Koniec kursów linii K do Krakowa
Koniec kursów linii K do Krakowa

Zarząd związku komunikacyjnego wypowiedział spółce Transgór umowę na obsługę linii K, łączącej Chełmek z Krakowem. Termin wypowiedzenia, złożonego 31 grudnia 2009 roku, o którym pisaliśmy na łamach Chełmek.info, mija 30 kwietnia.

Przewodniczący zarządu Związku Komunalnego Komunikacja Międzygminna Tadeusz Gruber zaproponował wypowiedzenie Transgórowi umowy na dalsze świadczenie usług na tej linii. Argumentował, że kursy K są zbyt drogie w utrzymaniu. Pozostali członkowie zarządu poparli pomysł. Wtedy zdawało się, że sprawa nie jest jednak przesądzona. Sam Włodzimierz Korczyński, nieetatowy członek zarządu ZKKM, na łamach „Przełomu” mówił, że do likwidacji raczej nie dojdzie. Zaś pytani o to członkowie zgromadzenia twierdzili, że póki oni nie wypowiedzą się w temacie, nikt żadnych decyzji w tak ważnej sprawie podejmował nie będzie.

Decyzji w tej sprawie Gruber nie omawiał też z burmistrzem Chrzanowa Ryszardem Kosowskim. Wypowiedzenia nikt za mną nie uzgadniał – potwierdza Kosowski.

Na razie nie wiadomo, czy wypowiedzenie zostanie cofnięte, czy też nie. Ma być to tematem najbliższego zgromadzenia związku. Póki co, ZKKM prowadzi z Transgórem rozmowy w sprawie przejęcia przez spółkę linii K. Wynik tych rozmów jest trudny do przewidzenia. Szefowie firmy w tej sprawie milczą. I trudno im się dziwić, bo niejako stawia się ich pod murem – albo sami będą organizować kursy do Krakowa, albo nie będą jeździć wcale.

Na podstawie informacji prasowych.