TADEUSZ-STAICH

Stagnacja to uczucie zupełnie obce działaniom naszego klubu. Seniorki z ochotą uczestniczą w wielu wydarzeniach kulturalnych i edukacyjnych organizowanych i współorganizowanych przez MOKSiR w Chełmku.

TRANSPLANTACJA

W „Walentynki” wspólnie oglądałyśmy w kinie „ILUZJA” film „Zapiski z Toskanii”.Połączyłyśmy się w pary z powodu promocyjnych biletów wstępu. Chełmeckie nestorki były obecne na spotkaniu pt. Kampania Drugie życie Transplantacja masz dar uzdrawiania. Oklaskiwały, także aktorów występujących w sztuce „Denat” autorstwa Grzegorza Śniadka, w reżyserii Krzysztofa Kalety wystawianej przez grupę teatralną Scena Żywego Słowa. Licznie uczestniczyły również w wernisażu Tadeusz Staich – wystawa fotografii.

Bezpieczne zachowanie seniorówZaproszenie liderek klubu do wygłoszenia prelekcji na temat tzw. bezpiecznych zachowań przyjął aspirant Patryk Niemczyk. Prelekcja odbyła się, dzięki uprzejmości kierownictwa gimnazjum nr 2, w sali multimedialnej.

Seniorki bardzo dziękują za udostępnienie tejże sali i liczą na dalszą przyjazną współpracę z dyrekcją gimnazjum.

Filmy szkoleniowe i komentarze naszego stróża prawa nauczyły nas jak się zachować w różnych sytuacjach związanych z naszym bezpieczeństwem. Sądzę, że nawiążemy stałą współpracę z chełmeckim Komisariatem Policji w celu dalszej edukacji jak uchronić się przed przestępcami.

Ozdoby wielkanocne seniorówZapał i dużą fantazję wykazują seniorki przy artystycznym tworzeniu ozdób wielkanocnych.

Instruktażu udziela przyjaźnie nastawiona do utalentowanych artystek Ania Ciepiela – Babińska.

Efekty naszych wysiłków i artystycznego polotu będą prezentowane, w niedziele przedświąteczne, przed kościołem. Ozdoby są piękne i niepowtarzalne.

Gorąco zachęcamy do nabywania ozdób, bo na pewno upiększą wasze domy i wprowadzą świąteczny nastrój.

Nieśmiało liczymy na datki, które zostaną przeznaczone na bieżącą działalność klubu.

Wszystkie nasze działania służą wspieraniu funkcjonowania społecznego i przeciwdziałaniu wykluczeniu osób starszych – to misja Klubu Seniora.

Prezes KKS
Halina Liszka

Wielkanoc w klubie seniora