SGZOZ w Chełmku
SGZOZ w Chełmku

Z nieoficjalnych źródeł wiadomo już, że konflikt między dyrektorem SGZOZ a lekarzami Janem Franczykiem i Hani Youssefem został zażegnany. Przypomnijmy. Konflikt wybuchł kilka tygodni temu, gdy lekarz sprzeciwił się łamaniu tajemnicy lekarskiej, nasilił się jednak w minionym tygodniu po wyrzuceniu z pracy „niesfornych” lekarzy. Jednego podstępem a drugiego dyscyplinarnie.

Dyrekcja SGZOZ wydała oświadczenie, w którym zanegowała twierdzenia, iż miała zamiar zwalniać chełmeckich doktorów oskarżając również między innymi chelmek.info o „nieodpowiedzialne działanie” poprzez pisanie o rosnącym konflikcie. Piotr Watoła, członek władz krajowych Związku Zawodowego Lekarzy wykazał jednak kłamstwo w oświadczeniu dyrekcji SGZOZ przedstawiając pisma dyrektora Michała Bochenka, który zwracał się już wcześniej do Związku celem zaopiniowania zwolnienia lekarzy mając zamiar pozbawić ich pracy. Więcej o tym pisze dzisiejszy „Przełom”

Na chwilę obecną, najprawdopodobniej już w piątek dr Franczyk wróci na swoje stanowisko lekarskie. Losy doktora Youssefa nie są jeszcze potwierdzone, ale liczne źródła mówią, że również i on wróci do pracy.

Nie są znane również losy dyrektora SGZOZ. Nie wiadomo, czy poniesie konsekwencje służbowe swoich działań.

By admin

20 thoughts on “Koniec konfliktu w SGZOZ?”
 1. To nie koniec konfliktu w przychodni, a raczej cykoria Burmistrza, który wystraszył się opinii publicznej

 2. Pan Franczyk wie na czym stoi , drugi lekarz nie.Czy tak się postępuje z pracownikami?Podobnież Dyrektor-prawnik i nie wie że w takiej sytuacji należy poinformować protestujących prze złożenie prawdziwego óswiadczenia. To poprzednie to nieczytelne dla nas mieszkańców. co znaczy niezałożone z góry? Sianie niepokoju?. To Dyrektor nie wie ile ludzi wracało , bo nie było lekarzy i nie przyjmowali?

 3. Widywałem dyrektora na ulicy i nie spodziewałem się że jest w nim tyle energii.Jedno trzeba powiedzieć co pan zaczął trzeba skończyć.Jeżeli pan się teraz wycofa to jest pan zwykły lebiega.Z szacunkiem dla pana i pana umiejętności dyplomatycznych.

 4. Prawda jest taka że Pan Dyrektor jest zwykłą marionetką u pana AS. co mu urząd zaśpiewa to on to wykonuje. AS sie wystraszył chyba, szkoda że chełmek nie potrafi sie zjednoczyć i wywalić tego cymbała.

 5. Oświadczenie dyrektora SGZOZ jest tak „ponure” i nieczytelne jakby przepisał je z Trybuny Ludu odnalezionej u babci na strychu. Geniusz tamtych czasów polega na stosowaniu ponadczasowych metod komunikacji, które dzisiejsi „chrześcijańscy demokraci” z powodzeniem stosują w swojej nomenklaturze.

 6. STANOWCZO SPRZECIWIAM SIĘ FORMIE PROTESTACYJNEJ AKCJI PLAKATOWEJ W OBRONIE LEKAŻY. PROTESTUJĘ PRZECIWKO:
  – PODPISYWANIU TEGO RODZAJU TREŚCI HASŁEM PACJENCI, TEN KTOŚ POWINIEN MIEĆ ODWAGĘ SKORO ROZWIESZA TE PLAKATY SZERZĄC NIEPOKÓJ WŚRÓD MIESZKAŃCÓW DO PODPISANIA SIĘ Z IMIENIA I NAZWISKA BĄDŹ PRZEDSTAWIĆ WRAZ Z PLAKATEM LISTĘ OSÓB POPIRAJĄCYCH AKCJĘ. PACJENTEM JEST KAŻDY Z NAS CO JEDNOZNACZNIE PROWADZI DO WNIOSKU ŻE ZA TYM KTOSIEM STOJĄ WSZYSCY MIESZKAŃCY GMINY A TAK PRZECIEŻ NIE JEST. W ZWIĄZKU Z TYM UWAŻAM ŻE WOBEC TEGO KTOSIA POWINNY ZOSTAĆ WYCIĄGNIĘTE KINSEKWENCJE, PRZECIEŻ KAŻDY Z NAS PONOSI ODPOWIEDZIALNOŚĆ ZA SWOJE DZIAŁANIE NIE INACZEJ POWINNO BYĆ I W TYM PRZYPADKU. TEN KTOŚ WPISUJE MIESZKAŃCÓW GMINY W JEDEN SZEREG TYM SAMYM KAŻE TYM OSOBĄ KTÓRE NIE SĄ UCZESTNIKAMI SPORU STNĄĆ W SPÓR CO NARUSZA DOBRE IMIĘ TYCH KTÓRZY TAKĄ STRONĄ SPORU NIE SĄ. TAK WIĘC GDYBY KTOŚ CHCIAŁ I BYŁ ZMOTYWOWANY DO DZIAŁANIA MÓGŁBY UDOWODNIĆ TEMU KTOSIWI NARUSZENIE DABREGO IMIENIA I WYTOCZYĆ KTOSIOWI PROCES SĄDOWY. DYREKTOR ZGZOZ CHEŁMEK JAK KOLWIEK NIE OCENIAĆ JEGO DZIAŁAŃ ZA SWOJE DZIAŁANIA ODPOWIADA Z IMIENIA I NAZWISKA A TEN KTOŚ NIEMA ODWAGI STANĄĆ W OBRONIE SWOICH RACJI ZASŁANIJĄC SIE HASŁEM PACJENCI I PROTEST TO TAK JAKBY TEN KTOŚ PROTESTOWAŁ PRZECIW TEMU ŻE NP. ŻE MAMY DESZCZOWĄ POGODĘ I PODPISAŁ SIĘ METEOROLODZY RYTANIE JEST KTÓRZY ?

 7. Mieszkaniec – abstrachując od treści, z którą się zgadzam–pisząc anonimowo postępujesz tak jak właśnie Ci co ten plakat pisali i rozwieszali, których krytykujesz – ale nie mam Ci tego za złe bo piszesz anonomowo tak jak 90-kilka procent na tym i nie tylko na tym forum.
  ps. osobiście tych plakatów nie widziałem, ale równie dobrze mogli je rozwieszać przeciwnicy Dyrektora, jak i zwolennicy aby mógł wydać właśnie takie oświadczenie jakie wydał. Wg. mnie dobrze, że zwyciężył zdrowy rozsądek, a że takie porozumienie szybko zostało zawarte przyczyniło się niewatpliwie chelmek.info i blog chełmeckie24 ku zadowoleniu pacjentów !!!!!!!!!

 8. Zgadzam się z wypowiedzia P. Nowaka. Protest -listę podpisywali pacjenci nazwiskiem i imieniem. Ja jestem anonimowy, A Ty powyżej krytykujesz tylu pacjentów, naucz się pisać. Lekarze trzeba tak pisać. Widać co sobą reprezentujesz. Nie krytykuj. Dobrze, że zostali lekarze, że się pogodzili. Chcesz jeżdzić i szukać pomocy poza naszym miastem? A na to by wyszło. Po takiej sytuacji lekarze dostali nauczkę. Boją się wszyscy.Nagany, upomnienia , a potem dyscyplinarki. Inni lekarze się nie spóżniają? Np. Nowak-Trafny, czy p. Kapusta. Chodzisz tam? Przyobserwuj. A jak nie jesteś czyimś pacjentem , to nie gdybaj.

