Kiedy jest najlepszy czas na remont mieszkania? Takie pytani trapi niejedne gospodarstwo domowe. Od dłuższego czasu zakorzenione w zwyczajach jest remontowanie mieszkań w lecie, w wakacje. Potwierdza się to w ilości zleceń w firmach remontowo budowlanych. Szczyt ruchu w branży przypada na okres od połowy czerwca do końca września. Potwierdzają to również sprzedawcy materiałów budowlanych.

Jak wiadomo nie od dziś, rosnący popyt sprawia wzrost cen. Dlatego w okresie letnim ceny materiałów budowlanych są wyższe o kilkanaście procent od ceny zimowej. Podobnie z cennikiem usług remontowo – budowlanych. Firmy mogące przebierać w klientach w okresie letnim podnoszą ceny. Sytuacja wraca do normy jesienią i wiosną natomiast w zimie to klient (inwestor) jest na pozycji dominującej mogąc przebierać w fachowcach.

Najlepszym okresem na remont mieszkania jest właśnie zima. Dzieje się tak dlatego, że z jednej strony materiały budowlane są znacząco tańsze a z drugiej strony wykonawcy skłonni są dawać zniżki. Zimowy zastój w branży budowlanej, zwłaszcza całkowity zastój w pracach prowadzonych na świeżym powietrzu, sprawia, że hurtownie i sklepy budowlane w tym okresie oferują materiały po cenach promocyjnych. Ponadto, wyprzedaż posezonowa farb, lakierów, tapet czy też np. płytek łazienkowych itd. (również w branży wykończenia wnętrz występują sezony). To wszystko sprawia, że można zaoszczędzić kilkanaście, lub nawet kilkadziesiąt procent na kosztach materiałów w porównaniu z tymi samymi materiałami w lecie. Również i wykonawcy, firmy remontowo – budowlane skłonne są do dawania rabatu na swoje usługi.

Jeśli więc planujesz remont mieszkania, teraz jest najlepszy czas na takie prace. Z jednej strony można zaoszczędzić znaczące środki, z drugiej strony jest większa szansa na znalezienie solidnych wykonawców dysponujących wolnymi terminami.

Dla czytelników Chelmek.info, sprawdzona i polecana przez nas firma remontowo-budowlana „DS Usługi Ogólno – Budowlane” przygotowała zniżki na swoje usługi w okresie zimowym. Wystarczy przy negocjacjach cenowych powołać się na Chełmek.info.

Firma Budowlana Chełmek

Materiał sponsorowany

By admin

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *