Prof. Joanna Senyszyn w Chełmku
Prof. Joanna Senyszyn w Chełmku

W dniu 12 grudnia 2010 roku Chełmek odwiedziła posłanka do Parlamentu Europejskiego prof. Joanna Senyszyn. Spotkanie europosłanki z mieszkańcami Chełmka odbyło się na zaproszenie Rady Miejskiej Sojuszu Lewicy Demokratycznej w Chełmku.

Spotkanie rozpoczęło się punktualnie o godzinie 16.00 w wyremontowanej restauracji Kaprys na ulicy Krakowskiej. Wcześniej prof. Joanna Senyszyn zwiedziła wspólnie z miejskimi działaczami SLD muzeum Tomasza Baty. Spotkanie w restauracji Kaprys otworzyły słowa wstępu posłanki. Następnie prof. Senyszyn poprosiła o dyskusję i głosy z sali. Poruszano wiele tematów. Od pracy w Parlamencie Europejskim poprzez ocenę polskiej sceny politycznej z perspektywy Brukseli, sprawy gospodarcze, biznesowe po te tyczące się zwykłych obywateli jak emeryci i kombatanci. Nie zabrakło również dyskusji o działaniach kościoła w Polsce i Europie.

Henryk Fucz z Joanną Senyszyn
Henryk Fucz z Joanną Senyszyn

Po oficjalnej części spotkania każdy gość otrzymał od euro posłani prezent w postaci kalendarza i „antystresowego serca”. Następnie rozmowy przeniosły się do kuluarów, gdzie każdy miał okazję zamienić parę zdań z posłanką. Na zakończenie podano obiad.

Spotkanie z eurodeputowaną prof. Joanną Senyszyn było drugim spotkaniem tej rangi zorganizowanym w mijającym 2010 roku. W maju z inicjatywy chełmeckich działaczy SLD odwiedził nas europoseł prof. Adam Gierek. Miejscy działacze SLD nie zdradzają planów na 2011 rok. Mówią tylko, że zaproszą do miasta równie znane osobistości. Spotkania nie zaszczycili swoją obecnością żadni przedstawiciele lokalnych władz.