Wypadek w Chełmku z udziałem rowerzysty.
Wypadek w Chełmku z udziałem rowerzysty.

Tylko cud sprawił, że nie doszło do tragedii. Dziś miał miejsce kolejny wypadek na bardzo niebezpiecznym odcinku drogi wojewódzkiej 780 w Chełmku. Rowerzysta trafił do szpitala po tym jak wpadł pod ciężarówkę. Uratowała go aluminiowa listwa znajdująca się między kołami samochodu ciężarowego. To kolejny bardzo poważny wypadek na tej drodze w Chełmku.

Wypadek miał miejsce na skrzyżowaniu ulic Przemysłowej i Piastowskiej w Chełmku. Od strony Libiąża drogą jechał 62-letni rowerzysta. Tuż za przejazdem kolejowym wyprzedzał go samochód ciężarowy, który chwilę później skręcił w ulicę Przemysłową. W momencie skrętu rowerzysta znajdował się na równi z ciężarówką. Na skutek uderzenia rower został wciągnięty i zgnieciony pod kołami samochodu. Prawdopodobnie rowerzystę uratowała aluminiowa listwa znajdująca się między tylną i przednią osią samochodu, której zdążył się złapać.

62-letni mężczyzna ze złamaną miednicą i obrażeniami głowy trafił do oświęcimskiego szpitala. Policja bada przyczyny wypadku.

za: oswiecimskie24