Kategorie
Aktualności z Chełmka

Inwestycja powiatu

Drogowe inwestycje powiatu
Drogowe inwestycje powiatu

Trwa gigantyczna inwestycja na powiatowych drogach w Chełmku. Remont ulic Jaworznickiej i Mickiewicza pochłonie 8,5 miliona złotych. Zgodnie z planem prace mają trwać do końca tego roku.

– Te inwestycje można określić jako najwięsze w historii samorządu – mówi Józef Kała, starosta oświęcimski. – W ramach Małopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego otrzymaliśmy na to zadanie 5,5 miliona złotych, samorządy powiatu i gmina Chełmek dołożyły po 1,5 miliona.

Remont blisko 3 kilometrowego odcinek ul. Jaworznickiej, od budynku nr 18 do granicy powiatu na moście na kanale Matylda już się zakończył. Teraz trwa dalsza przebudowa tej ulicy oraz ulicy Mickiewicza, na odcinku od drogi wojewódzkiej nr 780 do autostrady A4.

– Na Mickiewicza są prowadzone roboty w zakresie rozbiórek i ułożenia kanalizacji opadowej – wyjaśnia starosta Józef Kała. – Z uwagi na trwającą tam wymianę sieci wodociągowej oraz budowę nowej kanalizacji sanitarnej wraz z przyłączami, roboty drogowe nie mogą być wykonywane na całym odcinku tej ulicy.

Źródło: gazeta krakowska

Droga na długości 1,4 km będzie miała odwodnienie, nową nawierzchnię, chodniki i zatoki autobusowe.

– Poprawa stanu technicznego dróg poprawi bezpieczeństwo kierowców i pieszych – zapewnia starosta

29 odpowiedzi na “Inwestycja powiatu”

tylko współczuć mieszkańcom wymienionych ulic ,podobnie jak Krakowskiej i Piastowskiej .Będzie sie działo jak otworza wjazd i wyjazd na A4 .

nie masz racji ciekawy. Pan Saternus Burmistrz przekonal mieszkancow tych ulic, ze nie bedzie sie dzialo. Skoro ich przekonal, to nie bedzie komu wspolczuc.

Podobno Pan Saternus (wg.Jana Matlaka a nie burmistrz) jest na urlopie .
Podobno wykonawcy drogi sie zwijają ,roboty nie dokończywszy .
Jest pilna potrzeba aby Pan Matlak jako słynny budowlaniec i budowniczy
w USA jak najszybciej wrócił na rodzinne łono ,które tak niszczą jego byli
przeciwnicy i dokończył dzieła a jednoczesnie uświadomił oszukanych mieszkańców .
Panie „”Janie Wielki”” ,poza tym zblizaja sie wybory ;więc może Pan też podwójnie tym niemotom cos udowodnić .
Jednym słowem ;czekamy na Pana ,powitamy chlebem i solą .

Gusciu!!
Widze, ze znowu u chrztu byles, bo rzucil ci sie nastepny nick.
Matlak w 1970 – 72 trzy drogi w Chelmku przebudowal, i to mnie wystarczy. Przy przebudowie ulicy slowackiego, te twoje PZPRowsko – Antkowe i inne niemoty, zamiast pomagac, walczyly zazarcie, jaby tu przy okazji obalic Ksiedzu Sp. Wcisle ogrodzenie w kolo Kosciola. Ale tak jak piszesz to tylko niemoty, dlatego ogrodzenia nie udalo im sie zburzyc.
Mieszkancy Jaworznickiej sami sie uswiadomia po zakoczeniu tej tak ogromnej inwestycji.
Co do wyborow, to ja uwazam, ze takowe w Chemku nie powinny sie odbyc do czasu , kiedy obecny Burmistrz wywiaze sie ze wszystkich obiecanek wyborczo propagandowych . Nawet jesli Mu to zajmie nastepne 100 lat.
Juz ci raz napisalem, na mnie nie czekaj.A chlebem i sola to ty witaj samego siebie , ja wole byc witany tym co PZPRowcy zarli za PRL.