 9. Adam Nowak – jestem daleki od oceny całej sytuacji z personelem ZGZOZ Chełmek. Bez względu na to kto owe plakaty wiesza powinien się podpisać. Napisałem komentarz anonimowo świadomie po raz pierwszy w życiu i więcej tego nie zribię licząc na to,że ujawni swoje nazwisko ta osoba, która jest odpowiedzialna za kampanię plakatową udowodniłem myślę w ostanim zdaniu swojego poprzedniego komentarza jaki mam stosunek do anonimowości. Dla pacjentów myslę najważniejszy jest poziom leczenia i stosunek lekaża do pacjenta pana x czy y w tej sprawie najmniej są istotne nazwiska dla pacjenta a to nazwiska grają główne role w tym spektaklu, więc chodzi o rozgrywki personalne a nie o meritum czyli dobro pacjenta dlatego nie podejmuję się oceny całego zamieszania dyrektor powinien sprawy pracownicze personalne rozwiązywać w gabinetach i tu się zgadzam z tobą, że komuś bardzo zależy na tym aby sprawy personalne rozstrzygać na forach internetowych, prasie. A czemu to ma służyc to się okarze. Dziwię się tylko, że same zaintresowane strony konfliktu nakręcają tą karuzelę wypowiedziami w tym portalu „Przełomie”,itd. pozdrawiam serdecznie

 10. Damian – ja nie wyraziłem swojego stosunku do całej sprawy na lini dyrektor lekarze i zgadzam się z tobą, że dla pacjentów najważniejszy jest spokój i możliwośc leczenia w Chełmku to jest bezsporne. Jestem daleki od ocen lekarzy czy dyrektora. Natomiast chodzi mi li tylko wyłącznie o plkaty.

 11. Ale o czym my tu piszemy. O plakatach, personalnych porachunkach, spóźnieniach do pracy. To nic w porównaniu z sednem sprawy. Dyrektor łamał tajemnicę lekarską. Franczyk się sprzeciwił więc został podstępnie zwolniony (nie mógł być zwolniony normalnie, gdyż jest w okresie przedemerytalnym). To jest sedno. Została złamana tajemnica lekarska. Gdy Franczyk się o tym dowiedział i zaprotestował w dyrekcji, u Saternusa i w swoich Związkach został zwolniony, aby wyciszyć sytuację i pozbyć się go. Gdy w sprawie zaczęły grzebać media – chelmek.info, oswiecimskie24, przełom, blog Pana Adama to przywrócono Franczyka do pracy aby go „udobruchać” i wyciszyć szum medialny. Mam tylko nadzieję, że związki zawodowe nie dadzą się uciszyć i zajmą się łamaniem tajemnicy lekarskiej przez dyrekcję SGZOZ. Tu nie chodzi o spóźnienia czy brak sympatii obu panów do siebie. Tu chodzi o czyny, za które idzie się siedzieć.
  Jak słyszę głosy „dobrze, że go wyrzucił bo on się spóźniał do pracy” albo „konflikt miał podłoże personalne” to mnie krew zalewa. On go wyrzucił za to, że sprzeciwił się łamaniu tajemnicy lekarskiej. I takich lekarzy chcę mieć, dla których tajemnica lekarska jest święta. Nie chcę lekarzy, którzy udostępniają często krępujące fakty Dyrektorowi i Bóg wie komu jeszcze. Bo wolę lekarza, który nawet się spóźnia, ale jest uczciwy, niż punktualnego sługusa dyrektora i partii PO, który za miejsce na liście zrobi wszystko, nawet złamie tajemnicę lekarską.

 12. Myslę że konflikt ma podłoże ambicjonalne. Burmistrz chce wszystkimi dyrygować i kierować. Poprzez dyrektora przychodni pośrednio też lekarzami i ich obsadą. Ale się pomylił biedaczek. To nie kopalnia Panie Birmistrzu. To jest publiczna placówka służby zdrowia która ma dbać o nas. Ciekawe czy teraz w ramach ratowania własnej skóry wywali dyrektora przychodni?

