Kategorie
Aktualności z Chełmka Urząd Miejski w Chełmku

IV sesja RM

IV Sesja Rady Miejskiej w Chełmku
IV Sesja Rady Miejskiej w Chełmku

29 grudnia 2010 r. odbyła się czwarta już sesja Rady Miejskiej nowej kadencji (dwie uroczyste z zaprzysiężeniami + dwie robocze) – sesja budżetowa. Budżet na 2011 . Ustala się dochody na 2011 w kwocie: 31.802.174,01 zł. Ustala się wydatki na 2011 w kwocie: 35.893.630,23 zł. Deficyt: 4.091.456,22 zł, planuje się pokryć z zaciągniętych kredytów w kwocie: 2.621.785,76 zł i wolnych środków w kwocie 1.469.670,46 zł jako nadwyżki środków pieniężnych na rachunku bieżącym budżetu wynikającej z rozliczeń kredytów z lat ubiegłych.

Ponadto na wniosek Burmistrza Rada Miejska wyraziła zgodę na sprzedaż budynku po przedszkolu przy ul. Brzozowej. Przeciw sprzedaży przedszkola głosowali radni: Sędrak- Legut, Urbańczyk, Sajak, Legut. Wstrzymała się od głosu: radna Kapustowa. Za sprzedażą przedszkola głosowali: Dworniczek, Kądzior, Kotowska, Kowalski, Ostrowska, Palka, Radwańska, Rybak, Szewczyk, Wiśniewski.

Obecna rada jest bardziej upolityczniona od rady poprzednich kadencji – powstał jeden klub radnych. Ośmiu radnych z komitetu Samorząd Gminny 2010 (zaplecze Burmistrza Andrzeja Saternusa), do nich dołączyli startująca z własnego komitetu Radna Ostrowska oraz startujący z komitetu Wspólna Chata radny Dworniczak i tak na 3 sesji zgłoszono powstanie 10-cio osobowego Klubu Radnych „Samorząd 2010″. Przewodniczącym klubu został radny Wiśniewski. Z nieformalnych źródeł Chełmek. info dowiedział się, że w trakcie ostatniej sesji (29.12.2010r.) do Klubu dołączyła radna Kotowska, a więc skład Rady przedstawia się następująco:

Radni Klubu Samorząd Gminy 2010 (zaplecze polityczne burmistrza Saternusa z PO): Dworniczek Maciej, Kapusta Dorota, Kądzior Stanisław, Kotowska Iwona, Kowalski Henryk, Ostrowska Józefa, Palka Marek, Radwańska Jadwiga, Rybak Andrzej, Szewczyk Helena, Wiśniewski Henryk.

Radni niezrzeszeni w żadnym klubie: Legut Paweł, Sajak Mariusz, Sędrak-Legut Bernadeta, Urbańczyk Zofia.

19 odpowiedzi na “IV sesja RM”

No skoro powstala 10-osobowa grupa politycznego zaplecza burmistrza Satrnusa, to reszta Radnych moze sie zajmie sprawami mieszkancow Chelmka.

Urzad miasta w Chelmku placony z pozyczek. Za rzadow Pana Kulczyka w Urzedzie pracowalo 20 pracownikow, a teraz ciekawe ilu, i ile to kosztuje podatnikow– to sie juz ktos przyznal???

Jak to, sprzedaż budynku przy Brzozowej??????? Przecież tam ma znajdować się chełmecki ratusz!!! Jeśli sprzedamy ten budynek, to projekt budowy centrum miasta staje się nieaktualny. Przecież sporo pieniędzy wydano na projekty, makiety, wizualizacje itp. Czy ktoś wie ile pieniędzy wydano z budżetu miasta na przygotowanie projektu przebudowy centrum miasta (w tym na budowę ratusza w obiekcie przy Brzozowej)? Może któryś z radnych uprzejmie przybliży mieszkańcom kwoty wydatkowane na przestrzeni ostatnich lat na ten cel (?).
A co gdy już sprzedamy wszystko co nam jeszcze zostało? Co będzie na końcu….?A może na końcu sprzedamy naszego DROGIEGO burmistrza????

Ludzie powinni być przygotowani na takie rzeczy i widać byli, skoro tak wybrali. Większość powinna się cieszyć i nie mam wątpliwości, że cieszy się z takiego obrotu sprawy.

„A co gdy już sprzedamy wszystko co nam jeszcze zostało? Co będzie na końcu….?A może na końcu sprzedamy naszego DROGIEGO burmistrza????”
Nic mylnego Dziadku Mrozie, to nie wy, tylko Burmistrz wyprzedal wzsystko co mialo wartosc w Gminie. Do sprzedania bylego zlobka /dorobek zalogi PZPS/ juz dawno swedziala Go reka. Probowal sprzedac za marne grosze, ale Mu sie nie udalo.

Mam pytanie do osoby wiedzącej!! czy budynek zostanie wystawiony na przetarg ?
a czy na sesji została ustalona cena do sprzedaży. Dlaczego pytam = ano dlatego, że do mnie /z resztą juz w zeszłym roku/ zwrócił się do mnie pewien mój znajomy z USA / polak–były mieszkaniec powiatu chrzanowskiego/ z pytaniami, które zamieściłem powyżej. A ostatnio potwierdził chęć zakupu.

do klubu dołączyła p. Kotowska, ciekawe dlaczego?( ktoś wie?)i pamiętajcie żłobek sprzedali radni, poprzez swoje głosowanie,(fajnie z tymi nazwiskami-przy ważniejszych głosowaniach piszczcie je zawsze, żebyśmy wiedzieli jak głosują NASI radni) ciekawe jak to ma się do ustawy żłobkowej, projektu PO, a burmistrza mamy z PO, ciekawe co wymyśli, zresztą on nie potrzebuje żłobka dla swoich dzieci bo ma dorosłe , jedynie można zapytać członka zarządu powiatu b. zastępce p. Skrzypińskiego, on ma małe dziecko…?

No to mamy potężne zadłużenie w gminie. A radni jak baranki głosują za takim budżetem bo diety lecą a reszta ich mało interesuje. Czas by był zmienić burmistrzunia na kogoś bardziej rozgarniętego.

10 tyś!!! reszta niewiele mniej!!! ,to się nie ma co dziwić, że nie dostaliśmy większego kontraktu i trzeba było zamknąć większość poradni, a więc niech strajkują jak mają mało..

Hmmm kilka lat temu na potrzeby zajęć w PWSZ analizowaliśmy budżety Gmin. Chełmek miał wtedy coś koło 28 mln długu. Teraz jak widzę deficyt rzędu 4 mln złotych to mnie szlak trafia. Widać że na czele gminy stoi koleś który nie ma pojęcia jak zagospodarować pieniądze. Żaden przedsiębiorca nie mógłby sobie pozwolić na przynoszenie strat swojej instytucji, fakt organizacje publiczne nie maja możliwości ogłoszenia upadłości. Zadłużajmy się!! przecież tak wybraliście!! kto głosował na Andriu lub w ogóle nie oddał głosu niech nie narzeka

Jest przypadek posła Chlebowskiego, który był burmistrzem i słyszałem, co narobił, ale oczywiście ktoś mógł kłamać. Potem słyszałem, że spotykał się z kimś na cmentarzu, ale oczywiście Afery Hazardowej nie było. Tak mi się tylko skojarzyło. Nic nie insynuuję i jeśli ktoś tak pomyślał to z góry przepraszam.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *