Wypadek w Chełmku z udziałem rowerzysty.
Wypadek w Chełmku z udziałem rowerzysty.

Tylko cud sprawił, że nie doszło do tragedii. Dziś miał miejsce kolejny wypadek na bardzo niebezpiecznym odcinku drogi wojewódzkiej 780 w Chełmku. Rowerzysta trafił do szpitala po tym jak wpadł pod ciężarówkę. Uratowała go aluminiowa listwa znajdująca się między kołami samochodu ciężarowego. To kolejny bardzo poważny wypadek na tej drodze w Chełmku.

Wypadek miał miejsce na skrzyżowaniu ulic Przemysłowej i Piastowskiej w Chełmku. Od strony Libiąża drogą jechał 62-letni rowerzysta. Tuż za przejazdem kolejowym wyprzedzał go samochód ciężarowy, który chwilę później skręcił w ulicę Przemysłową. W momencie skrętu rowerzysta znajdował się na równi z ciężarówką. Na skutek uderzenia rower został wciągnięty i zgnieciony pod kołami samochodu. Prawdopodobnie rowerzystę uratowała aluminiowa listwa znajdująca się między tylną i przednią osią samochodu, której zdążył się złapać.

62-letni mężczyzna ze złamaną miednicą i obrażeniami głowy trafił do oświęcimskiego szpitala. Policja bada przyczyny wypadku.

za: oswiecimskie24

By admin

2 thoughts on “Kolejny wypadek”
 1. wypadek zawsze może sie zdażyc i to jest nieuniknione .Jednak z perspektywy mieszkańca trzeba przyznac ze ,rowerzysta w Chełmku to ma wyjatkowo ryzykowne
  życie .Przelotowa droga ze zwęzeniami ,jak mozna zauwazyć wielu z konieczności jeździ chodnikami dla pieszych ,co nie jest zgodne z przepisami ,ale trzeba powiedzieć jest mniej niebezpieczne i jak dotychczas nikt z tego tytułu nie został ukarany .
  Mysle ze słusznie Policja przymruza oko na ten stan i na ten fakt ,bo niby jaka krakse moze spowodować rowezrysta na chodniku .
  Drugi temat który wiaze się z wypadkiem i ustaleniem jego przyczyn ,podobno policja chciała skorzystac z odczytów kamer ze sklepu JUTA ,ale skutecznie zasłaniaja oko kamery banery reklamowe na placu obok Domu Kultury .
  To rzeczywiscie jest chore ,takie nagromadzenie w tym miejscu reklam nie tylko zasłania droge i skret ale szpeci skutecznie piekny plac i otoczenie MOKSiRu .
  UMiG powinien jak najszybciej te szpetotę zlikwidować ;tak naprawde nikt nie jest w stanie zorientowac sie co te reklamy pokazuja ;jest ich nadmiar a więc chaos .Wystarczy poczytac Panowie urzednicy prawo drogowe żeby stwierdzic że to jest nie w porządku .

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *