Z końcem 2013 roku została rozwiązana umowa z dyrektorką SGZOZ Bernadetą Weidemann-Nimptsch. Przypomnijmy, dyrektorka objęła stanowisko z początkiem 2012 roku po aferze w SGZOZ związaną z dyrektorem Bochenkiem, który po wspomnianej aferze złożył rezygnację.

Przed rezygnacją Bernadety Weidemann-Nimptsch ze stanowiska dyrektora placówki wypowiedzenie z pracy złożył znany i szanowany lekarz pediatra dr Dariusz Grygoruk. Gdy wyszło na jaw, że dyrektorka Weidemann-Nimptsch odchodzi, doktor Grygoruk chciał cofnąć złożone wypowiedzenie i pozostać na stanowisku. Okazało się to jednak niemożliwe, gdyż przed odejściem ze stanowiska dyrektora Bernadeta Weidemann-Nimptsch podpisała już umowę z inną lekarką. Pikanterii całej sprawie dodaje fakt, że tą nową lekarką jest córka pani Srebro-Przybyłowskiej a umowa została podpisana nie terminowo, ale co jest ewenementem w przypadku pierwszej umowy – na czas nieokreślony.

Kolejną kwestią tyczącą się SGZOZ jest sporna apteka w budynku przychodni. Do połowy ubiegłego roku była w rękach prywatnych, generowała dochody i dawała zatrudnienie. Dyrektorka Weidemann-Nimptsch przejęła jednak lokal wypowiadając umowę i otworzyła tam aptekę należącą już bezpośrednio pod przychodnię. Do końca roku zobligowana była złożyć sprawozdanie z działalności apteki, czego jednak nie uczyniła. Nie ma oficjalnych informacji na temat finansów apteki, lecz ze źródeł zbliżonych do apteki wiadomo, że generuje olbrzymie straty.

Mieszkańcy Chełmka są już zniesmaczeni ciągłymi aferami wokół chełmeckiej służby zdrowia i SGZOZ. Po dziesięcioleciach afer, rotacji, prywaty i nepotyzmu należy zadać publicznie pytanie: czy ktoś sprawuje nadzór nad chełmeckim SGZOZ? Czy ktoś jest gotów ponieść odpowiedzialność za obecną sytuację i czy znajdzie się osoba, która potrafi posprzątać w naszej miejskiej stajni Augiasza?