Mariusz Wójcik, były już trener KS Chełmek
Mariusz Wójcik, były już trener KS Chełmek

Dotychczasowy trener KS Chełmek Mariusz Wójcik zrezygnował z pracy w klubie. O rezygnacji z prowadzenia drużyny przez trenera piłkarze dowiedzieli się w sobotę 26 listopada . Jak na razie nie znamy nazwiska nowego szkoleniowca. Trener Mariusz Wójcik trenował między innymi LKS Jawiszowice, Górnik Brzeszcze , MKS Alwernia , LKS Czaniec . W piłkarskiej karierze Mariusz Wójcik bronił barw takich klubów jak Carbo Gliwice (88-89), Górnik Brzeszcze (89/91), Wawel Kraków (92-95) oraz Wisła Kraków (95-97). W Wiśle Karków rozegrał 21 spotkań drugoligowych w sezonie 95/96. Ostatnim klubem Wójcika były rezerwy Wisły w sezonie 97/98 czytamy na stronach historii Wisły.

Mariusz Wójcik po półrocznej przygodzie z Chełmkiem zdecydował się wrócić do grupy II śląskiej IV ligi, przejmując komendę nad GTS Bojszowy, który po jesieni plasuje się w połowie stawki. Wcześniej, przez dwa lata, na tym samym szczeblu prowadził Czaniec.

Mariusz Wójcik przyznaje, że decydując się na zmianę klubu w połowie rozgrywek kierował się przede wszystkim względami sportowymi.

– Z całym szacunkiem, ale w wadowickiej klasie okręgowej są 3-4 ekipy prezentujące solidny poziom, a reszta stawki od nich odstaje – uważa były już chełmecki szkoleniowiec.

– Poziom rozgrywek jest zatem bardzo słaby. Tam, dokąd idę, pod względem sportowym jest dużo lepiej. Śląska piłka zawsze była bardziej kontaktowa od tej w Małopolsce – dodaje.