popatrzcie ,posłuchajcie znów pojawił sie w Chełmku zaczadzony antykomunista .
Zwalczać chce to czego w Chełmku juz dzieki Bogu nie ma 30 lat .
Do pracy sie nie weźmie ,ale pouczać owszem .
Panie mtlak a co to jest „MU ” i jakiez to obietnice Burmistrz składał przed Panem -oo i jaki pamietliwy z tym ogrodzeniem kościoła .
Poz tym chcieli zburzyc ,ale nie zburzyli .poaz tym Panie Matlaku ,za komuny zbudowano więcej kościołów niz za całe 700lat byłej RP – to tak gwoli prawdy historycznej Panie specjalisto od dróg ,mostów i czego tam jeszcze ale głownie specjalisto od PZPRowców i oczywiscie Burmistrza Saternusa i jego obietnic .

Dziś wszedłem na Chełmek.org i co widzę ?—-reklama Chełmka.Kto mnie zna to wie, ze za Chełmek dałbym sobie obciąć prawie wszystko- /no może nie wszystko/.
Jakieś głosowanie ? Chełmek tam ma ponad 20 tysięcy głosów, a takie Niepołomice 700 głosów. No wybaczcie byłem w Niepołomicach :))))
Słyszałem, ale nie mam pewności, że to prawda?? – ale kiedy są jakieś głosowania w jakichś gazetach to skupowane sa one hurtowo z kiosków, a kto je skupuje ?? to sami się domyślcie—-POZDRAWIAM 🙂

E……Panie Adamie ,,,Oni by takich rzeczy nie robili………
Gusciu walcz, rozumiem ,ze Ty masz prace i ciezko pracujesz, tylko jeszcze po pracy nad pisaniem popracuj

Pan Panie Matlak masz ” wielkie” „zasługi” w zwalczaniu komuny ,B.Cory ,teraz B.Saternusa i wielu innych partyjniaków jak Pan to nazywa.Masz też niewatpliwą zaletę ;czego sie waść dotkniesz to zepsujesz (napisał bym bardziej soczyście ,ale wiem ze nie przechodzi ,wiec sam sobie Pan to wykukaj .Zepsuł Pan wespół z J. dyskusje na kasztelanii ,na forum Ludzie Chełmka ;jednym słowem potrafi Pan tylko psuć ,judzić (takie polskie delikatne powiedzenie sp….ć)) .
Więc siedź Pan sobie gdzies tam we Francji i zabawiaj wnuki .
Chełmek da sobie rady, bez Pana rad wątpliwych .

Drogi Gustku – myślę,że Pan Jan z za wiekiej wody nie pisał w ogóle na Kasztelani, ani też nie mieszka we Francji, ale w USA. To,że nielubi pezetperowców to jego sprawa – ja naprzykład nie lubie solidarnościwców – ale tych w drugiego nadnia.Po tych pierwszych szanuje choć byli po przeciwnej stronie barygady.Ale co tam niech żyje „szewc-dratewka” :))))))))))))))))))))))

Paaaaaanie Nowak ;plecie Pan jak Piekarski na mękach !!!!!.
Tych pierwszych było więcej ,a drugich mniej bo
wielu co nieco zrozumiało .
Drugich teraz przybywa ,bo jak to zwykle w Polsce ,
im dalej od poczatku tym wiecej zasłużonych kombatantów .
Widzi Pan co sie dzieje ,pokazuje to Jarkacz, ten którym Pan
Matlak,Pan i nielaki Januszewski jesteście zadymieni .
Pan zaś chce sie im podlizać i czyni wyjatkowe wywijasy byle tylko
wymienieni ,dobrze o Panu mówili ; nic z tego ,jesteś Pan z innej
gliny i parafii,jest Pan dla nich tym od ZOOMO ,tym który ich puszkował .
A co tam z tą przedmiotowa ulicą Mickiewicza ,podobno utonęła w
papierach i niekompetencji urzedników .
W kazdym razie rzecznik Burmistrza milczy ;to może ten nieoficjalny
rzecznik z za wiekiej wody coś wie ,a moze którys z mieszkańców nas oświeci .

Panie szewcu -dratewka – historia Polski jest tak zawikłana, że nawet pan ją nie rozwikła. Cenię pierwszą SOLIDARNOŚĆ nie dlatego aby pan JJ i pan JM mnie wychwalali – co z reszta nie robią i dobrze – ale dla prawdy historycznej i tyle i tylko tyle. To, że stałem tam gdzie stało ZOMO to żadna nowość- jestem zresztą wg. Pana Kaczyńskiego w niezłym towarzystwie. A Ty dratewko, gdzie wówczas stałeś-mysle, że nie stałeś tylko raczkowałeś- no może chodziłeś, ale z mama za ręke. Dratewko to nie żaden zarzut, ale mam nad Toba ta przewage, że ja tą historię przeżyłem , a ty znasz ją opowieści „róznych ludzi” nieraz ludzi „piszących na nowo historię”pod siebie :))))

Niech tam bedę i szewcu dratewka i niech Pan chwali Pierwszą solidarność i JM.
Ale jak widac Ci co Pana ganią a Pan ich ceni ,chwala tylko siebie ;niech tak zostanie.
A pierwsza solidarność to był spontaniczny ruch obywatelski z udziałem
robotników ,inteligencji ,milicjantów ,partyjnych i całego prawie spektrum społecznego tamtej Polski -to wg. mojego wyobrażenia i mojej wiedzy .
A jak widac dzis tamta solidarnośc to w Chełmku tylko Matlak i w Warszawie Kaczyński oraz kilku innych reszta to wg nich to beton i zdrajcy .
Oczywiscie historie czerpie od mamy i Pana ;ale Wy to oszuści wiec najwięcej czerpię ze źródła prawdy jedynej na forum Chełmka od JJ ,Jana Matlaka i oczywiscie Jarkacza .
Panu tez radzę ,bo forum ludzie Chełmka zdechło od nadmiaru prawd Matlaka & Company.
Historię to Pan znasz oczywiście lepiej od mojej mamy z racji komendantowania niespodziewanego zresztą , które spadło na Pana w „odpowiednim” czasie ,tylko gratulować ! .
Ale dalej pytanie do wszystkich i bez polityki ;co z tą ul.Mickiewicza ?? .

No tak co z tą ulicą naszego wieszcza – czy w Urzędzie jest jakiś rzecznik – watpię!!! – strach pomysleć jak nasza uliczkę STRUGA będą kanalizować i w pewnym momencie zaniechają!!!!!!!!!

zmuszony byłem jechac ul Mickiewicza dziś !! ; czy tam cos sie robi ?? ,moze ktos podpowie bo zima za pasem a do mojej rodzinki będe musiał chyba na koniu dojeżdżać .Moż ktos łaskawy z Gminy odpowie co dalej z inwestycją Powiatu ??? .
Tam wycofano sprzet i ludzi wygląda na zaniechanie tej „Wielkiej Inwestycji Powiatu „.Miałem rację tu tylko JM moze cos ruszyć z N.

A juz na grandę zakrawa ,okrojenie otoczenia i podjazdu pawilonu GSu na Młynach .
Ciekawe co na to Prezes Warzecha ;pewnie tam nie zaglada ,ale wyglada to na pozostawinie pawilonu na wyspie .Ciekawe kto pozwolił tak okroic jego otoczenie kiedys dość rozumnie wytyczone .
Ale pewnie nikt tu nie odpowie ;jak zwykle ,wszyscy czekaja na wybory ;w milczeniu i zadumie pewnie.
Hej tam Chełmkowianie ,czy was nic nie rusza ,nic was nie obchodzi co w Waszym grajdole sie dzieje ,a radni ,a bezradni ??.