 13. Jeżeli dyrektor to tylko figurant a także melepeta to dobrze będzie jak go burmistrz wyrzuci.Ale niech się nie cieszą z tego powodu konowały,widać nie nadszedł jeszcze ten czas.

 14. „Dyrektor łamał tajemnicę lekarską. „- to dyrektor jest lekarzem, czy lekarz będący do tej pory dyrektorem łamał tę zasadę ? Skąd wiadomo o łamaniu tajemnicy lekarskiej, skoro to też tajemnica ? Proszę o wyjaśnienia…

 15. To chyba nie koniec konfliktu tylko próba wyciszenia sprawy przez gminę. Burmistrz przelicytował i teraz trzeba ustąpić. Najlepiej ustąpić ze stanowiska burmistrza by było. Dosyć temu panu już dziękujemy.

 16. stefan napisał(a):
  18-07-2011 o godz. 20:37
  “Dyrektor łamał tajemnicę lekarską. “- to dyrektor jest lekarzem”
  Stefan. Podsłuchując czyjąś spowiedź łamiesz tajemnice spowiedzi (nie będąc księdzem). Zaglądając do akt sprawy bez uprawnień łamiesz tajemnicę śledztwa nie będąc policjantem/prokuratorem. Przeglądając dokumentację medyczną możesz złamać tajemnicę lekarską nie będąc lekarzem jak dyrektor SGZOZ.

 17. Nie, bo jest to przestępstwo ścigane z oskarżenia prywatnego (nie publicznego), więc powiadomić może tylko osoba pokrzywdzona a raczej się nie dowiemy, czyje akta przeglądał dyrektor. Chociaż, jak ktoś się dowie, że to jego akta były przedmiotem złamania tajemnicy, powinien jak najbardziej zwrócić się z tym do prokuratora.

 18. „Podsłuchując czyjąś spowiedź łamiesz tajemnice spowiedzi (nie będąc księdzem).”
  Jakoś ciężko mi w to uwierzyć, że nie będąc księdzem mogę złamać tajemnicę spowiedzi. Nie składałem wszak przysięgi jak ksiądz. Ani nie wiem jak mógłbym złamać np. tajemnicę lekarską, nie będąc lekarzem… Czy jest jakieś umocowanie prawne w tej sprawie ?

 19. Z tego widać, że grupa trzymająca władzę w Chełmku przygotowuje się do przejęcia przez siebie majątku publicznego. Będzie to się zwało prywatyzacją służby zdrowia. Scenariusz jest taki: najpierw należy usunąć starych doświadczonych lekarzy aby nie stali im na drodze i przypadkiem nie “podskakiwali”. Później przyjmie się nowych, którzy nie będą mieli nic do powiedzenia a jeszcze później wszystko potoczy się wg. starego sprawdzonego scenariusza Platformy Oszustów. Dlatego mieszkańcy Chełmka i okolic winni jak najwcześniej byłemu pezetperowcowi Saternusowi kopnąć w tą część ciała skąd mu nogi wyrastają.
  Macie teraz okazje pokazać jemu w tych parlamentarnych wyborach co o nim myślicie. Cwaniak zadłużył gminę a teraz usiłuje się zamelinować w Parlamencie na Wiejskiej licząc na kolejne koryto. Nie pozwólcie się sobą manipulować. Zarazem brońcie swoich lekarzy!.
  Zarazem zapamiętajcie, że polityka to spór patriotów z karierowiczami. Saternus jeśli prześledzicie jego życiorys nie jest patriota a tylko zwykłym pezetperowskim KARIEROWICZEM.
  Osobiście dzisiaj wieczorem udaję się na osiedle i wszyskie plakaty Saternusa delikatnie popryskam walerianą aby z okolicy zapach waleriany ściagnął wszyskie koty aby go mogły dokładnie obsikać.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *