Kiedy jest najlepszy czas na remont mieszkania? Takie pytani trapi niejedne gospodarstwo domowe. Od dłuższego czasu zakorzenione w zwyczajach jest remontowanie mieszkań w lecie, w wakacje. Potwierdza się to w ilości zleceń w firmach remontowo budowlanych. Szczyt ruchu w branży przypada na okres od połowy czerwca do końca września. Potwierdzają to również sprzedawcy materiałów budowlanych.

Jak wiadomo nie od dziś, rosnący popyt sprawia wzrost cen. Dlatego w okresie letnim ceny materiałów budowlanych są wyższe o kilkanaście procent od ceny zimowej. Podobnie z cennikiem usług remontowo – budowlanych. Firmy mogące przebierać w klientach w okresie letnim podnoszą ceny. Sytuacja wraca do normy jesienią i wiosną natomiast w zimie to klient (inwestor) jest na pozycji dominującej mogąc przebierać w fachowcach.

Najlepszym okresem na remont mieszkania jest właśnie zima. Dzieje się tak dlatego, że z jednej strony materiały budowlane są znacząco tańsze a z drugiej strony wykonawcy skłonni są dawać zniżki. Zimowy zastój w branży budowlanej, zwłaszcza całkowity zastój w pracach prowadzonych na świeżym powietrzu, sprawia, że hurtownie i sklepy budowlane w tym okresie oferują materiały po cenach promocyjnych. Ponadto, wyprzedaż posezonowa farb, lakierów, tapet czy też np. płytek łazienkowych itd. (również w branży wykończenia wnętrz występują sezony). To wszystko sprawia, że można zaoszczędzić kilkanaście, lub nawet kilkadziesiąt procent na kosztach materiałów w porównaniu z tymi samymi materiałami w lecie. Również i wykonawcy, firmy remontowo – budowlane skłonne są do dawania rabatu na swoje usługi.

Jeśli więc planujesz remont mieszkania, teraz jest najlepszy czas na takie prace. Z jednej strony można zaoszczędzić znaczące środki, z drugiej strony jest większa szansa na znalezienie solidnych wykonawców dysponujących wolnymi terminami.

Dla czytelników Chelmek.info, sprawdzona i polecana przez nas firma remontowo-budowlana „DS Usługi Ogólno – Budowlane” przygotowała zniżki na swoje usługi w okresie zimowym. Wystarczy przy negocjacjach cenowych powołać się na Chełmek.info.

Firma Budowlana Chełmek

Materiał sponsorowany