gusciu, to jest wolanie na puszczy… Wszyscy czekaja na ukonczenie tej inwestycji by pojawic sie na swietowanie i wyzerke . Tu masz przyklad:
W obchodach jubileuszu 50-lecia istnienia Domu Pomocy Społecznej w Bobrku, zorganizowanych 10 września, wzięło udział wielu zaproszonych gości. Wśród nich znaleźli się: starosta oświęcimski Józef Kała, członek Zarządu Powiatu w Oświęcimiu Adam Łękawa, wiceprzewodniczący Rady Powiatu w Oświęcimiu – Helena Żurek i Jan Klęczar, przewodnicząca Komisji Ochrony Zdrowia i Pomocy Społecznej Rady Powiatu w Oświęcimiu Helena Wisła, sekretarz powiatu Jerzy Płaszczyca, dyrektor PCPR w Oświęcimiu Elżbieta Kos, wojewodę małopolskiego reprezentowała Renata Samborska, pracownik Wydziału Polityki Społecznej Małopolskiego Urzędu Wojewódzkiego w Krakowie, poseł na Sejm RP Stanisław Rydzoń, przewodnicząca Rady Miejskiej w Chełmku Zofia Urbańczyk, sołtys Bobrka Helena Szewczyk, ks. proboszcz Stanisław Szklany, ks. kapelan Andrzej Zemła, Zgromadzenie Sióstr Miłosierdzia reprezentowała wśród licznie zgromadzonych sióstr, sistra wizytatorka Anna Brzęk, kierownik Warsztatów Terapii Zajęciowej w Chełmku Beata Ciura, dyrektor DPS w Zatorze Barbara Zięba, dyrektor DPS w Bulowicach Barbara Gieruszczak-Biegun. Honory gospodarzy pełnili dyrektor Domu Pomocy Społecznej w Bobrku Mariusz Sajak oraz wicedyrektor tej placówki Dorota Łabuda.
Na drugi dzień uroczystości jubileuszowych, który miał rodzaj pikniku rodzinnego, organizatorzy przygotowali wiele atrakcji. W sobotnich obchodach obok mieszkańców Domu, ich rodzin, pracowników wziął także udział m.in. burmistrz Chełmka Andrzej Saternus oraz członek Zarządu Powiatu w Oświęcimiu Adam Łękawa.
Chyba rozumiesz teraz , ze Urzad nie maczasu naodpowiadanie Tobie na te mniej wazne pytania.
Szkoda ze w Chelmku nie ma niezaleznego pisma czytanego, a nie tylko internet…. starsi w internecie nie czytaja….

i niestety ;musimy wszyscy krytykujący walnąć sie w pierś -OTO
dzis jade,patrzę i nie wierzę .
A jednak -asfaltuja droge Mickiewicza -zdązyli przed zimą !!!.
Ja w kazdym razie wymiekam i przepraszam naczalstwo .

Ciekawe to INFO CHEŁMEK – wpisałem sie na zajawce wyborzcej Pana Sajaka w sobote o godz 16.11 i co ??.
Przetrzymano mnie w poczekalni do dzisiaj ;sprawdzałem o godz8.58
;nie wpisałem ani jednego słowa niecenzuralnego a raczej nawet5 popierajace Pana Sajka start -moze za mało unizony ;
Chaciałbym od administratora dowiedziec sie co sie stało ,bo teraz pisze że komentowania wpisu nie bedzie -znów ciekawa decyzja ;od kogo zależna ?????.
Pozdrowionka od mieszkańca !

Zarówno wywiad z Mariuszem Sajakiem jak i wywiad opublikowany za parę dni z Panem Janem Lorkiem (wywiad w trakcie realizacji) jak i ewentualny wywiad z Andrzejem Saternusem (jeszcze nie wykazał zainteresowania) będą pozbawione możliwości komentowania.
Decyzja taka spowodowana była faktem, iż z jednego adresu IP (nie napiszemy z jakiej jednostki z Chełmka ale można się domyślać) pojawiła się lawina różnych komentarzy w tym o wysokich niecenzuralnych walorach. Takiej samej lawiny można będzie spodziewać się zarówno przy Panu Saternusie i Panu Lorek. Dlatego decyzja o zablokowaniu możliwości komentowania pod materiałami związanymi z wyborami.
Nie jesteśmy stronniczy, przedstawimy wywiad ze wszystkimi kandydatami na burmistrza, ale nie pozwolimy aby chełmek.info stał się poligonem walki politycznej. Mamy nadzieję na wyrozumiałość.
Anna Barańska

