Piast nadal trzęsie Chełmkiem
Piast nadal trzęsie Chełmkiem

W nocy z niedzieli na poniedziałek ponownie zatrzęsła się ziemia w Chełmku. Wstrząs miał miejsce o godzinie około 23.10. Na skrzynkę mailową chelmek.info wpłynęło kilkanaście maili po godzinie 23.00 i kolejnych kilka o poranku informujących o ponownym wstrząsie.

– Dziś znowu zatrzęsło w nocy, wstrząs był krótki, ale bardzo intensywny. Miał miejsce po godzinie 23.00. Nagłośnijcie tą sprawę, niech na Piaście wiedzą, że mamy tego dość – pisze Marek.

– Znowu górotwór nie zastosował się do uchwał i rezolucji burmistrza? Już mnie kur***ca bierze. Burmistrz bierze kilkanaście baniek na miesiąc a jedyne co potrafi to napisać liścik i wkleić znaczek za 1,50zł. Już powinien siedzieć w biurze zarządu kopalni i kląć na nich. Pewnie teraz kleci kolejny liścik – irytuje się w mailu Marta.

– Dziś znowu zadrżało. Nie wiem co na to osoby odpowiedzialne, ale rano wstałem i zobaczyłem pękniętą ścianę. Władze mówią, że mieszkam poza terenem oddziaływania kopalni, więc na odszkodowanie nie mogę liczyć. Burmistrz sam przegrał w sądzie z kopalnią, więc wie co przeżywają mieszkańcy. A ma nas głęboko w D. Tak tylko piszę maila o poranku, bo ręce mi już opadły. Skąd brać na te remonty po wstrząsach? – żali się Andrzej w porannym mailu.

Jakie są reakcje włodarzy? Niewiadomo. Na stronie Urzędu Miejskiego brak jakichkolwiek informacji na temat wieczornego trzęsienie ziemi.