Kategorie
Aktualności z Chełmka

Kanalizacja gminy

Budowa kanalizacji
Budowa kanalizacji

Miejski Zakład Gospodarki Komunalnej w Chełmku rozpoczął realizację Projektu pn. „Gospodarka wodno – ściekowa Gminy Chełmek”. Projekt finansowany jest ze środków publicznych, w tym ze środków Funduszu Spójności w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko. Całkowity koszt realizacji przedsięwzięcia wyniesie 69 344 848 PLN, w tym blisko 45 802 908 PLN dotacji z Unii Europejskiej. W dniu 19.01.2010 r. miało miejsce uroczyste podpisanie umowy z firmą TRACTEBEL ENGINEERING S.A., która będzie pełniła funkcję Inżyniera Kontraktu w Projekcie.

 Inżynier Kontraktu będzie odpowiadał w szczególności za przygotowanie i realizację usług zgodnie z wymaganiami wdrażania Funduszu Spójności, zasadami określonymi w książce Żółty FIDIC, uregulowaniami prawa polskiego oraz ustawy Prawo budowlane. Ponadto do zadań Inżyniera zalicza się: raportowanie, monitoring, gromadzenie danych i dokumentów w celu usprawnienia kontroli inwestycji oraz jej rozliczenia rzeczowo – finansowego.

Źródło: UM Chełmek

5 odpowiedzi na “Kanalizacja gminy”

No cóż wyłoniono inżyniera kontraktu najtańszego – czytaj najgorszego. Pod przykrywką firmy belgijskiej schowana jest najgorsza z możliwych firm katowickich – CITECH. Zero kompetencji wszystko co można to jest zawsze skaszanione.

No cóż wyłoniono inżyniera kontraktu najtańszego – czytaj najgorszego. Pod przykrywką firmy belgijskiej schowana jest najgorsza z możliwych firm katowickich – CI-TECH. Zero kompetencji wszystko co można to jest zawsze zawalone.

Andrzeju ; znając UE-nijne procedury (bardzo rozbudowane i skomplikowane )pewnym jest że wymieniony skasuje więcej niz wykonawca .
Ale tak niestety jest ,wiekszość pieniedzy unijnych przeznacza sie na zupełnie bezwartosciowe szkolenia i róznego rodzaju oceny i ekspertyzy .
W licznych rozmowach z przyjaciólmi ,którzy maja do czynienia z projektami unijnym wynika że jest to jedna z najwiekszych patologii a Polska w bardzo małym stopniu wykorzystała te ogromna kase na unowocześnienie swojej gospodarki .
Wiekszość wsparcia wraca do UE jako koszty szkoleń .
Zamiast unowocześniać gospodarkę i dostosowanie naszej do struktór UE wydaje sie kase na bzdurne projekty ani na krok nie posuwajace nas ku lepszemu .
Wystarczy porównanie takie z brzegu ;koszt montowni OPLA w Gliwicach to około
3000mln dolarów -Polska otrzymała z UE okolo 100mld EU -pytanie gdzie ta kasa ,jak wykorzystana .
Otrzymanie wsparcia przez Polaka ,przedsiebircę na unowocześnienie ,studenta na kształcenie ,zakładu na nowe technologie to droga przez męke i narazenie sie na kilka lat na ciągłe kontrole i kosztowne sprawozdania –
stwierdzenie to słowa do naszego marszałka Pana Marka Sowy .
Czy to nie jest afera ??? .
Bo wydawanie moim zdaniem wsparcia na chodniki ,parki i inne cuda kz których po 10 latach tylko piach ,wydaje mi sie marnotrafstwem .
Czy nie lepiej było wydac na nowe technologie ,rozbudowe naowych zakładów a z podatków od nich budowac chodniki i biblioteki jako stojace pustostany i wymagajace tylko kosztownego utrzymania .
Przykład z naszego podwórka ;Dom Baty + straznica ,co sie tam dzieje ?? ,dlaczego np .spotkania seniorów tam sie nie odbywają ,dlaczego tam nie spotykaja się seniorzy z klubu BATA – Panie Burmistrzu ,co Pan na to .
Do opanował Pan kom. Gąska i nawet koło Gospodyń musiało sie ewakuować do Domu Ludowego .
A gdzie integracja seniorów ze Starego miasta i Osiedla ??? .
Co na to Pan Burmistrz ,a co z Harcówką ?.
Wiele pytań mozna zadawać ,ale ile będzie odpowiedzi ? ,ile głosów dodadzą internauci .
Moze pisze dość nieskładnie ,ale sens kazdy chcący zrozumie ,a mnie nie chce sie juz cyzelowac zdań i mysli mi sie nasuwajacych ze spotkań i rozmów .

Witam,
Ja trochę nie na temat, ale nawiązując do Zgreda.
Dzięki komendantowi Koło Gospodyń zmieniło lokal na ten po przedszkolu w Domu Ludowym.
Parę tygodni temu rozmawiałem z przedsiębiorcą, który chciał wynająć lokal po byłym przedszkolu na działalność przedszkolną (prywatny punkt przedszkolny).
Otrzymał odpowiedź, że lokal po przedszkolu nie może zostać wynajęty na działalność przedszkolną, gdyż zajmowany jest obecnie przez śpiewaczki, gospodynie i emerytów – śmiech na sali, rozumię, że człowiek z wiekiem dziecinnieje, ale żeby emeryci przyrośli do malutkich krzesełek przedszkolaków?

Oferta tego Citecha była kilka razy niższa od tego co miasto zakładało.
Czyli albo nie będą nic robili, albo będą oszukiwać państwo np. nie płacąc podatków. Tak czy siak trzeba było przyjrzeć się tej dumpingowej ofercie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *