Drogowe inwestycje powiatu
Drogowe inwestycje powiatu

Trwa gigantyczna inwestycja na powiatowych drogach w Chełmku. Remont ulic Jaworznickiej i Mickiewicza pochłonie 8,5 miliona złotych. Zgodnie z planem prace mają trwać do końca tego roku.

– Te inwestycje można określić jako najwięsze w historii samorządu – mówi Józef Kała, starosta oświęcimski. – W ramach Małopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego otrzymaliśmy na to zadanie 5,5 miliona złotych, samorządy powiatu i gmina Chełmek dołożyły po 1,5 miliona.

Remont blisko 3 kilometrowego odcinek ul. Jaworznickiej, od budynku nr 18 do granicy powiatu na moście na kanale Matylda już się zakończył. Teraz trwa dalsza przebudowa tej ulicy oraz ulicy Mickiewicza, na odcinku od drogi wojewódzkiej nr 780 do autostrady A4.

– Na Mickiewicza są prowadzone roboty w zakresie rozbiórek i ułożenia kanalizacji opadowej – wyjaśnia starosta Józef Kała. – Z uwagi na trwającą tam wymianę sieci wodociągowej oraz budowę nowej kanalizacji sanitarnej wraz z przyłączami, roboty drogowe nie mogą być wykonywane na całym odcinku tej ulicy.

Źródło: gazeta krakowska

Droga na długości 1,4 km będzie miała odwodnienie, nową nawierzchnię, chodniki i zatoki autobusowe.

– Poprawa stanu technicznego dróg poprawi bezpieczeństwo kierowców i pieszych – zapewnia starosta