dociekliwy napisał(a):
01-10-2010 o godz. 10:32
i niestety ;musimy wszyscy krytykujący walnąć sie w pierś -OTO
dzis jade,patrzę i nie wierzę .
A jednak -asfaltuja droge Mickiewicza -zdązyli przed zimą !!!.
Ja w kazdym razie wymiekam i przepraszam naczalstwo .
———Coś mi się zdaje, że asfaltu tam nie kładą – panie „dociekliwy” sprawdź pan jeszcze raz i napisz :))))))))))

nie przypuszczam aby to był dobry ruch z Waszej strony.Nie wyobrażam sobie też faktu odsuniecia najbardziej nowoczesnego srodka komunikacji i wymiany mysli z
wyborczego tła i wyborczej walki.
Nie wyobrażam tez sobie aby wspólwłaściciel ,czy tez załozyciel Pan Sajak bał się w internecie prowadzic swojej kampanii wyborczej (CHYBA ze blog) ,mysle że natychmiast wykorzysta to konkurencja i co wtedy ???? .
Tłumaczenie że są „niekulturalni” forumowicze jest płytkie i swiadczy o słaboosci kandydata.
Wystarczy aby przez okres kampanii wzmóc pracę w portalu INFO i wycinać fragmenty ze słowami niecenzuralnymi ,pokazując je jednocześnie i po pewnym czasie banując ,aby uniknąć posądzenia o stronniczość .
Drodzy państwo ,koledzy ,prowadzenie takiego portalu to obowiązek jezeli sie je podjęło ,nie mozna rejterować -wiemy jakie czasy i jakie podziały ,tym bardziej trzeba pokazać klasę .
Ja osobiscie jestem „prawie z Wami” ,są jednak pewne wymagania,oczekiwania (jest XXIwiek przecież ) i ja je stawiam ,tu na publicznym forum INFO CHEŁMEK.
Mam tez nadzieje na wyświetlenie mojego pierwszego wpisu .

Do Redakcji
Nie odbierajcie forumowiczom mozliwosci komentowania , lub byc moze zadawania pytan do kandydatow na waszym forum. Jeden tylko warunek kazdy podpisuje sie swoim IMIENIEM i NAZWISKIEM… Nie odbierzecie nikomu prawa do swobodnej wypowiedzi i moze byc zupelnie ciekawie.
odwagi zycze Redakcji i forumowiczom

Panie Nowak ;sprawdziłem ,bo nie moge Pana zawieźć .I ja mam racje bo wyłożono stary zfrezowany asfalt ,aby tylko utwardzic drogę na czas zimy .
Dobre i to !! prawda ? .

zaiste ,Panie Adamie N.- F r e z o w a n y !!
I dalej ;na co nam przyszło ,kandydaci nie chcą korzystać z internetu jako forum reklamy ,deklaracji ,przedstawiania programów itd ,itp .
I nie wiem, bo przyszło nam na drodze ; dosłownie i to Powiatowej Inewstycji (wstydu chyba) spotykac sie i rozmawiac o wyborach .
Chyba zgłosze ten fakt do mediów jako osobliwiość na skalę kraju a i chyba światową .
Nie chce nawet posądzać, kandydatów o to że nie potrafia korzystac z interenetu lub go nie posiadaja ;to by była dopiero sensacja !!! na cztery fajerki .
Ale pewnie po wygraniu wyborów napewno tę forme kontaktów z suwerenem poznają ,lub po przegraniu docenią .
Szacuneczek !!

widzę że to INFO Chemek to jakiś 19-to wieczny skansen .
Tak trzymać ,a Chełmek na pewno bedzie w czołowce miast
i eksporeterem młodych .
Pozdrówka !!! z zad…ia

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *