Kategorie
Aktualności z Chełmka

Komunikat OZZL ws. SGZOZ Chełmek

Ogólnopolski Związek Zawodowy Lekarzy ws. SGZOZ Chełmek
Ogólnopolski Związek Zawodowy Lekarzy ws. SGZOZ Chełmek

Bydgoszcz dnia 22 września 2011 r.

KOMUNIKAT ZK OZZL – dla mediów

o bezprawnych – w ocenie OZZL – działaniach dyrektora SGZOZ w Chełmku

Zarząd Krajowy OZZL informuje, że otrzymał od zarządu Regionu Małopolskiego OZZL oraz od organizacji terenowej OZZL działającej w Samodzielnym Gminnym Zakładzie Opieki Zdrowotnej w Chełmku (woj. Małopolskie) informację o takich działaniach podejmowanych przez dyrektora tego zakładu, które – w ocenie ZK OZZL – są bezprawne, naruszające przepisy prawa pracy i przepisy o związkach zawodowych.

Pierwszym takim działaniem było wręczenie w ostatnich dniach wypowiedzenia z pracy lekarzowi, który jest chronionym prawnie działaczem związkowym. Odbyło się to bez zasięgnięcia opinii związku w tej sprawie i bez uzyskania zgody organizacji zakładowej OZZL, a powody zwolnienia z pracy są – w ocenie OZZL – niezwykle ogólnikowe, nieprecyzyjne i merytorycznie wątpliwe. W ocenie OZZL prawdziwym powodem zwolnienia z pracy lekarza jest fakt, iż był on aktywnym i konsekwentnym obrońcą interesów pracowniczych lekarzy zatrudnionych w SGZOZ w Chełmku.

Kolejne – nieprawne w ocenie OZZL – działanie dyrektora zakładu polega na jego ingerencji w działanie związku i postawę związkowców, w sposób, który może sugerować niedopuszczalne podsłuchiwanie posiedzeń zarządu zakładowej organizacji związkowej lub inne formy inwigilacji. Odpowiedni komunikat Zarządu Regionu Małopolskiego OZZL w sprawie tego incydentu znajduje się niżej.

Jak informuje ZR Małopolskiego OZZL, lekarze zatrudnieni w SGZOZ w Chełmku, w proteście przeciwko takim działaniom dyrektora zakładu, złożyli w dniu wczorajszym wypowiedzenia z pracy. Zarząd Krajowy OZZL udzieli zwalniającym się lekarzom wszelkiej potrzebnej pomocy prawnej i finansowej. Zwróci się również do organu założycielskiego SGZOZ w Chełmku z wnioskiem o odwołanie dyrektora SGZOZ w Chełmku z pełnionej funkcji.

Zarząd Krajowy OZZL

Krzysztof Bukiel – przewodniczący Zarządu

KOMUNIKAT

Zarządu Regionu Małopolskiego OZZL w Krakowie.

W dniu wczorajszym (21 września 2011r) o godzinie 18.00 odbyło się posiedzenie Zarządu MOT OZZL w Oświęcimiu oraz spotkanie z lekarzami SGZOZ w Chełmku w celu ustalenia dalszych działań po nielegalnym zwolnieniu lekarza, wiceprzewodniczącego MOT OZZL w Oświęcimiu i skarbnika Zarządy Regionu Małopolskiego OZZL w Krakowie.

W trakcie spotkania o godzinie 20.25 jeden z uczestniczących w spotkaniu lekarzy otrzymał sms-a o treści ” Przykro się tego słucha Doktorze. Liczę na Pana godną postawę – (podpisane imieniem i nazwiskiem dyrektora zakładu)”, o godzinie 20.28 kolejny lekarz otrzymał sms-o o treści „Przykre te metody. Żal słuchać”. Sms-y wysłane były z telefonu służbowego Dyrektora SGZOZ w Chełmku.

Posiedzenie Zarządu zostało przerwane, powiadomiono komendę policji w Oświęcimiu, przyjechał patrol, przeszukano pomieszczenie. Jest to niedopuszczalna ingerencja w sprawy związku, zakładanie i podsłuchiwanie naszych posiedzeń jest nielegalne.

Po posiedzeniu wszyscy lekarze zatrudnienie w SG ZOZ w Chełmku złożyli wypowiedzenie z pracy w trybie natychmiastowym z dniem 21 września 2011 roku. Przyczyną wypowiedzenia jest rażące naruszenie podstawowych obowiązków pracodawcy polegające na niemożliwości zachowania tajemnicy lekarskiej względem leczonych pacjentów , całkowitą dezorganizację funkcjonowania zakładu, nie przestrzeganie przepisów prawa, obniżenia norm etycznych funkcjonujących w SGZOZ w Chełmku, nielegalna inwigilacja.

Przewodniczący Zarządu Regionu Małopolskiego OZZL w Krakowie

– Piotr Watoła

10 odpowiedzi na “Komunikat OZZL ws. SGZOZ Chełmek”

Po pierwsze, Polska dnia dzisiejszego nie jest normalnym cywilizowanym krajem.
Po drugie, Chełmkiem rządzi b. bolszewik, którego korzenie sięgają zbrodniczej partii, która zwała się PZPR (chodzenie do Kościoła o niczym nie świadczy).
Po trzecie, od człowieka o mentalności niewolinika: mierny, bierny ale wierny niczego mądrego i samodzielnego nie macie siś prawa spodziewać.
Po czwarte, od kłamcy który wzorem magistra Kwaśniewskiego zamiast elektryka podaje się za elektronika, czyli sprawia wrażenie niby wykształconego świadczy o tym, że mamy doczyniea ze zwykłym oszustem, który podrabia swoje wykształcenie i zawód – od takiego typa niczego mądrego nie macie prawa oczekiwać.
Po piąte, oszukuje Was po to aby pokazać, że jesteście niczym innym jak zwykłą gawiedzią, którą jeśli tylko będzie chciał zagoni do swojej obory biorąc pod buta z którego wystaje mu słoma.
Po szóste, człowiek który na waszych oczach zafałszowuje historię nawet Chełmka i nie widzi żadnego wstydu, jest nikim innym ale zwykłym oszustem.
Po siódme, zachowanie Saternusa wobec Chełmeckich lekarzy świadczy o tym, że ten facet niczego nie rozumie i nigdy nie będzie w stanie tego zrozumieć – nie ten człowiek, nie ta kultura, i nie ta klasa (pajac choćby schował ręce do kieszeni nadal pozostaje pajacem).
Po ósme, jeśli my się nie obudzimy, a jeszcze nie jest za późno, to tacy jak Saternus nas obudzą. Ale pamiętajmy obudzimy się z ręką w nocniku w którym będzie śmierdzące gówno.
Po dziewiąte, pacjencie pamiętaj – Bochenek, człowiek o mentalności niewolnika jest tylko pokornym wykonawcą poleceń swego pryncypała.
Po dziesiątę, zbliżają się wybory – zacznij Chełmek zmieniać od dzisiaj! – Jutro już może być za późno i nie dawaj z siebie robić balona. Ludzi nie zastąpionych nie ma!.
Towarzysz Saternus swoim postępowanie na Twój szacunek nie zasłuzył!. – Nie śpij, bo z godności Ciebie obskubią!

Święta racja Panie Janie, SMS o takiej treści rozesłal Bochenek. Chyba Saternusowi poplątały się komórki nie dał mu tą co chciał dlatego ta wpadka.

Cztery lata temu na dwa tygodnie przed wyborami wydawało się, iż rządzący PiS może być pewny dobrego wyniku (kto jeszcze pamięta te lamenty salonu, że Polacy to zawistna dzicz i zawsze będą głosować na uosabiającego ich wredne cechy Kaczyńskiego?).
Co w ostatniej chwili przeważyło szalę? Przeważnie mówi się, że sprytnie rozegrana przez Tuska debata. Niektórzy twierdzą, że jego wyprawa do Irlandii i odwołanie się do aspiracji wyborców zamiast do resentymentów.
Mało kto natomiast pamięta, że tuż przed wyborami uaktywnili się lekarze z tzw. Porozumienia Zielonogórskiego z ostrą akcją antypisowską. Lekarzy rodzinnych jest kilkanaście tysięcy, każdy przyjmuje dziennie kilkudziesięciu pacjentów, dla wielu prostych ludzi doktor jest autorytetem. Zemsta za niezręczne słowa Dorna o posyłaniu w kamasze (nikt nie chce pamiętać, w jak dramatycznej sytuacji wypowiedziane) była więc skuteczna.
Teraz na ścianach gabinetów znowu wieszają lekarze z Porozumienia plakaty, tyle że antyplatformerskie. Podobizny premiera i minister zdrowia przypominać mają pacjentom o zdradzonych obietnicach. Pośrednio przypominają także o tych dotyczących nie tylko służby zdrowia.
Minister Kopacz jest, oczywiście, oburzona „polityczną akcją” i kwestionowaniem jej niewątpliwych sukcesów. Lekarze twierdzą, że przez cztery lata, potocznie mówiąc, grała sobie z nimi w kulki, obiecując, łamiąc obietnice, ignorując wszelkie postulaty i uprawiając bezpodstawną propagandę sukcesu. Na razie rzecznicy lekarzy nie przyznają otwarcie, że śp. minister Religa traktował ich jednak znacznie poważniej, a rządząca partia, że zbiera owoce nie tylko czteroletniego pozoranctwa, ale też swej dawnej taktyki bezwarunkowego wspierania każdego, kto tylko uderzał w PiS.
Rzeczpospolita – Rafał Ziemkiewicz
No a jak jest w Chełmku Platformo Obywatelska?

A ja jestem za bórmiszczem. To mondry i zasużony człowiek. łon nas uratowoł łod płowodzi i innyh zawieruh. Jest dla nas jak mondry i dobry łojciec. Bes niego Chemka sonie nie wyłobrażom. Dajmy mu wadze na całe lata aby tak jak Mojzes nas prowodził. Bórmisczu jest s tobą.

Co się dzieje, co się w tym Chełmku porobiło?.
Nie spodziewałem się, że rozgrywki zaczną się od lekarzy. Wydaje mi się, że zarówno burmistrz jak i jego podwładny na tym się przejadą. W pełni popieram słuszne i odpowiedzialne stanowisko większości pacjentów protestujących w obronie lekarzy. Wkrótce stajemy przed wyborami parlamentarnymi, rezultatem których będzie powierzenie władzy w Polsce na dalsze cztery lata.
Dla zaślepionych i wiernych baranków z PO okazało się, że rządząca nimi Platforma podjęła działania godzące w dobro Polski, wyrządzając naszej Ojczyźnie szkody gospodarcze, społeczne i moralne. W Chełmku pod rządami platformersów widać to także.
Jeśli znajdę chwilę czasu to jutro się wybiorę na sesję. Chcę zobaczyć gimnastykę burmistrza.
Pozdrawiam wszyskich myślących,
Janusz Januszewski
Gorzów

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *