniora . Możemy się pochwalić,że hymn chełmeckiego klubu ulokował się na pierwszym miejscu z maksymalną liczbą punktów przyznanych przez jurorów. Słowa hymnu ułożyła Marianna Sitek, graficznie i medialnie opracowała Ewa Kielar, sfilmowała Halina Liszka, nadzór sprawowała Dorota Pietrzyk, pomagała oczywiście Rozalia Żurawik, ale największy wkład miały nasze seniorki, które ten hymn przepięknie zaśpiewały. Wszystko to można zobaczyć klikając+Ctrl w ten link:

https://www.youtube.com/watch?v=9NMVsiId-FI

Pod adresem naszego klubu, padło wiele miłych słów i pochwał. Organizatorzy nowych klubów przyjeżdżają do nas na wizyty studyjne, których celem jest poznanie naszych działań i osiągnięć dobrych do odwzorowania.

Dużą frajdę naszym seniorkom sprawiają okolicznościowe zabawy, organizowane

w przyjaznym seniorom Zajeździe „Józstach”. Karnawał w tym roku trwa dość długo, a zapusty przecież to czas balów, tańców,uczt, maskarad , które tworzą naszą kulturę. Jest to urozmaicenie wywołujące uśmiech na twarzach i radość w sercu. Taneczne wygibasy, śpiewy biesiadne, zabawy sprawnościowe, figle, psoty i dowcipy to stałe punkty naszych zabaw. Nie chciało się iść do domu, oj nie chciało. Już buty i wierzchnie okrycia ubrane, a parkiet i muzyka dalej kusi, no to się jeszcze kilka razy do harców wracało. Wigor,temperament,entuzjazm, ogień, ikra to cechy, które dominują w charakterach naszych seniorek i są zaprzeczeniem naszych „peselków”.

Wszystko to co tu napisałam jest udokumentowane na załączonych zdjęciach.

Zapraszamy serdecznie do klubu wtorek, czwartek 15-18 w Gimnazjum nr.2 Chełmek.

Jak chcecie wiedzieć co się w klubie seniora dzieje, to zapraszamy na facebook-  Rodzina Kolpinga Chełmek.

Halina Liszka